Двойка или четворка котлони?

  • 4 165
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 957
Тъй като в момента съм на вълна кухня и уреди ( след 2-3 седмици ще я монтират) се чудя какви котлони да си сложа - двойка или четворка ( говоря за керамичен плот). Първоначално замисълът беше да сложим 4ка, но се замислих, защото в кухнята ми няма много място, а ако сложа 2ка ще спестя от плота (и някой друг лев ще спестя). От друга страна пък се чудя дали 2 котлона не са малко. Вие какви плотове имате- с 2 или 4 котлона? 2 стигат ли ви? 4 много ли са ви?

Какво ще ме посъветвате? Кухнята ми има остъклена тераса и идеята ми е на терасата да има двойка котлони ( тях вече ги имам купени) Остава да реша вътре какво да сложа. Ако реша все пак да са 2ка (защото на терасата ще имам още 2), няма ли да е грозно като аспиратора ми е 60 см?
Аз съм човек който обича да готви и дори релаксирам като готвя. Искам да си наредя така кухнята, че нищо да не ми липсва, само да не окаже обаче, че доста неща са в излишък.

# 1
  • Мнения: 295
Досега съм имала все 4-ка, но ми предстои обзавеждане на нов апартамент и твърдо съм решила да са 2-ка. Практиката показва, че ползвам само 2. Останалите май са само в случай , че нещо се случи с другите, а това май не е много основателна причина да ги има.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 148
Моите са двойка и ми вършат перфектна работа. Даже като се замисля втория се пуска веднъж на доста време. Ако бяха четири, сигурно разликата щеше да е в мястото, което заемат...в ползата -  Naughty

# 3
  • Мнения: 422
Моята печка е с два котлона, като единия е газов, другия на ток.В повечето пъти нямам газ, следователно ползвам само единия котлон и той ми е напълно достатъчен, а и все пак имам и фурна и микрото, което доста често ползвам дори и за готвене/предимно варене/ и затова мисля, че два са ти напълно достатъчни, даже и да нямаш на терасата други два, а и ще си спестиш място.Доколкото до това, че аспиратора ти е 60см можеш да го разположиш отпред, а зад тях да използваш мястото за нещо друго, тостер, фритюрник, кухненски прибори, за по рационално и практично.

# 4
  • Мнения: 3 880
Зависи как и колко готвиШ и какви съдове zа готвене имаШ, ти си zнаеШ най_добре. Аz съм с 4 и поради раzличната им големина и форма ги полzвам всички беz иzключение, по някога даже полzвам 3 или 4 едновременно. Мисля че само два не биха ми стигнали, но ако ти мислиШ, че zа вас са достатъчни действай Simple Smile

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Имам 4 и всичките ги ползвам доста активно. Днес например, готвех манджата на единия, на другия варях ориз за гарнитура, а на третия бърках бърза вечеря за малката, защото нашата беше по-пикантна. Във фурната запекох набързо едни питки  Crazy Това редовно ми се случва и с 2 не бих се справила  Crossing Arms Но ти пък имаш още 2 на терасата  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 390
Имам 2 . Стигат ми.

# 7
  • Мнения: 619
аз имам 4 ,но не ги използвам всичките,
мисля че 2 са достатъчно .Peace

# 8
  • Мнения: 686
Два са достатъчни и според мен.

# 9
  • Мнения: 6 039
2 са достатъчни, но не са много удобни
имах първоначално 2 котлона, но готвя с Цептер и като преместих веднъж тенджерта в/у кухн.плот той изгоря.  af
добре, че беше непосредствено до котлоните, че след това пробиха по-голяма дупка и монтираха 4-ка.

мястото е  единствения фактор, който би повлиял  при токъв избор

цената не е по малка, напротив. Двойката котплони са по-скъпи, имам предвид, че цената им не е 1/2 от 4-ката.

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Два са ми напълно достатъчни.

