Кърменето помага или не за отслабването???

  • 1 673
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • на село
  • Мнения: 1 028
Не зная да ли от кърменето, но сега съм с около 5 кг. по- малко, от времето когато забременях. По принцип бях на старите килограми 2-3 месеца след като родих /бях качила 16 кг./. Според мен е до ген, а в моят случай и от системно недоспиване  Sad.

# 31
  • Мнения: 11 818
Не! В момента съм дори с повече килограми от времето на бременността. Все още се кърмим. Все пак не съм се ограничавала в храненето, опитах няколко пъти и веднага се отрази на кърмата - дъщеря ми си оставаше гладна и искаше повече пъти да се кърмим. Като се отбие ще се заема със себе си. Сега тя е най-важната!  Peace

# 32
  • Мнения: 1 030
При мен - да. Но аз не бях качила почти нищо през бременността, 9 кг, които свалих при раждането. Сега кърмя и се тъпча като прасе, но не съм напълняла. Чувала съм, че едно кърмене се равнява на 500 ккал.

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 519
От кърменето не съм отслабнала,но не съм и качила.Качих 30 кг. докато бях бременна.Индивидуално е Peace!

# 34
  • Мнения: 8 917
И досега кърма и няма никакво отношение към кг ми Peace

# 35
  • Мнения: 920
Същото е като с бременността. някои качват 40 кг. с оправданието, че ядат за двама, ама то май за 4ма.

# 36
  • Мнения: 2 567
Аз лично отслабнах с кърменето.

# 37
  • Мнения: 660
Чувала съм, че едно кърмене се равнява на 500 ккал.

 Crazy Crazy CrazyОпссс! Stop При средно 8 кърмения при изключително кърменото бебе това прави 4000 ккал на ден!!!Почти кат` миньорите Laughing!

Шегувам се, извинявай! Това за 500-те ккал е, че от толкова допълнително на ден се нуждае кърмачката, за да си поддържа лактацията, в смисъл, че не е нужно да яде за двама.

# 38
  • Мнения: 465
Не мисля че кърменето има отношение към килограмите

Общи условия

Активация на акаунт