Не издържам вече-защо все аз да....

  • 3 677
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
Няма да се крия,предпо4итам да пиша с ника си,вместо да се явявам като гост.
Бясна съм,защото все аз съм прецаканата,а винаги майка ми гледа пове4е за брат ми.Търпях,търпях,но днес ми при4ерня.
Историята е следната:
От както се помня/от завършването ми на средно,а и преди това/ аз винаги съм работила,защото исках да си разполагам с мой пари,а не да се моля на майка ми да ми дава.Да но брат ми,който е маминото син4е,той не може да работи,защото нямало да седи за 150лв.Ами как ще стой,като сметките ги плаща майка ми,пари за излизания му дава винаги,пари за цигари също и т.н.А аз,ако се наложеше да й искам и ги исках на заем и след време и ги връщах,защото ще ме пита 100 пъти.
В момента майка ми е ве4е два месеца в Италия и миналият месец,когато прати пари му прати 300 евро-защото щял да тръгва за Италия и той.За мен беше скрила,за да не види той 40 евро в багажа и понеже ми се наложи да и пойскам още 50 ми прати към неговите.Скъпият ми брат до слетобяд за няколко 4аса опука 200 кинта и на ве4ерта ми цъфна на вратата,4е следващата седмица щял да тръгва и,ако аз не съм била взела тези 50 щял да тръгне,а сега не можел.Побеснях хвърлих му въпросните 50 и го изгоних,като му казах,4е той за мен не съществува и да не ми стъпва в къщи.Така и не тръгна за никъде-защото опука парите за норматив.Апартамента го е превърнал в ко4ина и не му пука за нищо.
На4алото на тази седмица-майка ми изпрати 50 за него,като каза да му платя водата и тока и каквото остане това е,щом не е тръгнал никъде,а е отупал 700кинта за няма и месец.На мен също ми изпрати 50 евро,като от тези изплащам заем,който теглих пак благодарение заради него,4е беше навъртял 1000 и няколко лева телефон миналата година,щото си говорил с една кокошка.Та като внеса заема 50лв и за детето остават за детето,4е тя праща за Люби не за нас.Отделно ми прати едни с които да и свърша една работа,като ми каза да не му казвам  и да не знае за тях.В деня в които трябваше да взема багажа,господина ми звъни-майка ми ще прати ли пари и колко ми е пратила?Заявих му 4е ще му платя тока и другите неща и,4е по принцип не съм длъжна да го правя,защото той сам трябва да си носи отговорност и другите пари му ги давам.Дойде дадох му парите и ме попита,само толкова ли е пратила,4е на него му трябват още.казах само толкова и това беше.Днес и звънял да му пращя пари,4е щял да заминава другата седмица.И тъпата ми майка,му казала за другите пари дето ми ги прати и с който ве4е бях изпълнила заръките й.идва днес той и запо4ва да ми крещи,аз като те питах-ти,защо не ми каза,4е е пратила още пари.Казвам му-ето ти писмото и виж какво е писала,да не казвам за тези,а да и свърша работата с тях.Той като запо4на,4е на мен не трябвало да ми праща тезе 50 евро,4е аз съм нямала нужда и 4е незнам си какво.Е падна ми пердето и изпаднах в истерия.Нестига,4е утре имаме събор на село и в4ера отидох и из4истих,4е келеша си е поканик както винаги гости,а аз единствено отивам заради баща ми.Нестига,4е цял дообяд готя за утре,та да има какво да ядат,а той педала му с педал обикаля улиците цял ден и не иска да пипне нищо.Викам му-абе не те ли е срам,4е стоя като идиотка днес до пе4ката,а ти неблагодарника утре пак ще ми се довле4еш като на готово и при това 4ак слетобяда,когато ве4е вси4ко е свършено.А той с цялата си наглост ми заяви,никой не те е карал,а и за какво си ми там ShockedКазах му,4е ако отида ще отида заради баща ми и,4е онзи дом е и мой,както и апартамента тук.Той-нищо не е твое #CrazyИзгоних го и му забраних да стъпва в къщи,заявих му,4е той сестра няма и няма и да има от тук на там.Казах му да напусне къщата и да ходи у курец,4е е нещастник,готованец,тъпанр и 4овек от който нищо няма да стане.
Добре,4е мъжа ми го нямаше в къши,4е едвам го накарах днес да дойде утре с мен,заради баща ми,4е той нас ни 4ака само и най-ве4е заради мен.А,ако присъстваше днес,съм сигурна,4е щеше да изхвърли яденето и нямаше да ме пусне да ходя никаде.Даже незнам как да се прикрия тази ве4ер,та да не се удети,4е е станало нещо.
Той като си тръгна,звъннах на майка ми.Казах и,4е не искам нищо да ми праща,4е аз никога не съм имала брат,4е ще го направи инвалид за цял живот,4е тя е виновна за вси4ко,4е тя така го е възспитала,забраних и никога пове4е докато съм жива,да ми споменава за брат ми каквото и да било и 4е я мразя от дъното на душата си.А тя пак,той ще заминава ли-ее казвам ви,4е отка4их и и казах,ти си малоумна и все едно не говоря на теб-не ме интересува дали ще ходи,ако ще да ходи на майка си в задника.Ве4е бях изпаднала в истерия,а тя 4ак тогава се сети да ме пита за детето-казах,какво те интересува,теб те интересува само брат ми и и затворих телефона.

