Филета от калкан - как?

  • 7 943
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 926
Вчера си купих калкан, обаче не знма ка да го приготвя. Разчитам на вас за идейки Praynig Иначе само пържен ми идва на ум newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 461
Погледни тази рецепта http://bgkulinar.net/recepti.php?id=782

# 2
  • Мнения: 5 462
Kалкана само пържен !Овалваш в брашно , като рибата осоляваш предварително и пържиш в силно згорещено олио в тиган.Имам опит с калкана затова това е съвета от мен.

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Peace Само пържен ! Ама ти сигурна ли си, че е калкан- той не се дере, защо е на филета, да не е ватус? Защото ако е - той май не е много хубав пържен.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 926
Благодаря ви  bouquet Ами "калкан" - така пише на опаковката newsm78

# 5
  • Мнения: 3 835
И аз я приготвям пържена, овалвам я в брашно, може и малко галета. Гарнирам я със домашно приготвено пюре, става много вкусна. Дъщеря ми само тази риба признава и яде,  feeding  за съжаление, нещо я болеше коремчето и докторката ни постави на диета, без пържено, за известно време.  Weary  И сега и аз се чудя, как да го приготвям. newsm78  Ама май друг начин, специално за калкан-филе, няма. no

# 6
  • Мнения: 5 462
На фурна увита във фолио .

# 7
специалист съм . може на скара,  но по едър екземпляр.класика е пържен

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Kалкана само пържен !Овалваш в брашно , като рибата осоляваш предварително и пържиш в силно згорещено олио в тиган.Имам опит с калкана затова това е съвета от мен.
Абсолютно, много е хубав пържен, ммм  Crazy
Само, че и мен ме озадачи това за филета от калкан  newsm78 Той е плоска риба и се пригорвя с кожата, само "копчетата" му се махат.

# 9
  • Мнения: 5 462
Kалкана само пържен !Овалваш в брашно , като рибата осоляваш предварително и пържиш в силно згорещено олио в тиган.Имам опит с калкана затова това е съвета от мен.
Абсолютно, много е хубав пържен, ммм  Crazy
Само, че и мен ме озадачи това за филета от калкан  newsm78 Той е плоска риба и се пригорвя с кожата, само "копчетата" му се махат.
Даже и копчетата не махам , чистя само вътрешностите , после транжирам рибата на големи парчета и пържа както съм описала по горе ..

# 10
  • варна
  • Мнения: 1 830
Калкана го правя само пържен Peace

# 11
  • Мнения: 1 117
за съжаление, калканът трябва да е пържен, за да е вкусен. Не, че не става и на скара, но първо трябва да е доста голям - около два кг поне - че да има да залепне по скарата, и да остане месце за хапване... Joy

# 12
от калкана могат да се приготвят филета,тънки са,но и без това костите не стават за ядене,нали.излизат 4 филета,кожата се маха по желание.цялата риба,по4истена,може да се приготви на фурна или на скара.

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пържен е най-вкусен!  Rolling Eyes
Но у нас не пържим и затова напоследък всякаква рибка приготвям задушена с лимонче във фолио. Също става много вкусна!  Peace

# 14
  • наоколо
  • Мнения: 55
Филетата са много вкусни панирани с бирена панировка. Мммм.... и после с чаша хубаво вино. Peace

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Само пържен. Така най му върви.

Общи условия

Активация на акаунт