ВЕЧЕ НЕ ВЯРВАМ НА ГИНЕКОЛОГА СИ!!!

  • 1 777
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Привет на всички!!! От доста време чета информацията специалано в този форум, защото съм в групата на  бебеправещите!!! Имам въпрос или по-скоро това е притеснение и несигурност, която искам да споделя с всички вас!!! Наскоро посетих гинеколога си (беше март месец 2006 ), който посещавам от около 9 години. Той работи в голяма болница и ми се струваше доста компетентен, което ми даваше увереност да му вярвам безрезервно за всичко. При последното ми посещение ми направи поредния профилактичен преглед, на който присъстваше и приятелят ми (вече бяхме решили, че е дошъл момента, в който искаме да имаме дете). Говорихме обширно, задавах въпроси (а аз съм ужасно любопитна за всичко), а той както винаги отговаряше надълго и нашироко... Накрая на прегледа стана въпрос за начина на раждане, който бих избрала. Заявих без колебание, че искам да родя по естествен начин, какъвто е и нормален (при условие, че няма показатели за цезарово). И тогава той каза, че е най - добре и за мен и за детето да родя с операция - влизам в болница, оперират ме и без да усетя болките и мъките, а и за детето щяло да е по-добре (намало да преживява големия Шок от преминаването през родилния канал) - така раждали на Запад!!! Доста се учудих, но не обърнах специално внимамие!!! До преди три месеца, когато от началото на приема на фолоиева киселина бяха минали около 8 месеца - обадих му се за да го попитам дали да продължавам да пия витамина. Отговорът му беше, че вече мога и да спра, защото това не било на 100 % необходимо  условие за предотвратяване на евентуалните негативни последици и по-скоро "било мода". Това му изказване съвсем ме обърка и реших, че вече не мога да му имам доверието, което му бях гласувала 9 години!!! Макар че ме излекува успешно от няколкото ми кистички на яйчниците! Днес прочетох подобна тема (за ФК), което ме накара да ви пиша и питам!!! Чудя се какво да правя - да го сменявам ли или не - ТОВА Е ВЪПРОСА!!!

# 1
  • Мнения: 701
 newsm78 newsm78 newsm78,radi_vo ,по мое мнение колкото и да ти е неприятно май ще трябва да го смениш.И то не заради изказването за ФК, а по скоро за начина на раждане.

# 2
  • Мнения: 287
newsm78 newsm78 newsm78,radi_vo ,по мое мнение колкото и да ти е неприятно май ще трябва да го смениш.И то не заради изказването за ФК, а по скоро за начина на раждане.
    Peace
За фолиевата к-на може и да е прав!Защото я пиеш отдавна и ,защото ,все пак ,тя се съдържа в някои от храните ,които приемаме ежедневно!Можеш да я спреш временно,за около месец-два.Иначе и аз мисля,че започна да се спекулира с тази "добавка" ,както и с "антиоксидантите" , с "Q10"  и всичко що е "СПА".Но това е друга тема!
Пък това ,че ти предлага да родиш секцио говори само едно- че иска да изкара пари от теб!Такива хора са за  #2gunfire Определено ,трябва да го смениш!
И дано скоро видиш  EFP ,та да отидеш при новия лекар направо с добрата новина! Grinning Успех! thumbsup

# 3
  • Мнения: 275
Ами какво се чудиш? Сменяй го! Струва ли следващия пут като отидеш и да се чудиш на излизане: дали не ме излъга нещо?? и да питаш познати и приятели да следваш ли съветите му?  newsm78 Ако ще имаш подобни съмнения ...... Нали знаеш, че трябва да си спокойна, за да забременееш ...
УСПЕХ!

# 4
  • Мнения: 136
Точно на запад се ражда по-естествен път.Секцио се ползва наистина в краен случай!
Кажи това на гинеколога си.Ако се направи на мъж- смени го
.Аман от разбирачи.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 104
Точно на запад се ражда по-естествен път.Секцио се ползва наистина в краен случай!
Кажи това на гинеколога си.Ако се направи на мъж- смени го
.Аман от разбирачи.

 Stop Stop Stop
сменяй го, пациентът трябва да има доверие в лекаря си

# 6
  • Мнения: 466
Здравей ,
по въпросът за секциото - аз имам медициски причини да рода секцио , на първият преглед когато се устанои бременноста ми се откри и една малка миома -тогава доктора ъобще не каза ти край ще раждаш секцио - думите му бяха , чу имя мого реме и към края на бременноста вече ще се решава , сегашната ми докторка  каза , че тя лично препоръчва секцио , но има още време за да се каже със сигурност -аз съм в 6 ти месец сега и думите и бяха , че няма нищо по -добро попринцип от нормалното раждае . Така ,че такива обяснения за как всички в европа раждали така са абсурдни за мен -нека си раждат .Може да си намериш не толкова модерен доктор , а фолиевата киселиа тя си е полезна при всяко положеие , защото е витамин , но тя не стимулира забременяваето , аз я пих един месец преди да забременея и до сестия месец от бременоста , когато я смених с комбиираи витамини.

# 7
  • Мнения: 7 716
Специално за фолиевата киселина и аз мисля, че е мода, както съм притеснена от дългото взимане. Мнението ми е лично, не смятам, че съм права и не обвързвам никой с него.
За раждането - не го мисли, рибата в морето, ти вадиш тигана. Всеки лекар си има право на мнение и позиция по тези неща, изборът е твой. Аз съм за естественото раждане, ако здравословното състояние го позволява, но това не е причина да сменяш лекаря.

# 8
лагодаря на всички, които ми отговориха. Определено ще си взема бележка!!!

# 9
Специално за фолиевата киселина и аз мисля, че е мода, както съм притеснена от дългото взимане. Мнението ми е лично, не смятам, че съм права и не обвързвам никой с него.
За раждането - не го мисли, рибата в морето, ти вадиш тигана. Всеки лекар си има право на мнение и позиция по тези неща, изборът е твой. Аз съм за естественото раждане, ако здравословното състояние го позволява, но това не е причина да сменяш лекаря.
Много ми хареса израза ти "рибата в морето - ти вадиш тигана"!!! Grinning Не успявам да определя с каква цел ми го каза ей тъй между другото - дали заради финансови облаги, или само заради бебето и по-безболезненото му и безпрблемно появяване на белия свят??? Rolling Eyes Т.е дали защитава интереса на бебчо или своя??? #Crazy  #Crazy #CrazyЧудя се и се мая??? Ти изпадала ли си в подобна дилема, Лали???

# 10
лагодаря на всички, които ми отговориха. Определено ще си взема бележка!!!
Извиненте, но забравих да си вляза в профила!!! Отново благодаря на всички за отговорите!!!

# 11
  • Мнения: 920
Не разбрах ти бременна ли си?
А изразът На Запад така правят ми е любим. Звучи все едно Господ така е наредил. А в случая не е и вярно.

# 12
  • Мнения: 7 716
Много ми хареса израза ти "рибата в морето - ти вадиш тигана"!!! Grinning Не успявам да определя с каква цел ми го каза ей тъй между другото - дали заради финансови облаги, или само заради бебето и по-безболезненото му и безпрблемно появяване на белия свят??? Rolling Eyes Т.е дали защитава интереса на бебчо или своя??? #Crazy  #Crazy #CrazyЧудя се и се мая??? Ти изпадала ли си в подобна дилема, Лали???

Дали да родя естествено ли? Първият път родих естествено, защото нямах причини за секцио. Сега съм по-възрастна и като забременея, предполагам, че ще се наложи секцио.
За другото - дали е заради "финансови облаги" - предполагам, че да, но е възможно и наистина да мисли така.
Четейки из интернет разни истории съм стигнала до извода, че някои лекари предлагат секцио, точно заради това.
А пък едно момиче скоро разказа за лекар, който и казал, давай да го вадим секцио в началото на деветия месец, че после излизам отпуска. ShockedИ това при положение, че няма медицински показания за секцио.

# 13
  • Мнения: 2 309
Не си мисли,че като го смениш,следващия ще е много съвестен към теб.Човека те познава от години и явно те има за близка пациентка на която би искал да спести мъките покрай едно раждане - да речем...Не винаги,целта е да изкарат някой лев отгоре...Като всеки лекар,се е нагледал на какво ли не и е приценил,че секциото е едно сравнително по-леко раждане - както за мама така и за бебо.За това не смятам,че го налага...просто наистина може и да иска да ти спести "мъките" - незнам.Разсъждавам,това е!
Като се замислиш и от форумките,би чула ЗА и ПРОТИВ,така и твоя лекар има позиция.Друг е въпроса,дали ще го послушаш!!!

Това си е негово мнение и предполагам няма да те върже един ден на операционната маса против волята ти и да извади бебето ooooh!

Забременей,износи си детето и когато дойде момента за раждане и ако ти искаш на 100% да НЕ е секцио,а той настоява без причина - тогава се замисляй за подмяна Thinking
Тогава евентуално ще имаш основания да се съмняваш в него Naughty

Най-лесно е да идеш при друг,който приема пациенти през 3 мин и докато си събуеш гащите трябва да ги обуеш.Най-вече и да не чуеш грам обяснение,защо ти изписва дадени медикаменти,понеже на вратата чака следващия...Повярвай съществуват и такива,посещавала съм ooooh!
Иле всеки път като те види на видеозон да ти казва..."А,киста...ще те клъцнем"
Или при всяко посещение да пита ти за аборта ли беше?

И такива случаи съм имала
Замисли се преди да сменяш,ако реално те тормози неговото мнение за твоето раждане Peace

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 16:18 от Рожбо

# 14
  • Мнения: 119
Изборът как да родиш си е изцяло твой. Това, че доктора има някакви предпочитания, не означава, че непременно трябва да съгласяваш с тях. Аз не мисля, че трябва да го сменяш заради това. А за ФК и аз я пия от 6 мес. и още не съм забременяла  Laughing Laughing, но и не спирам - с пиенето и с опитите. И все пак първо да забременеем и после да раждаме.... Че то първото се оказа доста трудна работа. И аз живеех с идеята, че от раз и ще раждам. Да ама не. Затова късмет всички. И успех в начинанието. И щастливки са тези, които и понятие си нямат за този подфорум, защото щом сме тук значи не е станало от 1 път.
Обичам ви и горе главите - бебенца ще има за всички.

