Отговори
  • Мнения: 1 531
здравейтееее  Hug 
аз съм бременна и за съжаление е необходимо (=задължително) да се разделя с костенурките си  Cry
бих искала да ги дам на някого, който искрено да им се радва и да ги гледа съвестно, ама съвестно  Peace  така не ми се разделя с тях, а няма начин  Crossing Arms
имам 3 - червенобузки! те са на към 7 години, двечките Грийн и Кейв са големи май повече от длан и много здрави и ящни, Ноел е по-малък и болничък от около 3 години: не расте оттогава почти, но пък си живурка, храни се и се движи на плитко: беше му станало нещо, незнам какво един път, като ги бях оставила за 2 седмици, биха му инжекции, оттам крачката му не са особено подвижни... а бе не е свежарка, ама се храни, дриска, злобее и сумти, като го хванеш...
гледам Грийн и Кейв в един голям аквариум с обем към 100л с отделна част на суша и излизат там на припек под лампа / Ноел е в отделен по-малък, щото го хапят другите...
давам ги трите в комплект (с аквариуми+машинка+нагревател+термометър, ако не сте в къща с езерце) и много държа да бъдат гледани и трите добре  Naughty 
обичам ги много, но няма как да ги задържа: дори и сега да мога, когато има вече бебенце е абсурд! определено не искам да ги пускам навън, защото хич ама хич не съм сигурна, че ще оцелеят  ooooh!
моля ви - някой иска ли ги???
те изобщо не са претенциозни животни: машинката е достатъчно яка и самата водя се сменя с маркуч един път на 1-3 месеца, машинката се мие на мяколко ден-седмица... хранят се със суха храна за котета примерно веднъж седмично...
в аквариума си им е добре, макар и доста да пораснаха... костенурките в колкото повче вода ги гледаш, толкова повече растат hahaha  т.е. ако сега бъдат преместени в по-голям аквариум, ще порастнат  Wink
чакам отговор и разчитам на вас: дано някой без деца или с поотраснали дечица им се зарадва  Peace 
аз живея в софия, но бих ги пратила и другаде, стига от време на време да виждам снимки   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 167
Това са ми едни от любимите животни,
за съжаление няма как да ги взема в Италия да ги гледам.
Със сигурност ако ги пуснеш ще загинат, мн. е студено, това
са тропически животни. Тук има едно езеро, където са изяли всичко
в него и са големи като футболни топки. Но май ги прибират зимата..
Защо пречат на бременността ти?
Моята Мърла почина, а беше много мила.  Sad
Червенобузи костенурки не се гледат така лесно, тоест,
има постоянно светеща лампа, островче да излизат на сушата,
постоянна температура на водата , зависимост от замърсяването..
Основно страдат от липса на витамин А. и повечето май от това умират.
Но твоите щом са на 7г мисля, че са отгледани Mr. Green
С какво ги храниш?

Дано намериш подслон за животинчетата Peace

# 2
  • Мнения: 6 164
Ниночка, защо ще се разделяш с тях?

# 3
  • София
  • Мнения: 847
Ние имаме мисисипска гърбата костенурка - много си ни е красива  Grinning Искам само да ти кажа, че вече втора бременност карам с този съквартирант и не съм чула, че има някакъв проблем... Инсталиран е на високо, далече от детски ръчички, мъжът ми го чисти (преди аз го къпех с четка за зъби, но сега не го правя, заради бременността - за всеки случай) и така. Все пак е само един де, твоите са три...

# 4
  • Мнения: 1 531
ами:
1. живея в гарсониера и аквариумите са си в хол-спалнята и в общи линии друго място няма - а скоро в хол-спалнята трябва да има бебешките креватче, ракличка... / каквото и да е много място заемат, ако си имах отделна стая щях моментално да куп още по-голям аквариум и да се кефят в него  Rolling Eyes
2. не може при бебенце да има толкова открита площ вода
3. все пак и най-вече се притеснявам от разни бактерии  Tired особено в на ноел водата... той явно щото е болен и не може да си регулира водната среда, за разлика от другите, и вътре в нея се образуват от време на време разни странниживи същества като червейчета... дето се вика ми е притеснително да изсипвам такава вода в WC, където ние ходим, а още повече да гледам бебенце в близост до нея  Sad 
4. малко или много водата мирише - не ми се иска да е в кухнята...
4. когато бебето стане на годинка-две, какво ще правя??? как ще го опазя от толкова стъкло и вода  ooooh! не мога да измисля високо място да ги кача  newsm78  иначе като си имат лампа не им пречи да са на по-високо и тъмно, макар да предпочитат светлина  Rolling Eyes
ох, незнам  Tired