# 11
  • Мнения: 7 474
Имам 4, но готвя на 2, другите са ми удобни за преместване на горещите тенджери (както е казала Малена има го и този момент).  Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 926
Сложихме двойка - така имам повече място на плота Peace

# 13
  • Мнения: 1 426
4-ка, при мен са с различна големина и мощност, така че според случая ги използвам

# 14
  • Мнения: 1 564
Аз сега съм с  4-ка,но ползвам само единия(в много редки случаи двата).За новата кухня си купих 2-ка.(единия има две зани на нагряване).Напълно достатъчни са ми. Peace

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 13:22 от ninka

# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Два са ми напълно достатъчни.
Абсолютно! И аз съм с двойка!

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сложихме двойка - така имам повече място на плота Peace
Ползвам единия (той има 2 кръга- според диаметъра на тенджерата).

# 17
  • Мнения: 252
Имам 2-ка. Моето място също е ограничено и затова избрах този вариант. Колко пъти ти се е случвало да са ти нужни повече от 3 котлона? Peace

# 18
  • Мнения: 6 164
Имаме 4, но повече от 2 не съм ползвала.

# 19
  • Мнения: 565
И ние сме с два котлона. Много рядко са ми включени и двата едновременно. Все пак ако си запалена кулинарка 4ката е по-добрия вариант.

# 20
  • Мнения: 1 313
И аз много се чудех колко да са котлоните. Не заради мястото, а защото си мислех, че повече от 2 на веднъж никога няма да ползвам. Взех си 4 и  пак така бих направила. Ползата от 4-те котлона според мен е в различните им размери. При мен са 2 малки, един среден, един голям.  Не съм ползвала повече от два на веднъж, но съм ползвала заедно двата малки - ако имах двойка трябваше да ползвам много малка тенджера върху голям котлон... Обратно, ако искаш да сготвиш в две по-големи тенджери, освен, че е единият котлон ще е малко по-малък, твърде вероятно е двата съдат да са опрени един до друг или избутани от центъра на котлоните, защото няма как да се сложат на една линия (не случайно в четворките по-големите котлони са по диагонал).

# 21
  • София
  • Мнения: 3 271
2-КА  Peace - няма нужда от повече - като се замисля, кога човек включва и използва 4 котлона едновременно или 3, аз ще стана разногледа #Crazy #Crazy #Crazy да бъркам толкова манджи едновременно  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 558
Два са ми напълно достатъчни.
Абсолютно! И аз съм с двойка!

# 23
  • Мнения: 6 039
ArlinaThePooh,
рава си, само да вметна, че има 2-ка котлони с 3 зони, в по-голямата има по-малка зона

а този даже е с повече зони, но цената му...............

# 24
  • Мнения: 1 313
Malenna аз когато купувах от този тип котлони имаше сам четворки (или поне тях съм видяла Embarassed). Като се замисля, при наличие на още два котлона на терасата и малко място на плота в кухнята, ми се стуват много добър вариант - дори да са по-скъпи, нали веднъж се прави и после трябва да е удобна кухнята.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 162
2-КА  Peace - няма нужда от повече - като се замисля, кога човек включва и използва 4 котлона едновременно или 3, аз ще стана разногледа #Crazy #Crazy #Crazy да бъркам толкова манджи едновременно  Mr. Green

Ами аз май като готвя ползвам 3 котлона, но не винаги- предимно като чакам гости, което значи 3-4 пъти в месеца. На мен 2 не биха ми стигнали, но ако трябва да избирам между 4 котлона и повече работен плот в кухнята ще избера второто.

# 26
  • Мнения: 2 000
Аз имам 2 котлона, но съм свикнала да ползвам само единия, а вторият го пускам мноооого рядко.

# 27
  • Мнения: 1 065
двойка са напълно достатъчни. купихме си четворка само защото не произвеждат един газов и един на ток в комплект. до сега съм ползвала само обикновен газов котлон и много рядко съм включвала и двата, какво остава пък за четири. но и винаги сме имали резервен вариант- печка на ток под газовия котлон за моментите, в които свърши газта.

# 28
  • Мнения: 7 106
Редовно ми се случва, да ползвам 3 котлона едновременно, 4 до сега не съм включвала  Laughing. Кухнята ми е голяма, така че мястото не ми е проблем и дори да се наложи пак да избирам, ще избера 4-ка.
Но ти при положение, че на терасата имаш вече два котлона, и предвид малкото място в кухнята, по-добрият вариант ще е 2-ка. пък ако ти се наложи да ползваш още някой котлон, най-лесто можеш за включиш в употреба и тези на терасата.

# 29
  • Мнения: 1 202
Щом имаш вече 2 на терасата не виждам смисъл да слагаш още 4 в кухнята .

# 30
  • в къщи
  • Мнения: 467
Плота ми е с 4-ри,но винаги позвам само най-малкия и най-големия. Peace Другите са излишни...

# 31
  • Мнения: 6 461
В къщи съм с 2-ка котлони.
Това ми е достатъчно. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз съм с 2 и определено ти го препоръчвам - спестяваш пари и място, но ти си знаеш най-добре колко готвиш! Прецени по това

# 33
  • Варна
  • Мнения: 119
И ние сме с двойка котлони ,но се чудим дали да не си вземем четворка  newsm78

# 34
  • Мнения: 7 640
имала съм двойка, бях доволна. После имахме стандартна печка с четири плочи- реално рядко съм ги ползвала едновременно. За новата кухня заложих на двойка, ще видим дали ще съжалявам Sunglasses

# 35
  • Мнения: 8 917
Имам четворка, и досега съм ползвала в 95% от случаите само един, в останалите 5% - два Wink

# 36
  • Мнения: 1 449
2 са достатъчни, но не са много удобни
имах първоначално 2 котлона, но готвя с Цептер и като преместих веднъж тенджерта в/у кухн.плот той изгоря.  af


На мен плотът ми изгоря и с четворкота котлони, хи -хи Mr. Green Акумулиращото дъно на Цептера тук е разковничето  Laughing...


Аз сега също се чудя, макар да  скланям повече към двойка(в жилището обаче няма да се живее постоянно). Свикнала съм с четворка и понякога ми трябват 4 котлона, например когато се подготвям за гости(но ти на практика имаш 4). Четворката ми сега е с два големи котлона, на които готвя, и два малки, на които най-много да сваря яйца. В този ред на мисли да се вземе двойка с разширяващи се зони е добро решение. Иначе можеш да сложиш двойката по дължина на плота, под абсорбатора, така и готвенето ще се извършва непосредствено под него, а пред котлоните ще има място за рязане на дъска. Пък и е актуално.

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз имам два- обикновено ползвам само единия  Joy  Joy
Помисли си реално дали изобщо някога ще ти се наложи да ги използваш едновременно и 4те  Flutter

# 38
  • Мнения: 2 818
Имам 4 - 2газови/2ток, ползвам само газовите и са ми напълно достатъчни. Обикновено ми липсват ръце, а не котлони  Wink

# 39
  • Мнения: 1 520
Ами ние сме с двойка. Действително ми е по-практично, защото заема и по-малко място. Случва ми се да ползвам двата котлона едновременно, и мисля че са достатъчни. Едва ли ще ми потрябват 3 или 4 на куп, така ако се налага ястията се изчакват.
Аз съм за двойка. Peace

# 40
  • Мнения: 492
Моят плот е с 4 котлона, но повече от 2 едновременно никога не съм ползвала.Само ще губиш място с 4.Според мен два са ти достатъчни, при положение, че имаш котлони и на терасата.

# 41
  • Мнения: 438
И ние си задавахме същия въпрос като си правихме кухнята, накрая взех ме 4-ка (двойката беше само мааалко по-евтина) и съм доволна. Зависи колко готвиш, но си е удобство, защото когато ти се наложи можеш да едновременно да приготвяш няколко неща, да вариш вода и т.н., да не говорим, че най-малкото можеш да ги ползваш за да си слагаш горещите тенджери и тигани без да се притесняваш, че ще изгориш нещо  Mr. Green. Аз лично често си ги ползвам и 4-те накуп  Peace и единственият недостатък е, че имаш повече площ за чистене ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт