Суха кожа на лицето

  • 2 602
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 229
За тези с по-суха кожа: как се справяте в зимното време? Какви кремове използвате? От седмица в този студ даже да си седя вкъщи кожата ми се изсушава ужасно и почва да се "бели", цялото ми лице е едно бяло ако не се намажа с нещо. ooooh! За сега ползвам един овлажняващ лосион, но ми е на свършване и не знам какво да си взема...  newsm78Препоръчайте ми нещо Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здрасти!
И аз имам подобен проблем, е, не е чак токова голям. Аз се мажа със зимния крем на Ейвън. Не му правя реклама, защото аз от много време го използвам и не знам дали с друг няма да е по-добре, но аз така се справям.

# 2
  • Мнения: 5 539
В никакъв случай лосион. Лосионите са за кожа, която клони към мазна или пък за лятото. Аз съм със смесена, но въпреки това за зимата лосионите ми идват твърде леки.
Трябва ти някакъв хубав овлажняващ крем, който да подхранва кожата в дълбочина. Ако харесваш Ейвън по принцип, бих ти препоръчала серията с хидростягащите кремове, тази в сините бурканчета /не помня точното название/

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
Авен колд крем.

# 4
  • Мнения: 104
Здравей!
Моята кожа е същата и ми помага само Нивеа - този синия в железните кутийки. Мазничък е и ми действа супер.
Успех!

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 14:23 от jorkita

# 5
  • София
  • Мнения: 3 328
"Здраве", "Бочко" и пр. са само привидно мазни newsm78 Всъщност действат доста подсушаващо, така да се каже - като се подсече бебето и се намаже с такъв крем, почти веднага минава червенината.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 014
Пробвай с Нахткерцен балсам на д-р Тайс -около 10лв, но мн. икономично се ползва. Също с много добър ефект за суха кожа е Ехципиал (по- точно съм ползвала Excipial с U Lipolotion s 4%urea) и той е около 10лв. И той е доста икономичен, защото е голямо количество, но е по-мазничък и дори с една капчица от него си мажеш цялото лице

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 15:18 от emi_jamie

# 7
  • Мнения: 472
Мисля,че за зимата крема трябва да е по скоро мазен,отколкото хидратиращ(овлажняващ).Миналата зима ползвах "Doliva"(мисля че така се пише)за суха кожа и бях доволна.Продава се в аптеките,цената му е 8-10лв.В момента мисля че го рекламират по телевизията.

# 8
  • Мнения: 836
И моята кожа е много суха, професионална козметичка ми препоръча Колд крем на Saint-Gerivas. Много съм доволна! Peace Струваше около 12 лв.

# 9
  • Мнения: 372
На мен ми се струва, че зимата все пак трябва и хидратиращ крем да се използва - особено ако кожата е тип "дехидратирана" (което е различно от суха и нуждаеща се от подхранване) и особено ако прекарваш повече време край радиатори и печки, тъй като въздухът става много сух! За навън май наистина е по-добре по-мазен крем, но за вътре има повече логика да се ползва хидратиращ крем... В крайна сметка си зависи дали зимата прекарваш много време на студа или почти не мръдваш от радиатора и дали кожата ти поначало е само дехидратирана или е по-скоро суха и неподхранена. Освен това, през деня не само кремът, но и гримът (фон д. тен и пудра) предпазва от студа.

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Подкрепям, макар че на мен ми е доста мазен и не попива много бързо, но като те духне 2 пъти вятъра доста бързо попива  Joy  Joy

# 11
  • Мнения: 1 531
по време на първата бременност и след нея имах такъв проблем. даже от сухотата на кожата чак ме сърбеше. дерматолог ме посъветва кремът да не е само овлажняващ или омазняващ, а да има вътре и подхранващи съставки. затова си вземи тестерчета на хубави кремове, които съдържат нещо подхранващо и прецени кой крем ти е най-добре. при мен този проблем отзвуча за няколко месеца. ползувах козметика на виши и от тогава общо взето това ползувам. също така роля изигра и пиенето на колаген. доста се освежи кожата ми.
поздрав!

# 12
  • Мнения: 1 254
Аз бих ти предложила, след почистване на личицето, 2-3 пъти седмично да си правиш една маслена маска ето така:

Предварително почистваш лицето с тоал. мляко. Избягвай измиващи гелове, защото пенителите в тях могат да ти причинят допълнителен изсушаващ ефект.
После смесваш 1:1 малко количество масло от Гроздови семки и масло от Пшеничен зародиш. Намазваш лицето доволно с леки масажни движения. Взимаш една хавлиена кърпа, която предварително е залята с вряла вода и добре изцедена (да се вдига пара) и я полагаш на лицето (само внимавай да не се изгориш - изчакай малко да се охлади  Peace) за 10-15-20 мин., колкото ти е комфортно.
След това нанасяй Еудермол - 5, емулсия за суха кожа. С глицерин, пчелен восък, урея, млечна киселина и алантоин. Иначе си нанасяй какво обикновено кремове.
Същата процедура е идеална и за шия и деколте.
Гарантирам облекчение   bouquet !


  bouquet кожа!

# 13
  • Мнения: 1 564
======================================================================
Каква му е цената?

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
Между 20 и 30 лв. - съжалявам,че не мога да дам по-точна цифра  Hug Embarassed
Тази вечер обаче взех мостра на крем на Рок - Хидра плюс, за суха кожа...доста мазничък стои след нанасянето, поне на моята кожа. Мисля, че за това време сега е подходящ. Цена - 22.45 лв.

Общи условия

Активация на акаунт