Кърменето помага или не за отслабването???

  • 1 674
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 106
Качих 10кг за цялата бременност,но проблема е че след като родих започнах да изпитвам вълчи апетит,защото кърмя ли незнам,но определено ми се яде повече,отколкото когато бях бременна.Е,посвалих някое друго килце,но доста си останаха и за сваляне.По принцип винаги съм била слаба и сега ми е едно дискомфортно с тази фигурка,дето някои дрешки не ми стават вече Blush.Гледам да се ограничавам доколкото мога,но все пак си и хапвам туй-онуй защото нали и бебо трябва да си хапва Simple Smile.Та въпросът ми е вие бързо ли свалихте килцата,докато кърмихте а дори и да не сте кърмили.Мен направо ме е срам как не мога да ги сваля при положение, че напълнях само 10кг?Ако сте се справили пишете как та и аз да опитам newsm78.

# 1
  • Мнения: 2 897
На мен кърменето ми помогна да отслабна Peace
Ще напиша какво не съм яла,че ми е по-лесно-бял хляб,пържено,тестени изделия,сладки,шоколад,не пиех газирано,не се хранех след 19.00 часа.От всичко друго-умерено PeaceМоже да пробваш разделно хранене в по-умерената му форма,също дава добри резултати Peace
Вече повече от десет месеца кърмя,свалих излишните килограми,дори отслабнах още Grinning
Желая ти успех Peace

# 2
  • Мнения: 2 019
на мен не за жалост

# 3
  • Мнения: 517
Според мен да отслабнеш или не по време на кърмене..не зависи от кърменето,а от похапването..нали казват,че като се кърми се ядяло повече за да има кърма..и тези,които правят точно това е нормално да качат килограми..похапването качва килограми..а не кърменето като  кърмене Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Не мога да кажа, че кърменето ми помага да отслабна, защото кърмя от 7м. и половина, а не съм свалила повече от 3-4кг, въпреки че отдавна нямам вълчия апетит, за който говориш. Grinning Но определено кърменето ми пречи да напълнявам, т.е. мога да си ям каквото искам. Laughing С първото ми дете си възвърнах по- бързо фигурата, въпреки че качените килограми бяха повече, но тогава бях и по- активна физически. Освен това смятам, че на организмът му трябва време, за да се настрои, а и не е много хубаво да отслабваш бързо.
Така че аз не се притеснявам много от килограмите си. Кърмя си и търпеливо чакам да си възвърна формата на тялото (без значение благодарение на какво- гимнастика, кърмене, минаване на времето)и после като Хедра да си ям с апетит и все слаба да си стоя. Wink

П.С. Съгласна съм с Гергана. Само че аз не ядях повече, за да имам кърма, защото знаех, че важното са течностите, а не храната, но просто бях гладна повече в сравнение с времето преди раждането.

# 5
  • Мнения: 201
Докторката, която следеше бремеността ми, направо си ми каза, че докато кърмя, ще си остана така пухкава Simple Smile

# 6
  • Мнения: 22 835
Peace Даже качих,докато кърмех.

# 7
  • Мнения: 329
Аз по време на бременността качих  към 9 кг., не знам след раждането , колко свалих точно , но ми се струва, че след болницата съм качила 1-.2 кг. до предишната ми форма остават 2-3. Не знам дали по време на кърменето ще ги достигна, по скоро ,защото идва зима и съм много по обездвижена. Успех на всички свалящи килограми!

# 8
  • София
  • Мнения: 833
Аз спазвам диета за кърмачки и доста неща не трябва да се ядат, затова и бързо свалих излишните килограми. Другият плюс е, че Бебо няма колики и почти не плаче!
Лошото е, че още няколко месеца няма да вкуся шоколад и други сладки работи, но няма как Simple Smile

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Вече 3 месеца и 20 дни кърмя, но не съм свалила нито един килограм! Sad

# 10
  • Мнения: 596
За цялата бременност качих 12 килограма, след  болницата бях махнала 7. До тук добре. Но следващите месеци , от кърменето ли , от депресия ли си хапвах повече и оп, за 2-3 месеца качих 5 килограма.  Shocked  След това свалих всичките 10 килограма с диета.   В цялата работа странното беше , че надебелях повече след раждането, отколкото по време на бременността  Crazy

# 11
  • Мнения: 5 393
На мен кърменето ми помогна да сваля килцата(16) и то доста бързо без да пазя никакви диети.Явно всичко си е до организъм, метаболизъм и т.н.

# 12
  • Русе
  • Мнения: 170

aз също качих, въпреки че се ограничавам в храненето. Не хапвам пържено, сладко и т.н. ,но... Thinking

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
На мен лично не ми помогна,свалих си всички излишни кг след като спрях да кърмя,без диета.

# 14
  • Мнения: 3 506
Казват, че помага, ама при мен беше обратното. Само дето късно го осъзнах за съжаление. Първия път качих десетина кила, докато кърмех. Втория много внимавах, но пак не ми се размина някое и друго килце...

# 15
  • Мнения: 1 448
Мисля, че всичко е до ген и начин на хранене, не толкова дали се кърми или не  Wink

# 16
  • Мнения: 660
От близо 4 месеца кърмене свалих досега около 7 кг, но като се има предвид, че с бремеността качих 22. Остават ми още 5, за да си вляза в старата форма. Приципно не се ограничавам от нищо, но имах късмет вълчия апетит, за който говориш, да съвпадне със сезона на дините и сливите Joy. Сега като съм почнала за целта слънчогледови семки, ще видим накъде ще откарат нещата newsm78

# 17
  • Мнения: 3 042
Докато кърмех щерката отслабвах.
Докато кърмех малкият качвах. Два месеца след раждането /толкова и кърмих/ бях стигнала пак същите килограми, който бях когато отидох да раждам. Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 2 162
Абе да ви кажа помага, не помага- все ми е тая, важното е, че кърмя. Помага ми да получавам съчувствени успокоения от разни стари познати многознайковци, които като ме видят и казват : "Е, ти щото кърмиш, като спреш и ще отслабнеш". Така се спасявам от злобните подмятания, колко съм напълняла след раждането.

# 19
  • Мнения: 6 461
Когато кърмех  се позакръглих Mr. Green,защото си хапвах на воля.
След като спрях да кърмя започнах да отслабвам ,но имам още за сваляне ooooh!

# 20
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Аз пък мисля, че е до желание и нагласа (отслабването). Пък кърменето не пречи. Даже има логика метаболизмът да е ускорен, малко или много -- това си е +  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 5 391
На мен не ми помогна Rolling Eyes

# 22
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Много относително, на някой помага на други прибавя по някое килце отгоре. Незма от каво зависи, ама като спреш да кърмиш ще си ги свалиш без проблем  Peace.

# 23
  • Мнения: 3 478
Много е индивидуално. На всеки влияе различно. Аз си върнах килограмите за 4 месеца, като последните 3-4 ги влачих сумати време. Не съм правила абсолютно нищо да ги сваля, просто от самосебе си ( кърмех).

# 24
  • Мнения: 5 026
 За цялата бременност качих 14 кг. Кърменето не ми помогна за отслабването, дори от 2 месец след раждането започнах да качвам. Кърмя почти 9 месеца и съм прибавила към теглото си 6-7 кг, а това означава, че съм почти като бременна в 9 месец... Wink

# 25
  • Мнения: 2 000
След първото раждане много трудно свалих останалите 15 кг след раждането. Кърмих около година и свалях по 1 кг на месец. След като отбих детето за месец свалих останалите 3 кг. След второто раждане още на 3-4 месец си върнах килограмите от преди да забременея, обаче и бях качила само 13 кг през цялата бременност. А и все още кърмя. Никога не съм пазила диети и не съм се ограничавала в яденето.

# 26
  • Мнения: 1 432
Някои отслабват,други ка4ват,трети не мърдат.Аз съм от леко ка4ва6тите.През бременността наддадох 12 кг ,излязох от болницата -7.Първите няколко дни свалях по килограм на ден.Зарадвах се 4е 6те се вталя без диета,ама след седмица като ме погна един въл4и апетит ...ужас.........бързи4ко наддадох сваленото и по4нах да се о6о6квам Crazy Twisted EvilНаправих си на няколко пъти ''експеримен ''с лека диета /примерно без закуска,за основно ядене супа ,или голяма салата/ ,ама горкоро дете няма6е какво да яде ooooh!просто не мис е пълниха гърдите с мляко и тва е.а нали кърмата е 90% вода?!! newsm78 newsm78.Така 4е докато  кърмим 6те забравим суетата  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 2 162
Направих си на няколко пъти ''експеримен ''с лека диета /примерно без закуска,за основно ядене супа ,или голяма салата/ ,ама горкоро дете няма6е какво да яде ooooh!просто не мис е пълниха гърдите с мляко и тва е.а нали кърмата е 90% вода?!!

Всъщност според материалите в библиотеката това, че не ти се пълнят гърдите, ако не ядеш е внушение, но също така препоръчват да продължиш да го правиш, ако това ти помага да ти слиза млякото. Така че да, тия като нас с внушенията ще изчакаме с отслабването. Grinning

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Кърмя и съм от групата на не мърдащите с килограмите. Откак съм родила не съм мръднала кантара. Sad По-принцип преди бях 54 кг и сега направо не ми го побира ума как ще си ги върна, имам да свалям цели 15 . Никога не съм пазела диети и не се ограничавам с храненето.
Дано като спря да кърмя си ги върна Thinking

# 29
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Peace При това досат качих и още не мога да се справя с тези килограми. Това,което ме успокоява е да изчакам да навърши годинка и тогава да видя дали ще има някакъв резултат и разбира се прохождането на бебо се надявам да ми помогне,че иначе.......... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 30
  • на село
  • Мнения: 1 028
Не зная да ли от кърменето, но сега съм с около 5 кг. по- малко, от времето когато забременях. По принцип бях на старите килограми 2-3 месеца след като родих /бях качила 16 кг./. Според мен е до ген, а в моят случай и от системно недоспиване  Sad.

# 31
  • Мнения: 11 818
Не! В момента съм дори с повече килограми от времето на бременността. Все още се кърмим. Все пак не съм се ограничавала в храненето, опитах няколко пъти и веднага се отрази на кърмата - дъщеря ми си оставаше гладна и искаше повече пъти да се кърмим. Като се отбие ще се заема със себе си. Сега тя е най-важната!  Peace

# 32
  • Мнения: 1 030
При мен - да. Но аз не бях качила почти нищо през бременността, 9 кг, които свалих при раждането. Сега кърмя и се тъпча като прасе, но не съм напълняла. Чувала съм, че едно кърмене се равнява на 500 ккал.

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
От кърменето не съм отслабнала,но не съм и качила.Качих 30 кг. докато бях бременна.Индивидуално е Peace!

# 34
  • Мнения: 8 917
И досега кърма и няма никакво отношение към кг ми Peace

# 35
  • Мнения: 920
Същото е като с бременността. някои качват 40 кг. с оправданието, че ядат за двама, ама то май за 4ма.

# 36
  • Мнения: 2 567
Аз лично отслабнах с кърменето.

# 37
  • Мнения: 660
Чувала съм, че едно кърмене се равнява на 500 ккал.

 Crazy Crazy CrazyОпссс! Stop При средно 8 кърмения при изключително кърменото бебе това прави 4000 ккал на ден!!!Почти кат` миньорите Laughing!

Шегувам се, извинявай! Това за 500-те ккал е, че от толкова допълнително на ден се нуждае кърмачката, за да си поддържа лактацията, в смисъл, че не е нужно да яде за двама.

# 38
  • Мнения: 465
Не мисля че кърменето има отношение към килограмите

Общи условия

Активация на акаунт