Незнам права ли съм с тези ми действия,но ми е много болно и мъ4но.В кая на крайщата ве4е ми писна да си мъл4а и да ме правят на малаумна.
И на мен ми е кеф някой да ми плаща вси4ко и отгоре на това и джобни да ми дава,но никога не са ми давали.На него вси4ко му беше позволено-той можеше да не ходи на у4илище,защото му се спяло,на него домашните му се пишеха,на него трябваше да му се купува хляб в 23 4аса,защото той цял ден се е държал за онази работа и т.н.

п.п. много е объркано,но просто още съм афектирана и не мога да си събера мислите.

Правилно ли постъпих според вас?

# 1
  • Мнения: 780
аз нямам нито брат нито сестра , но си представям как се чувстваш .ако бях на твое място и аз щях да направя така, макар че ти си трошиш нервите не той - така че няма смисъл - пускай го да крачи - е след като си му казала всичко това де/ и на теб да ти олекне/

# 2
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Йо, аз нямам брат или сестра, но искрено ти съчувствам и смятам, че единствената ти грешка е , че си много добра. Забрави, че имаш брат.

# 3
  • Мнения: 271
Не знам защо до сега си търпяла. Има хора, които не разбират че са използвани защото така е било винаги и го смятат за нормално. Ти обаче виждаш и какво??? Нищо !!!! Ами откажи на майка си, все пак си има съпруг, нека той да се оправя в ситуацията. Престани да се правиш на добрата фея и си гледай кефа и нервите. Горе главата! С най-добри чувства   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 474
Неприятна ситуация , но за жалост често срещана ooooh!
Пак доста си търпяла  Close Казала си каквото си имала да казваш, сега си гледай живота и семейството  Peace

# 5
  • Мнения: 6 472
Аз имам брат, винаги много добре сме се разбирали и много сме си помагали. Не мога да си представя той да се отнася така с мен или аз по този начин с него. Честно казано от твоето дълго обяснение не разбрах почти нищо, освен че си много ядосана. Аз не  бих му наговорила такива неща, нито пък бих казала такива тежки думи на майка си. Парите не са били за него и точка по въпроса. Отчет не му дължиш. Не мога да разбера и защо си ходила да чистиш, ама както и да е - следващият път просто не ходи и това е.
От обяснението ти схващам, че брат ти е разглезан и не е свикнал да се издържа сам. Дистанцирай се от цялата работа, помоли майка ти повече да не те занимава с тези неща и каквото има да му праща да си му го праща директно на него. Това, което е за теб - на теб и край. Изобко недей да трошиш излишно нерви за човек, който очевидно не го заслужава Hug

# 6
  • Мнения: 6 167
Какво да кажа.
Срамота е майка ви да е в Италия и да работи ( сигурно на черно и не лек труд, но затова пък ниско платен),  и да ви издръжа. (очевидно него повече от теб).
Мъчно ми е за такива жени, които на стари години хващат пътя, за да си издържат хайманите.

Другото, което се сещам, четейки втората част на постинга ти е "храни куче, да те лае"

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 19:18 от Lennie

# 7
  • Мнения: 9 990
Лени ми взе думите от устата/ръката...
то балканската работа е все за пари и имоти в родата да се дърпат...
Аз казвам-не приемай и не се занимавай с пари от мама, тате и бате и ще ти е чиста работата...

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Много правилно си постъпила. Всичко се търпи до време. По-добре да приключиш с тях сега отколкото да се мъчиш с  цял живот. (Моят съпруг също го докара до там с родата си. Сестра му и зет му го крадат а маминка само вика моля ви не се караите,нека и той да пробие Миленчо ти нали си богат. Sad С тази разлика че до преди това бяха най-добрите  приятели, а сега се подминаваме по улиците .

# 9
  • Мнения: 6 618
Правилно си постъпила то човек търпи търпи ,но всичко си има граница.

# 10
  • Мнения: 2 657
Аз имам брат, винаги много добре сме се разбирали и много сме си помагали. Не мога да си представя той да се отнася така с мен или аз по този начин с него. Честно казано от твоето дълго обяснение не разбрах почти нищо, освен че си много ядосана. Аз не  бих му наговорила такива неща, нито пък бих казала такива тежки думи на майка си. Парите не са били за него и точка по въпроса. Отчет не му дължиш. Не мога да разбера и защо си ходила да чистиш, ама както и да е - следващият път просто не ходи и това е.
От обяснението ти схващам, че брат ти е разглезан и не е свикнал да се издържа сам. Дистанцирай се от цялата работа, помоли майка ти повече да не те занимава с тези неща и каквото има да му праща да си му го праща директно на него. Това, което е за теб - на теб и край. Изобко недей да трошиш излишно нерви за човек, който очевидно не го заслужава Hug

Незнам какво не си разбрала?
Мисля,4е достатъ4но търпях каквото и да било PeaceТи как би постъпила,ако постоянно ти натякват/говоря за брат ми/,4е този дом не е твой/примерно когато съм ходила до нас/аз от 6 години от както съм с мъжа ми съм ходила за това време най-много 5 пъти.И то не,4е не ми се е искало да отида да поседя малко с майка ми,а защото като отидех и се по4ва-този апартамент е мой и т.н.Върви си при мъжа нямаш работа тук.
Еми,то търпиш и накрая ти писва.
Как да не и кажа тези неща,като вижда 4е не е прав и пак ме обвинява мен,4е аз съм злобна,4е и казвам истината в о4ите за сина й.

Болно ми е,защото аз винаги съм се оправяла сама,болно ми е,4е и казах тези думи,болмо ми е,4е баща ми вдигна ръце и то от 4удото на брат ми и не се интересува.Но за мен той си е прав за него си,тоя идиот може и знае само пари да иска #Cussing out

# 11
  • Мнения: 9 990
Ами като има кой да му дава, ще иска..... Confused

# 12
  • Мнения: 2 863
В най-голяма степен отговорността е на майка ти, която толерира това му поведение. Била си афектирана и си казала силни думи. Но най-добре се дистанцирай- ако майка ти иска да ти даде нещо- ОК, ако не иска-  пак така.
За брат си забрави- каквито и да са му причините да се държи така, явно че неговото поведение към теб няма да се промени към добро. За жалсот в много семейства се случва еднот дете да е предпочитано и за още по голяма твоя жалост вашетео семесйвто явно е от тях. Така,че  не се гневи, не трупай повече гняв и си гледай  товето семейство. Peace

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 20:55 от Jaly

# 13
  • Мнения: 2 657
Какво да кажа.
Срамота е майка ви да е в Италия и да работи ( сигурно на черно и не лек труд, но затова пък ниско платен),  и да ви издръжа. (очевидно него повече от теб).
Мъчно ми е за такива жени, които на стари години хващат пътя, за да си издържат хайманите.

Другото, което се сещам, четейки втората част на постинга ти е "храни куче, да те лае"

Lennie,мен никой не ме издържа,даже аз като тя тръгна и казах,4е на мен не искам да ми праща нищо PeaceТя ако праща нещо,го праща за сина ми,а и много се извинявам,но не съм длъжна аз да му погасявам заема,заради него им го изтеглих за да плати телефона на малоумния си син,които след това навъртя пак три цифрена сума #Cussing out

# 14
  • Мнения: 6 167

Йоана, твоето положение ми е напълно ясно Stop
Макар да не одобрявам като цяло ситуацията, и просташкия ти език,
с който говориш за майка си. Просто ми е гадно да го чета, извинявай.
Това е форум на жени, голямата част от които - майки, като майка ти.
Жената явно не е отишла от Видин в Италия, защото й е хубав живота.
Освен това ми направи много лошо впечатление, как казваш, че
я мразиш 'от дъното на душата си'. В същото време приемаш и 50 евро, но
ги приемаш, нали? От майка си, която мразиш.
И въобще - ти осъзнаваш ли , че жената е далеч , че с тези думи можеш
да я хвърлиш в оркестъра, а там е сама... Защо й звъниш да я тревожиш?
Или за това не ти пука?
Или ако ти изпраща 300 евро и на теб вече няма да я мразиш?
Разбирам огорчението ти от брат ти, както и нетърпимата му патология.
Но не разбирам, защо му плащаш заема Ти, защо ти си посредник на парите и
тн. Има много човешки и нормален начин да поставиш нещата на местата им,
без да мразиш никой.