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз имам една червенобузка на около 7 г, но много прилича на твоя Ноел- не расте много и еи самотна, бих го взела да си правят компания с моята Даяна, на съм много далече от теб- в Балчик. Ако така и не намериш кой да го вземе- може пък някой куриер да се съгласи да ми го достави, за моя сметка. Laughing

Ето го моя звяр,сложих го в пепелника , за да добиеш представа колко е голям:



Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 16:36 от Джемма

# 6
# 7
  • Мнения: 1 531
хехе, моите са доооооста по-големи  Laughing
но определено му вземи приятелче - много им е самотно да живеят по една  Hug

# 8
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Много ми стана мъчно , дано да си намерят добър стопанин  Cry

# 9
  • Мнения: 1 531
ох, толкова ми е гадно, че направо незнам  Cry
освен в коридора да купя нова маса, нов аквариум (а те са толкова семпли тези аквариуми, а са толкова скъпи  #2gunfire - настоящия даже не го купувахме от софия), ама как и къде място  newsm78
вече май и аз незнам какво искам - гледала съм си ги 7 години  ooooh!
ето ви снимка http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=74311  

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, и аз мисля да му взема приятелче, затова ти писах, че това, което и без това е самичко, мога да го взема. Но наистина доста съм далече.

# 11
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Със сигурност ще ти е много трудно да се разделиш със тях, аз имам коте и като забременях всеки даваше съвет да я махна, но страшно много я обичам и не я махнах, засега няма проблеми между нея и бебето, надявам се и за в бъдеще да няма, ще ми е страшно трудно да се разделя с нея.
Дано да измислиш добро решение и да не страдаш  Hug Hug Hug.

# 12
  • Мнения: 1 531
Да, и аз мисля да му взема приятелче, затова ти писах, че това, което и без това е самичко, мога да го взема. Но наистина доста съм далече.
не, не е това причината, а че 1во Ноел е мнооого по-голям  Laughing  и 2ро той е болничък и почти не се движи, тъй че няма да е активно приятелче  Rolling Eyes


Със сигурност ще ти е много трудно да се разделиш със тях, аз имам коте и като забременях всеки даваше съвет да я махна, но страшно много я обичам и не я махнах, засега няма проблеми между нея и бебето, надявам се и за в бъдеще да няма, ще ми е страшно трудно да се разделя с нея.
Дано да измислиш добро решение и да не страдаш  Hug Hug Hug.
ако беше котка или куче, не ми се мисли  #Crazy  при костенурките, обаче, е различно, защото само на теб ти липсват, а ти на тях - не  Peace  за тях е важно да им е топличко, светличко и да имат храна  Wink

# 13
  • Мнения: 1 531
а бе дали ще ми е вредно да са в коридора??? аз, между другото, незнам как точно ми вредят на мен и на бебенцето по-късно  #Crazy ама не виждам и кой знае, освен всички около мен, които все това ми разправят  Cry 
дали пък да не го оставя в коридора, тук чрез форумчето да намеря истински стъклар за нов по-голям аквариум, който за четири стъкла и лепило няма да ми вземе 200лв, и евтина висока масичка и... слагам ги в коридора и  Heart Eyes

# 14
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
а бе дали ще ми е вредно да са в коридора??? аз, между другото, незнам как точно ми вредят на мен и на бебенцето по-късно  #Crazy ама не виждам и кой знае, освен всички около мен, които все това ми разправят  Cry 
дали пък да не го оставя в коридора, тук чрез форумчето да намеря истински стъклар за нов по-голям аквариум, който за четири стъкла и лепило няма да ми вземе 200лв, и евтина висока масичка и... слагам ги в коридора и  Heart Eyes

newsm10 newsm10 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт