Осцилококциум за 7-месечно бебе

  • 2 160
  • 19
  •   1
Отговори
Може ли да се дава и по какво схема. Колко дни да продължи , ако се  дава. При какви случаи се дава? Моя син от днес е е с водниста хрема, лека кашлица /до преди два дни бяхме на Аугментин 5 дни защото имаше лека кашлица, зачервено гърло и температура 37,7- това ни изписа педито/. Не ми се иска да давам нов АБ. Късно ли е да се въведе  Осцилококциум?
БЛАГОДАРЯ ВИ !!!!!

# 1
  • Мнения: 2 700
Първо не знам при толкова малки деца дали се дава, но най-вече не виждам технически как ще обясниш на бебето, че трябва да смуче таблетките под езика си. newsm78

# 2
  • Торонто
  • Мнения: 837
Estestveo 4e niama da smu4e. Raztwaria se w woda, taka pi6e na upatvaneto. Za polza ne znam dali 6te ima.

# 3
  • Мнения: 8 585
Изобщо не е подходящо да се дава това на деца.
В която и да е била възраст.

# 4
  • Мнения: 375
 И защо да не е подходящо- може ли за по точно и научно  обяснение?

# 5
  • Мнения: 8 585
Защото е, как да кажа, "нерегламентирано", тъжно и смешно да се въвеждат в употреба подобни неща.
И освен това, не знам сериозен педиатър да изписва подобно нещо.

Не работи.
Няма принцип по който да работи.
Навежда на мисълта за треторазрядна педиатрия.
Навежда на аналогии с каменните времена на котешкият нокът, кожата от кобра и настойката от рог от хипопотам.

# 6
  • Мнения: 1 883
Напротив - много добре си РАБОТИ Осцилококцинума  Peace. Дава се и на кърмачета . Ако питаш Birdie  той ще ти каже да повториш АБ , за още 7 дни  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 529
Може да се дава, но за схема, най добре питай педито. Далеч не претендирам да разбирам повече от лекаря ви, но за тези симптоми не е ли твърде пресилено да изписва антибиотик?  #Crazy Що се отнася до това дали е късно да се даде осцилококциум - в листовката пише изрично, че може да се дава, както при начални симптоми, така и при изявена клинична картина. Бързо оздравяване!

# 8
  • Мнения: 375
Оксилококцинумът  се предписва от всеки втори педиатър в София! Защо го правят ?
Не виждам логично обяснение от Бърди, а само нападки за вида педиатрия.
Ако нещо се отрича- защо? Според много наблюдения- работи!
Твърденията да не се дава- на деца трябва да се аргументират- защо да не се дава, като например веднага след 2-3 прием хремата се пресча. Има още един продукт от който аз имам 100% доказателство, че пресича водниста хрема- Алиум Цепа! Лук!
Примитивизма на каменнат ера се връща и в начина на хранене днес.
Сериозните педиатри не изписват имуностимулатори и АБ веднага, но  и не се бавяти  с погрешни диагнози.

# 9
  • Мнения: 8 585
Не работи.
Няма принцип по който да работи.

Вие имате ли доказателства че това работи изобщо?
Защото ако беше толкова чудотворно всички щяха да го предписват и използват.

То и в София никой не поставя ВитК на новородените, пък незнайно защо навсякъде задължително се поставя Вит К... Във ВСИЧКИ страни от ЕС и САЩ...
Така че критерият Ви за "Правилност" не е точен...

Като изгорите нослетата с лук или Коларгол ще спре хремата.
Но после ще започнат алергични ринити за които ще дадете 3 пъти повече лекарства...

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 12:39 от Birdie

# 10
  • Wonderland
  • Мнения: 702
На нас осцилококцинум никога не ни е помагал.

# 11
  • Мнения: 375
Не съм казала че са капки от лук- алиум цепа е екстракт от лук.
Защо се слага вит.К?
КОи капки за нос според ввас Бърди са добри за малките деца?

# 12
  • Мнения: 8 585
Olint 0.05% са общо приети за безопасни.От 6м нагоре...

Не се поставят в нослетата->>Коларгол (изгаря и причинява безброй други щети), Улевинов прескрипции (вредни и неподходящи съставки), Мукосептонекс (изгаря), както и множество капки с КС съставки.
Тобрекс и Виброцил са добри препарати ако се ползват за кратко-до ден,два и само при подходящи показания. Тоест за една хрема с вирусен произход не е ясно какво може да се постигне с Виброцил, който е препарат за Алергични ринити.


Поставянето на вит.К непосредствено след раждането е всеобщо удтвърден способ за профилактика на хеморагичната болест на новороденото. Която се изявавя с хеморагии вследствие липса на Вит.К. Непоставянето на ВитК излага на особен риск кърмените деца, поради ниското съдържание на Вит К в кърмата.

# 13
  • Димитровград
  • Мнения: 1 734
И аз съм съгласна,че Олинт са много добри,но подходящо ли е,че се впръскват в носа?
Иначе за Оксилококцинума-всеки класически хомеопат ще се изсмее.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Напротив - много добре си РАБОТИ Осцилококцинума  Peace. Дава се и на кърмачета
Peace

Общи условия

Активация на акаунт