# 15
  • Мнения: 2 657
Ами като има кой да му дава, ще иска..... Confused

Пенелопа,много си права Peace

Не е луд този,който яде баницата,а този който му дава...

Тук не става въпроса за парите,както някой си мислят.Тук ства въпрос за отношението му към вси4ко,не само към мен,а към всеки...
Може да ми е брат,но найстина не желая от тук на там нито да го виждам,нито да го 4увам.Не желая да знам как живее и какво прави.Ве4е ми писна...До сега винаги съм търпяла и съм отстъпвала,защото ми е брат и ми е било жал.Но просто си е такъв и никога няма да се оправи.Жалко но факт.А докато майка ми се 4уди как да скътае един лев,той се 4уди къде го е сложила и как да го вземе #2gunfire

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Неприятна ситуация , но за жалост често срещана ooooh!
Пак доста си търпяла  Close Казала си каквото си имала да казваш, сега си гледай живота и семейството  Peace
Не е луд тоя, който яде баницата, а този който му я дава!
И все пак, откъде толкова злоба и ненавист към собствените ти роднини?  newsm78

# 17
  • Мнения: 7 474
tilieva  за авторката ли питаш?

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Leo, да, за нея питам - такъв дълъг постинг, с толкова негативна енергия.......
Иначе изцяло подкрепям твоето мнение, затова те цитирах!

# 19
  • Мнения: 7 474

Мисля , че просто са и избили нервите и затова така звучи. Кофти е да разменяш подобни думи с майка си (за брат и не говоря) но на всеки може да се случи. Би трябвало да говори с майка си на 4 очи и да и каже какво мисли без тежки думи.  Peace

# 20
  • Мнения: 2 047
   Ioana, ти си явно много търпелив човек, който дълго е премълчавал. Не разбрах колко е голям брат ти, но очевидно гледате на него като за някой, който трябва да се грижите с майка ти. А на него така му е особено удобно - да не поема никаква отговорност, защото "ножът не е опирал до кокала" за него. Вие се грижите това да не става.
 
  Не съм съгласна с някой мнения за това, че си крайна и груба в думите си - просто звучиш като човек, събрал много в себе си и тук го изливаш с думи, които те разтоварват. Самият факт, че неведнъж казваш, че не искаш повече да чуеш, че имаш брат и т.н. и после пак му прощаваш и помагаш, всъщност не говори лошо за теб. Несправедливото им отношение към теб и това, че подходът ви към живота е различен те озлобява към тях (временно).

Не мисля, че категорично трябва да се отричаш от тях или да ги мразиш, а да поставиш границите, които да бъдат твои. Напр. е добра идея майка ти да праща парите за брат ти, лично до него, без да му се обеснява какво праща за теб.

# 21
  • Мнения: 2 657
да,думите са ми силни и тежки,но само аз си знам какво си ми е на душата.От брат ми се отри4ам,за думите който казах на майка ми ме боли,но тази болка в душата ми  се тай с години.
Брат ми е с година по-малък от мен,което зна4и 4е ве4е сам трябва да си носи отговорност.
Да и аз съм майка,но ако имам две деца-НИКОГА НЯМА ДА ГИ ДЕЛЯ Peace

Не му плащам аз заема,а майка ми му го плаща,а защо е на мое име-еми защото майка ми няма как да тегли на нейно и затова.

Майка ми винаги е крила от баща ми за много действия и постъпки на брат ми-винаги го е защитавала,дори и когато не е прав.Тук и е грешката,защото той се ка4и на главите на вси4ки.


# 22
  • Мнения: 4 555
Не знам на колко си години... Това, че се издържаш сама е похвално и много хубаво (за теб самата), но ми се струваш много незряла в поведението си. И донякъде егоистична. Не знам как си могла да се обадиш на майка си и да и наговориш тези неща. На нея едва ли и е лесно и да я тревожиш с вашето скарване ми се струва страшно детинско. А грубият език направо не искам да го коментирам  ooooh!

Но главното, което искам да ти кажа е следното. Ти явно не осъзнаваш, че си в много по-изгодна позиция от брат си. На практика родителите ти са ти направили златна услуга. Та ти можеш да се грижиш сама за себе си, не го ли разбираш!? А брат ти какво може - да взима като му дават. Да, ама това всеки го може. Въпросът е, че той друго не може. Не разбираш ли, че той ще е в пълна безизходица, ако няма кой да му дава? Той е страшно ощетен от това, че не може да работи и е принуден да се оставя да го отглеждат като домашен любимец.
Иначе подкрепям решението ти да прекъснеш контактите си с него. И за двама ви така е по-добре. Изобщо не се занимавай да му плащаш тока и какво ли не. Нека сам да се научи да си разпределя парите. Не се занимавай повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 985
На твое място бих постъпила по същия начин. Стисни зъби и приеми, че всичко това просто просто трябва да се случи и да го преживееш. Гледай си своето собствено семейство и не позволявай отношенията между теб и близките ти да повлияят на отношенията със съпруга ти.
Аз в тази ситуация бих прекъснала всякакви финансови отношения. Много е кофти  да бъдеш в лоши отношения с майка си, но тя едва ли ще се промени по отношение на брат ти. Съвети не мога да ти дам, но ти пожелавам да се успокоиш по бързо и нещата да се оправят. Hug

# 24
  • Мнения: 1 680
За жалост майка ти е осакатила брат ти. Обаче, теб е научила да се бориш, затова трябва да си й благодарна.
Остави брат си сам да се оправя в живота и да поема отговорност за действията си.
Може би трябва време , за да осмислиш някои неща и да прецениш как ще действаш.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 159
Много лоша работа....всъщност лошото е, че ти твърде много се афектираш от това. Еми това е положението - и моята сестра е по-малка, и то с повече години. И в моето семейство отношенията винаги са били такива - за нея всичко, на мен като ми дадат 5 лв джобни и трябва вече да съм щастлива, да решавам задачи и пиша преразкази до някое си време защото детето трябва да си ляга, макар че я е мързяло да си свърши задълженията. Околната среда е била такава и съм се съобразявала. Откакто се виждаме рядко и за по малко, дори сме любезни. Обичам си родителите, но надали ще им го простя някога. Но затова пък си имам баба, която ме е отгледала и живота си давам за нея.

Между другото, това ми е било много странно винаги, а поне по видинско е много масово явление - възрастни хора /познавам и на по 60-ина години/ ходят да се трепят някъде си за да изкарват пари за милите дечица, станали на по 100 години, които обаче считат работа за мръсна дума и по цял ден инспектират я заведенията, я улиците....щото мама/тате/мама и тате/баба дори!!! затова работят и пращат.....много ми е странна тая работа, даже накъм трагизъм бие понякога....

# 26
  • Мнения: 645
Според мен абсолютно правилно. И аз много се ядосвам на нашите и на брат ми именно по подобни причини и започвам да си мисля че ако ние с мъжо не бачкахме толкова много щяхме да сме по - добре ( Явно това е системата-да не бачкаш и всички да ти дават и да те гледат).

# 27
  • Мнения: 422
Нямам брат или сестра, но горе долу си представям ситуацията.Също така не съм съгласна с някой мнения, че си крайна и т.н.Ами честно казано не се съмнявам, че и най-търпеливия човек в даден момент ще избухне.Явно майка ти му няма доверие и затова те е карала ти да му плащаш сметките/като тя праща пари/.......и е пределно ясно, че искаш не искаш пак теб ще търсят за неговите неплатени сметки и заеми, колкото и несправедливо да е.Права си и за това, че майка ти го е разглезила и му е попречила до голяма степен да се развие като здраво стъпил на земята човек.И мисля си още, че разлика м/у двете деца не трябва да има..дори и в това по колко пари праща/друг е въпроса, че сме достатъчно големи вече сами да се издържаме/. Peace

# 28
  • Мнения: 4 629
Йоана, съжалявам че така са се стекли нещата. Разбирам те, че човек търпи, търпи инакрая чашата ти прелива. На твое място и аз като теб бих постъпила. Незнам дали е правилно или погрешно, но според мен е човешко

# 29
  • Мнения: 15 619
Явно много ти е прикипяло, но е грешка, че си наговорила всички тези приказки на майка си. Радвай се, че можеш да се справяш сама, че си научена да работиш, а не да чакаш някой да ти подаде. Остави брат си сам да си носи отговорността за бездействието си. Ако не приемеш близките си с всичките им недостатъци, ти ще страдаш от това.

