Смяна на гинеколог в 6-ти месец?! HELP

  • 6 113
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Мили момичета, моля помагайте!
Моя много близка приятелка, бременна в 6-ти месец си има сериозни оплаквания от наблюдаващата я гинеколожка - изразяващи се в немарливост, нехайство и т.н. - няма да навлизам в подробности. Та въпроса в момента е следния - знаете ли каква е процедурата и има ли някакви трудности момичето да смени тази лекарка? Тя е здравно осигурена и с направлението от личния лекар в началото на бремеността е отишла при тази гинеколожка. Какво е нужно сега за да се премести при друга? Пак като здравно осигурена? Моля ви, помагайте, положението е наистина сериозно! Ще съм ви благодарна, ако можете да ми препоръчате добър и надежден лекар някъде в центъра. Или просто където и да е... Благодаря ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 1 533
Аз се бях преместила в 7ми месец, защото ЖК беше далеко и беше много горещо за дълги преходи. Не се сещам точно каква беше процедурата, но помня че се обадих на джипито, тя каза че ще ми подготви необходимите бумаги, само да мина да си ги взема, даже ми препоръча гинеколог близо до вкъщи. Взех си всичките документи от предишната ЖК и просто се преместих. Не беше сложно.

# 2
  • Мнения: 2 000
Лекар не мога да ти препоръчам, тъй като не съм от София, но аз си смених гинеколожката в 8-ия месец. Отидох при GP-то за ново направление, взех си картона от старата лекарка и отидох при новата. Не съм имала никакви проблеми.

# 3
  • Мнения: 177
Вземаш си от личния лекар ново направление за бременност. Обясняваш му че не си доволна от сегашната ти лекарка. Взимаш си картона с изследванията и отиваш при новия лекар, който си избрал. Аз така направих. Смених си лекарката в края на 6 месец, поради същите причини.

# 4
  • Мнения: 684
V poliklinikata na voenna bolniza ima stra6en ginekolog.Toi mi be6e ginekolog dosta predi da zabremeneq i posle mi sledi bremennostta-D-R Gizdov se kazva-mn.e razbran spokoen i vnimatelen,a i aparaturata mu e dosta nova.Mlad lekar e no az bqh v 5m.bremenna kogato mi kaza pola na bebeto-pozna!Ako se interesuvate 6te vi iznamerq i telefona mu.Raboti sys zdravnata kasa a i tam ne sym si platila nito edno izsledvane,vypreki 4e sym s RH otriz.i tam se pravqt i dopylnitelni izsl.za Antitela

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Аз си сменях гинеколожката в третия месец. Оказа се, че според моята ЛЛ трябва предишната гинеколожка да даде направление, за да отида при новата. Тя разбира се катигорично отказа и след консултация с познати от здравната каса, моята лична лекарка ме накара да напиша една декларация, че поради лични причини искам да се откажа от услугите на д-р  ---- и искам да ме преглежда д-р --- и на базата на тази декларация ми издаде ново направление за бременност.
Успех на приятелката ти. Дано да се оправи с бюрокрацията.

# 6
  • Мнения: 3 200
Моя позната смени личния си лекар, за да смени гинеколога, защото нейното GP излязла с номера, че не може да издава повече от 1 направление по време на бременност, та имайте впредвид, че всякакви теории могат да развиват.

Успех!!

# 7
  • Мнения: 437
Ми то тя и мойта лична лекарка ми излиза с номера че само едно направление за бременност можела да издаде.. дано на мен не ми се наложи да тръся друга, че .... #2gunfire
Благодаря на всички за съветите и бързата реакция Simple Smile Ако моето приятелче има нужда от допълнително информация, пак ще пиша!!

Общи условия

Активация на акаунт