Сокчета, пюрета - има ли връзка?

  • 530
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Все още не съм започнала да давам на Кали нито сок, нито пюре или каша /два пъти по 3 лъжички сок от круша не се брои  Wink/, но се чудя захранването дали означава пюрета и каши или се започва със сокче от ябълка и морков?  newsm78 Има ли връзка?

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Захранване е всяко нещо, различно от кърма или адаптирано мляко, което дадеш на бебето

# 2
  • Мнения: 1 448
Не мисля, че захранването ТРЯБВА да започва със сок, аз започнах с каша Simple Smile Поддържам мнението, че всичко освен АМ/кърма е захранване вкл и 3 лъжички сок от круша  Laughing

# 3
  • Мнения: 27 524
Захранване е всяко нещо, различно от кърма или адаптирано мляко, което дадеш на бебето

 Peace

Най-добре за бебето е да започнеш (най-рано след 4-ти месец) с оризово брашно, след това зеленчукови пюрета и след тях - плодовите  Peace А сокът може изобщо да го пропуснеш, след 6-ти месец - пасирани пресни плодове.

# 4
  • Мнения: 532
Най-добре е детето да се захрани в 6-ти месец.Започва се със зеленчуково пюре(най-добре с чист картоф),защото плодовете са сладки и много деца после отказват зеленчука. Постепенно въвеждаш по 1 нов зеленчук като за всеки поне по 4-5 дни,за да видиш има ли реакция.

# 5
  • Мнения: 2 047
   Ти всъщност вече си започнала захранването. Всичко, което не е мляко се брои  Laughing

  И соковете са захранване, с което не бих започнала.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Все още не съм започнала да давам на Кали нито сок, нито пюре или каша /два пъти по 3 лъжички сок от круша не се брои  Wink/, но се чудя захранването дали означава пюрета и каши или се започва със сокче от ябълка и морков?  newsm78 Има ли връзка?

Аз не съм склонна да заявя, че ако 2 пъти, инцидентно на детето са дадени по 3 лъжички сок, то захранването е започнало. Ако тези 2 пъти са началото на ежедневно даване на сок-да. Но ако майката е дала защото бебето е имало проблем с изхождането, примерно, и след това е спряла-не е започнала захранване.
Някои педиатри препоръчват захранването да започне със сок. Някои дори казват, че соковете не са захранване, защото не са твърда храна. Не-захранване са. Аз и повечето майки тук ще ти кажем, че е по-добре соковете да ги забравиш за още много месеци. Започни с пюре или каша.

# 7
  • Мнения: 6 164
Аз започнах със сок. Ти вече си дала сок. Съветвам те да продължиш със зеленчуково пюре, ако дадеш плодово преди него, ще ти откаже зеленчуковите и месните. Плодовото ще го дадеш като заместител на сок по-късно. Аз така направих и Крис всичко си папка с охота /да чукам на дърво/.

# 8
  • Мнения: 2 897
Подкрепям останалите майки-най-добре е да започнеш с пюрета или каша,НО след четвъртия месец най-рано Peace
Плодовите пюрета заместват сокчетата,лично аз сок не съм давала Naughty
Въведох плодовите пюрета преди зеленчуковите,но синът ми си ги хапва с апетит от момента,в който ги е опитал.Все пак,ако се опасяваш,че зеленчуковите няма да е харесат на твоето бебче,ги въведи преди плодовите Peace

Общи условия

Активация на акаунт