ВЕЧЕ НЕ ВЯРВАМ НА ГИНЕКОЛОГА СИ!!!

  • 1 778
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
ФК-на не съм вземала  и през двете си бременности .Тя се съдържа в храните които приемаме.И на мен ми се струва от рода на "модата".
Това ,че гинекологът ти е изразил мнение за начина на родоразрешение ,не означава ,че ти трябва да родиш по този начин.
Не виждам защо трябва да го сменяш гинеколога си след като си била доволна от него.При това са се навъдили толкова некадърници ,че човек трудно може да попадне на свестен лекар.
Разбира се решението си е из цяло твое.Така мисля аз и не искам да обременявам никого с моето мнение.

# 16
  • Мнения: 5 468
Не си мисли,че като го смениш,следващия ще е много съвестен към теб.Човека те познава от години и явно те има за близка пациентка ....................................
Няма защо да цитирам цялото мнение, за да кажа, че абсолютно съм съгласна с Рожбо.
От 9 години ходиш при този доктор, обяснява ти всичко, познава те добре вече... и сега, точно преди да забременееш, ще го смениш? И ще намериш най-кадърния... бооожеее..., много лесно се дава акъла - "Сменяй го!!!"
Той си е помислил, че така ще те зарадва, като ти каже, че ще ти спести мъките около раждането. А ти като забременееш му кажи пък, че не искаш да раждаш със секцио, а естествено  и той няма да ти направи на сила секцио. Хубаво е, че се познавате от 9 години. Де да имах и аз такъв късмет newsm78...

# 17
  • Мнения: 2 825
И моето мнение е като на Рожбо и Ню ! 9 години си имала доверие в този доктор, казваш, че те е лекувал, а сега за това хубаво преживяване искаш да го сменяш.
Ако много те притеснява изказването му за секциото, другия път като го видиш му кажи, че искаш да раждаш естествено. Виж го как ще реагира, обсъдете изказването му, едва ли ще настоява на 100% за секцио. Друго което си мисля е, че човека те познава доста добре (тялото ти и характера ти), може да е преценил, че това е по-добрия вариант за теб и за да не те натоварва да ти е казал това за Европата. Разговаряй с него, разбери причината защо е ЗА секцио.

# 18
  • Мнения: 1 104
Странно нещо става и с пациенти и с лекари.Но ако ти си доволна от него и му имаш доверие, помисли дали ще намериш достоен лекар, който да го замести.Както казва clara обясни му, че ти настояваш да родиш естествено. Пък после пак мисли.
Относно ФК - повечето лекари я препоръчват по време  на бременност. Аз я вземах до края на 3 месец.

# 19
  • Мнения: 743
ФК няма смисъл да я пиеш постоянно, като разбереш че си бременна - дай боже да ти се сличи скоро, започни да я пиеш до края на 3-тия месец. Гинеколога ти ти е казал правилно - за бебето е по-добре да излезе чрез секцио. Ако има6 възможност да гледаш немската телевизия RTL, има едно предаване само за бебета, там всяка жена която ражда е със секцио. Просто гинекологът ти ти предлага нещо, което в Бг все още не е възприето. Няма нищо лошо в желанието ти да родиш нормално, но няма и нищо лошо в предложението на гинеколога ти. Така че не губи вяра в него. Просто му кажи решението си.

# 20
  • Мнения: 235

    Успокой се. Не виждам толкова голям проблем.  Да не забравяме, че е лекар и може би, е преценил, че за теб е по-подходящо секциото. (все пак 9 години те е лекувал)  А, може би той смята, че е по-добър вариант, принципно. Това не означава, че е прав на 100% и трябва да се съгласяваш с него. Просто разговаряйте.  Въпросът с ФК е горе-долу същия. Той си изказва мнение, ти преценяваш. 
    Аз пък съм за секциото (като му дойде времето, де), а моята гинеколожка за естествено раждане. И сега да я сменям ли?
   

# 21
  • Мнения: 2 120
Нищо лошо не виждам в предложението да родиш със секцио. Аз лично бих си го избрала без значение от възрастта.
Казват, че се възстановяваш трудно, но съм оперирана коремно и ми е ясно каква може да е болката от шевове, другата не ми се мисли.
А колкото до Фолиевата киселина-пих я дълго/близо две години/ и я спрях. Вече ме е страх да се тъпча с нея.

# 22
  • Мнения: 3 500
Точно на запад се ражда по-естествен път.Секцио се ползва наистина в краен случай!
Кажи това на гинеколога си.Ако се направи на мъж- смени го
.Аман от разбирачи.
smile3521 А гинеколога ти -  smile3513

# 23
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА, КОИТО МИ ОТГОВОРИХА!!! ОПРЕДЕЛЕНО МИ СЕ ИЗБИСТРИХА НЕщАТА!!!

Общи условия

Активация на акаунт