# 30
  • Мнения: 90
здравей йоана,
мога само да кажа че и при нас /имам брат/, както и при мъжа ми/той също има брат/ ситуациата е същата-те са по-малки, не могат да се оправят в живота, "ами виж го сега, да градува ли, пеша ли да ходи" и т.н. Знам че ти е станало и много мъчно че си се навикала на майка си, и при мен е така, ама в крайна сметка като сие възпитала мързелив готованец, да си му сърба попарата, а не ти заради добрината си да го отнасяш. Просто стисни зъби и "забрави " че имаш брат, щото като гледам не е брат, а воденичен камък на шията...

# 31
  • Мнения: 90
p.s. забравих само да уточня, че ние с мъжа ми сами се оправяме с живота от доста рано, че сме научени да го правим, че просто няма друг избор и сега когато сме добре финансово/не питай с колко труд и безсънни нощи / ни се казва "еее, да ама вие сте баровци"- все едно че така сме се родили...

# 32
  • Мнения: 15 619
Заслужили сте си. Работите.
Спри да се ядосваш с брат си. Игнорирай го.
Щом ти е дразнител, просто го отстрани от себе си.
Не му давай поводи да разчита на теб. Покажи му го, но не се карай с майка си. Няма смисъл да я нараняваш, явно тя прави грешка с отношението си към брат ти, но ти е майка - друга няма да намериш. Не вярвам и на нея да и е лесно.
Успех ти желая! И по-малко строшени нерви.  bouquet

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Здравей, Йоана! Подкрепям те за това, което си направила. Не мисля, че трябва да поемаш грижите и отговорностите за всичко. Време е брат ти да се научи сам да се справя с трудностите и предизвикателствата на живота. Остави го да прави каквото си иска, сам да взема решенията за живота си и да се учи от грешките си. Според мен ще е добре за известно време да не се виждате. Ако майка ти пак ви праща пари, то нека да е за всеки поотделно, за да няма караници. Дай си малко почивка от тези проблеми. Имаш детенце, което има нужда от една спокойна мама, коята да му се усмихва и радва Hug

Желая ти успех и дано всичко да се оправи:fingerscrossed:

# 34
  • Мнения: 188
и аз те подкрепям напълно, игнорира и двамата и си живей своя живот. Имаш само един и няма нужда да го прекараш тресейки се от нерви.

аз така направих с баща си, отстраних го от живота си и вече 2 години си живея доста по-спокойно и по-добре.
много е трудно и травмиращо да скъсаш толкова близка връзка.....
аз бях в същото емоционално състояние в което си ти сега, само че аз дори бях още по-зле, защото пиех всевъзможни антидепресанти, успокоителни и леки наркотици, за да мога всеки ден да съм до баща си и да понасям лудостите му. все си казвах, "аз съм млада ще издържа всичко, той ми е баща..." но всъщност издържах само 1 година.
при нас проблема бе, че той мрази майка ми и брат ми, а сега вече и мен де. майка ми мрази, тъй като ни е възпитала "лошо", брат ми защото се отдели от него и си направи собствен бизнес, които се развива доста добре, а мен защото и аз не издържах и се преместих да помагам в бизнеса на брат ми.
 
знам че е много трудно, но направи най-доброто за теб, скъсай връзките си с тях, не се интересувай какво правят, как са, защото от това адски боли, а ще те боли само теб, предполагам че за брат ти ще му е все едно, може и на майка ти да и е болно, но поне за няколко месеца ги махни от живота си, за да се отърсиш от насъбралата се мъка и да погледнеш реално нещата и да поставиш граници чрез които да облекчиш живота си.

и аз смятах, че семейството е най-важно, че не мога и не трябва да мразя баща си, че съм ДЛЪЖНА да понасям всичките му обиди и лудости.
сега не го мразя, но не искам да го виждам, не искам да знам нищо за него, така си живея 100 пъти по-добре

Успех и не прави моята грешка да стигнеш чак до наркотици, за да събереш смелост да скъсаш със семейството си.

