Въпросче относно СПО

  • 505
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Моля ви, някой ако може да ми обясни на по-прост език за семейното подоходно облагане(СПО) newsm78 newsm78.
Ще съм ви много благодарна smile3521

# 1
  • Мнения: 5 362
Накратко:
Взема се дохода на един от двама ви(при нас беше на мъжът ми,защото е с по-висок доход) за 1 год. назад.Съответно се вади служ. бележка за доходите.След това се купува данъчна декларация,попълва се и заедно с бележката се подава в данъчното.Там ти приспадат надвзетия доход и ти го връщат.Максималната сума беше около 75 лв(на дете).Поне така беше миналата година,когато ние подавахме.

# 2
  • Мнения: 1 212
Записвам се и аз да чета отговорите и добавям питане:
Трябва ли да има граждански брак, имаше нещо за самотните майки.....някакви помощи  ?
P.S. jeni23   оставам с надежда че не ми се сърдиш за добавката към темата  bouquet

# 3
  • Мнения: 107
Благодаря Ted_Ka, това 75 лв за година ли е и ако не е таина какъв беше долу/горе дохода, който обявихте.

Magesta - не се сърдя естествено, затова и пуснах темата да стане малко по-ясно на такива като мен, които са на вие с законите.

# 4
  • Мнения: 5 362
Не,75 лв на дете.А те тези пари са си за една календарна година.
Дохода е без значение,по-важното е да е по-високия от на двама ви.Ако ти си на едно майчинство(160 лв),а мъжът ти на 500 лв заплата,примерно,ще подаде той такава декларация.
Абе ти като отидеш на място в данъчното, те всичко ще ти обяснят.Споко!

# 5
  • Мнения: 5 362
Записвам се и аз да чета отговорите и добавям питане:
Трябва ли да има граждански брак, имаше нещо за самотните майки.....някакви помощи  ?
Не,не е задължително да имате брак.А това за помощите си е вече друг въпрос-няма нищо общо със СПО.

# 6
  • Мнения: 1 212
Мерси за инфото Ted_Ka   Hug
....вчера чух и аз по TV то коментар именно за СПО и доколкото успях да разбера е гласувано и прието, но не схванах от кога влиза в сила ?!
Също така, дали вече има някъде в net - a текстове да се запознаем по подробно....
Мен са ми любопитни тези нещица. дава, пример:
Аз самата съм бъдеща майка , но с таткото нямаме на този етап сключен граждански брак... newsm12
Една колежка ми беше казала, че навремето имало възможност за получаване на допълнителна/и/ помощ /и/ като самотна майка.....нямам представа това дали е актуално още???
Просто ми е интересно и от гледна точка на правдата....
ако все още има такава практика...как всъщност се доказва че си САМОТНА....има много майки дето нямат брак пък таткото наличен, здрав и прав, опора на семейното гнездо ?!!  newsm78
Е , хайде...  newsm51
пишете ако имате знания по въпроса, моля Hug

# 7
  • Мнения: 5 362
Аз самата съм бъдеща майка , но с таткото нямаме на този етап сключен граждански брак... newsm12
Една колежка ми беше казала, че навремето имало възможност за получаване на допълнителна/и/ помощ /и/ като самотна майка.....нямам представа това дали е актуално още???
Просто ми е интересно и от гледна точка на правдата....
ако все още има такава практика...как всъщност се доказва че си САМОТНА....има много майки дето нямат брак пък таткото наличен, здрав и прав, опора на семейното гнездо ?!!  newsm78
Е , хайде...  newsm51
пишете ако имате знания по въпроса, моля Hug
Magesta пак съм аз  Hug ,но явно на никой не му се пише тук.
Ами има ги още тези помощи,но социалните са станали големи хиени Mr. Green
Много трудно разрешават помощи,ако матер.ти състояние е що годе добро.Идват у вас,оглеждат,заяждат се за това-онова...абе въобще трудно става.А и в крайна сметка за някакви мизерни суми да се правиш на `нуждаещ се`-няма смисъл според мен.Виж ако наистина имаш нужда и отговарящ на условията им-да,съгласна съм.

# 8
  • Мнения: 1 212
Laughing
Да , нещо монополизирахме темата сякаш  newsm53 , ама какво да правим като друг не се включва..... Crossing Arms

Абсолютно съм съгласна с мотивите ти, просто ми беше любопитно thumbsup

Абе , знам си аз ,че трябваше да ги викна тези от социалното, докато ремонтирах вкъщи, да ме видят тук сама с корема в руините...... ама нейсе ! Wink

Общи условия

Активация на акаунт