# 15
  • Мнения: 6 461
ФК-на не съм вземала  и през двете си бременности .Тя се съдържа в храните които приемаме.И на мен ми се струва от рода на "модата".
Това ,че гинекологът ти е изразил мнение за начина на родоразрешение ,не означава ,че ти трябва да родиш по този начин.
Не виждам защо трябва да го сменяш гинеколога си след като си била доволна от него.При това са се навъдили толкова некадърници ,че човек трудно може да попадне на свестен лекар.
Разбира се решението си е из цяло твое.Така мисля аз и не искам да обременявам никого с моето мнение.

# 16
  • Мнения: 5 468
Не си мисли,че като го смениш,следващия ще е много съвестен към теб.Човека те познава от години и явно те има за близка пациентка ....................................
Няма защо да цитирам цялото мнение, за да кажа, че абсолютно съм съгласна с Рожбо.
От 9 години ходиш при този доктор, обяснява ти всичко, познава те добре вече... и сега, точно преди да забременееш, ще го смениш? И ще намериш най-кадърния... бооожеее..., много лесно се дава акъла - "Сменяй го!!!"
Той си е помислил, че така ще те зарадва, като ти каже, че ще ти спести мъките около раждането. А ти като забременееш му кажи пък, че не искаш да раждаш със секцио, а естествено  и той няма да ти направи на сила секцио. Хубаво е, че се познавате от 9 години. Де да имах и аз такъв късмет newsm78...

# 17
  • Мнения: 2 825
И моето мнение е като на Рожбо и Ню ! 9 години си имала доверие в този доктор, казваш, че те е лекувал, а сега за това хубаво преживяване искаш да го сменяш.
Ако много те притеснява изказването му за секциото, другия път като го видиш му кажи, че искаш да раждаш естествено. Виж го как ще реагира, обсъдете изказването му, едва ли ще настоява на 100% за секцио. Друго което си мисля е, че човека те познава доста добре (тялото ти и характера ти), може да е преценил, че това е по-добрия вариант за теб и за да не те натоварва да ти е казал това за Европата. Разговаряй с него, разбери причината защо е ЗА секцио.

# 18
  • Мнения: 1 104
Странно нещо става и с пациенти и с лекари.Но ако ти си доволна от него и му имаш доверие, помисли дали ще намериш достоен лекар, който да го замести.Както казва clara обясни му, че ти настояваш да родиш естествено. Пък после пак мисли.
Относно ФК - повечето лекари я препоръчват по време  на бременност. Аз я вземах до края на 3 месец.

# 19
  • Мнения: 743
ФК няма смисъл да я пиеш постоянно, като разбереш че си бременна - дай боже да ти се сличи скоро, започни да я пиеш до края на 3-тия месец. Гинеколога ти ти е казал правилно - за бебето е по-добре да излезе чрез секцио. Ако има6 възможност да гледаш немската телевизия RTL, има едно предаване само за бебета, там всяка жена която ражда е със секцио. Просто гинекологът ти ти предлага нещо, което в Бг все още не е възприето. Няма нищо лошо в желанието ти да родиш нормално, но няма и нищо лошо в предложението на гинеколога ти. Така че не губи вяра в него. Просто му кажи решението си.

# 20
  • Мнения: 235

    Успокой се. Не виждам толкова голям проблем.  Да не забравяме, че е лекар и може би, е преценил, че за теб е по-подходящо секциото. (все пак 9 години те е лекувал)  А, може би той смята, че е по-добър вариант, принципно. Това не означава, че е прав на 100% и трябва да се съгласяваш с него. Просто разговаряйте.  Въпросът с ФК е горе-долу същия. Той си изказва мнение, ти преценяваш. 
    Аз пък съм за секциото (като му дойде времето, де), а моята гинеколожка за естествено раждане. И сега да я сменям ли?
   

# 21
  • Мнения: 2 120
Нищо лошо не виждам в предложението да родиш със секцио. Аз лично бих си го избрала без значение от възрастта.
Казват, че се възстановяваш трудно, но съм оперирана коремно и ми е ясно каква може да е болката от шевове, другата не ми се мисли.
А колкото до Фолиевата киселина-пих я дълго/близо две години/ и я спрях. Вече ме е страх да се тъпча с нея.

# 22
  • Мнения: 3 500
Точно на запад се ражда по-естествен път.Секцио се ползва наистина в краен случай!
Кажи това на гинеколога си.Ако се направи на мъж- смени го
.Аман от разбирачи.
smile3521 А гинеколога ти -  smile3513

# 23
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА, КОИТО МИ ОТГОВОРИХА!!! ОПРЕДЕЛЕНО МИ СЕ ИЗБИСТРИХА НЕщАТА!!!

Общи условия

Активация на акаунт