# 35
  • Мнения: 2 653
Йоана, само едно нещо ще те посъветвам.работила съм в чужбина сама и знам колко е хубаво да чуеш близките си .Не се карай с майка си , на нея и достатъчно тежко, че е далеч от вас.Все пак тя ти е майка и те е отгледала.Бъди над материалните отношения с нея.За да не съжаляваш някога за пропиляното в скандали време.
Между другото, това ми е било много странно винаги, а поне по видинско е много масово явление - ..........трагизъм бие понякога....
Това е абсолютно вярно!Аз съм от там и целия град е по кафетата, нямат пари хората а видях доста колички от по 1000лв, всеки е с модерен телефон и т.н.А града е от тези с най голяма безработица в БГ.Точно заради такива хора, като брата на Йо.Много е жалко  хора на възрастта на майка ми и баща ми отиват масово в Италия и Испания, за да подмиват старци или да мият чинии до припадък, за да може разни пораснали бебета да се си развяват задните части по цял ден.

# 36
  • Мнения: 6 461
Моите родители никога не са ни делили със сестра ми .Всичко което ни е давано е било разделяно по равно.
Йоана съжалявам за това което ти се е струпало на главата ...поставям се на твое място...това е много неприятно една майка да дели децата си.
Дано всичко да се оправи между вас .Все пак съществуват компромиси Които може би всички ще се наложи да направите ,разбира се ако това го желаете.

# 37
  • видин
  • Мнения: 358
аз не съм от видин, но живея тук вече 15-16 години. това което фиона е написала е абсолютно вярно. половината град е на социални помощи, защото такива търтеи ги има в изобилие.  те никога няма да работят за "150лева" - това им е под достойнството, но иначе не им е убидно да вземат подаянията на държавата или на близките си. виждала съм родители, баби и дядовци до трето коляно да живеят в мизерия, да работят като волове, но за децата - да има. деца на по 25-30 години. тези колички и мобилни телефони са изгладувани от родителите. но най-лошото е че на собствениците им това изобщо не им прави впечатление.  затова напълно разбирам йоана - много й е прекипяло. и понижа я познавам, си представям колко е била бясна. но ще й мине Simple Smile

аз съм щастлива с това че имам брат - много се е грижил досега за мен, но и аз правя същото за него, когато ми се отдаде възможност да му помогна. но така сме възпитавани.

с най-добри чувства към  видинчани. извинявам се ако някой се почувства засегнат.

# 38
  • Мнения: 6 164
Брат ти е лигльо, но майка ти го е разглезила и продължава да го прави.
"Не издържам вече-защо все аз да...." - Какво все ти да...?
Да му плащаш сметките? Кой те кара? Не се занимавай и го кажи на майка ти. Тя да се оправя с него, а щом я кефи да се блъска, за да пилее той, да продължава. Ако тя не спре и той няма да се научи. Като гледам какъв е "благодарен" с чиста съвест можеш да махнеш с ръка и да го отпишеш. Какво чакаш? Само майка ти с какво е виновна? Защото мислиш, че дава за него повече, отколкото за теб? Това е друга тема...

# 39
  • Мнения: 1 455
.И тъпата ми майка, келеша а той педала му с педал обикаля улиците цял ден и не иска да пипне нищо. да ходи у курец,4е е нещастник,готованец,тъпанр и 4овек от който нищо няма да стане,ти си малоумна и все едно не говоря на теб-не ме интересува дали ще ходи,ако ще да ходи на майка си в задника.

Незнам права ли съм с тези ми действия,но ми е много болно и мъ4но.В кая на крайщата ве4е ми писна да си мъл4а и да ме правят на малаумна.


   Мале,какъв е този език   #Crazy #Crazy #Crazy newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 3 677
Ако моя брат беше "такова нещо" #2gunfire-  въпреки че е по-малък, въпреки че винаги съм му помагала,обличала,чистила след него...никога не би си позволил да се отнася така с мен Naughty
Майка ти си е виновна за това, ти не си длъжна да му угаждаш и да се занимаваш с него!!!
Остави го да се оправя сам ,а ти си гледай детенцето и семейството.
Мисля че си постъпила правилно,но не е трябваро да чакаш толкова,да ти се събере толкова болка и жлъч, че да изригне като вулкан  Hug

# 41
  • Мнения: 1 734
Май най-доброто ще е да оставите - ти и майка ти -този вече порастнал мъж да се справя сам в живота. Така хем ще поумнее, хем ще разбере от къде идват парите

# 42
  • 7800
  • Мнения: 243
И аз искам да те посъветвам да се дистанцираш, но без да късаш връзките си с най-близките. Просто постави граници на услужливостта си. Това неговото си е жив паразитизъм. Ако знае, че може да разчита на теб безвъзмездно, един ден този паразитизъм ще се стовари върху теб (ако ме разбираш какво искам да кажа). Имам пред вид, че след време мама и тате няма да са способни да го отглеждат и ти ще си следващата жертва.

# 43
  • Мнения: 2 657
Благодаря на тези,които са ме подкрепили Hug
За другите отговори-дето съм имала такъв език и незнам си какво-еми съжалявам,то търпя цял живот това нещо,но все пак не съм идеална и сама си отговарям за действията и постъпките Peace

Ами,какво да ви кажа-кризата все още ме държи,не можах да спя цяла нощ,развалих в4ерашния рожден ден на мъжа ми,понеже се разревах от безсилие и болка,но въпреки това отидохме на събор.Добре,4е ние отидохме,защото нямаше кой друг.А моат мил брат дойде в 15 4аса,когато ние ве4е по4ти си тръгвахме и издебна удобен момент мъжа ми и баща ми да не са с нас и ми вдигна кръвното отново #Cussing out

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Благодаря на тези,които са ме подкрепили Hug
За другите отговори-дето съм имала такъв език и незнам си какво-еми съжалявам,то търпя цял живот това нещо,но все пак не съм идеална и сама си отговарям за действията и постъпките Peace

Ами,какво да ви кажа-кризата все още ме държи,не можах да спя цяла нощ,развалих в4ерашния рожден ден на мъжа ми,понеже се разревах от безсилие и болка,но въпреки това отидохме на събор.Добре,4е ние отидохме,защото нямаше кой друг.А моат мил брат дойде в 15 4аса,когато ние ве4е по4ти си тръгвахме и издебна удобен момент мъжа ми и баща ми да не са с нас и ми вдигна кръвното отново #Cussing out

Успокой се и не му се нерви. Гледай живота и семейството си. Те са най - важни. А з съм сигурна, че времето ще научи брат ти на уважение.

Прегръдка от мен Hug

# 45
  • Мнения: 2 657
Kакво да ви напиша просто незнам...
Все още съм доста изнервена,което естетсвено рефлектира върху детето ми.Незнам как и кога ще се успокоя малко,защото и в съня ми той присъства с неговите скандали и караници...
Говорих с майка ми,която естествено не ми се сърди за думите,защото е била свидетел като изпадна в такова положение,4е съм крайна и рязка.Обясних  и вси4ко с нормален тон до колкото можех и естествено и забраних пред мен да не споменава сина си.Казах й,4е колкото и да и е болно,аз ве4е нямам брат и,ако се сърди на някой,то трябва да се сърди единствено на нея,4е така го е нау4ила и възпитала.

По принцип съм доста търпелив 4овек,живота ме нау4и на това и доста търпя.Гледам винаги,ако мога да помогна на другите.Доста моми4ета от тук ме познават и знаят,4е не съм злобна ли4ност.

Да благодарна съм,4е не съм търтей като брат ми PeaceБлагодарна съм на себе си,4е запо4нах да работя още на 16 и работех до 00:00 4аса и дори и да излезнех пак ставах в 7 да отида на у4илище.След като изкарах още няколко курса и едно полувисше,си намерих добра работа,макър и не по специялността.Благодарна съм,4е съм постигнала вси4ко това сама.Благодарна съм и на мъжа ми,4е това което имаме сега е благодарение,4е ние двамата сами си го изкарахме и си го позволихме.Имало е моменти,когато не сме имали нищо и едвам свързвахме двата края,но се справихме благодарение отново на нас самите.

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз имам брат,и той е мамино синче с отвратителен характер и невероятен егоист.   fight

# 47
  • Мнения: 2 657
И аз имам брат,и той е мамино синче с отвратителен характер и невероятен егоист.   fight

Значи,знаеш за какво говоря Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 8 917
Никога не съм разбирала това "делене" на децата - никога при мен и брат ми не е прилагано. Затова пък съм очевидец на подобно нещо - беснях си, беснях си и реших, че няма смисъл да си тровя живота с глупости - искам само да сме живи и здрави Hug Останалото се постига. Съветвам те и ти да не се "наказваш" по този начин и да си гледаш живота. Всичко на този свят се връща, имай търпение  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт