Търся идеи!

  • 1 170
  • 16
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Мацки, дайте ми някакви идеи за следното: искам да съчиня детска приказка САМО с положителни герои. Приемам идеи за фабулата, съдържанието, героите, действието...всичко, което ви хрумне...

Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 877
Ерика, това е основният принцип на соцреализма  Laughing

сериозно - все пак трябва да има някаква фабула. За да не изпадаш в ситуация "добрите и още по-добрите работници", предлагам ти да използваш недоразумението като основен момент в завръзката. Объркани близнаци, предмет, който не бива разпознат (в "Приказките на Осмиянко" има например радио, забравено в горски пън... и животните реагират по различен начин на прогнозата за времето, футболните репортажи и пр....)
или изхождаш от реална ситуация в живота на детето, както е в книжките за Франклин например (там няма "лоши" герои)

само да полюбопитствам - а защо искаш точно такава приказка?

# 2
  • Мнения: 25 568
Разказче само с положителни герои можеш да измислиш, но дали ще е приказка?  newsm78
Същината на приказката е точно противопоставянето на добрите и лошите герои, утвърждаването на определен морал чрез победата на доброто над злото и съответните поуки, носещи мъдростта на човечеството.
Иначе ще е безсмислено...  Thinking

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Разказче само с положителни герои можеш да измислиш, но дали ще е приказка?  newsm78
Същината на приказката е точно противопоставянето на добрите и лошите герои, утвърждаването на определен морал чрез победата на доброто над злото и съответните поуки, носещи мъдростта на човечеството.
Иначе ще е безсмислено...  Thinking
Абсолютно!  Peace

# 4
  • Мнения: 2 818
То героите могат да са само положителни, но поне трябва да има някакъв отрицателен момент, за преодоляване - буря, някой си загубил нещо и тн. Например Франклин са на този принцип. Успех в писането  Peace 
П.П. А може и отрицателния в началото герой да претърпи трансформация и накрая да се окаже, че нещо не е разбрал или пък че е осъзнал, че не прави хубаво...

# 5
  • Мнения: 819
Ама то в днешния свят положителните вече са на изчерпване,а всеки втори е отрицателен.Няма ли да вкараме децата в голяма заблуда.Но по въпроса обещавам да си помисля...

# 6
  • Мнения: 6 461
Това е хубаво като идея.Ще помисля задължително Wink.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Да и на мен ми хрумна поредицата за Франклин, от там и идея примерно за Котенцето Жана и Коледа- как братовчедите й са възприпятствани да дойдат на гости и как кани целия си клас...

Но може да имате по-добри идеи...  Peace

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ерика, не ме бива да пиша, но за чии уши е предназначена тази положителност? Стана ми любопитно... нищо скрито  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 113
Днес си мислех да пусна подобна тема. Защо да не я напишем общо? Подобно на онези теми игри (забранените), само че да не бъде безкрайна, да има смисъл и логика.
Ерика, ако имаш оформено начало за котенцето, пусни го, а ние може да продължим. Това, разбира се, ако си съгласна. Grinning

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ерика, не ме бива да пиша, но за чии уши е предназначена тази положителност? Стана ми любопитно... нищо скрито  Simple Smile

Честно казано за един преподавател, но не това ми е основната цел- лесно бих му пробутала някоя приказка за франклин, реших, че за Гери ще е доста интересно и много ще я зарадвам ако си направя истински труд да чуе нещо различно.

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Днес си мислех да пусна подобна тема. Защо да не я напишем общо? Подобно на онези теми игри (забранените), само че да не бъде безкрайна, да има смисъл и логика.
Ерика, ако имаш оформено начало за котенцето, пусни го, а ние може да продължим. Това, разбира се, ако си съгласна. Grinning

Ми нямам оформено още, само на идея съм, но си е изплагиатствана в голяма степен от Франклин. Като сътворя нещо смислено- ще го постна.   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 491
То героите могат да са само положителни, но поне трябва да има някакъв отрицателен момент, за преодоляване - буря, някой си загубил нещо и тн. Например Франклин са на този принцип. Успех в писането  Peace 
Така става, да. Аз се сещам за "Дядо и ряпа", там не виждам някой да е лош, на всичкото отгоре препятствието е забавно, а поуката - убедителна и без морализаторстване. Приказката пък продължава да бъде обичана.  Успех и от мене!

# 13
  • Мнения: 25 568
Така става, да. Аз се сещам за "Дядо и ряпа", там не виждам някой да е лош, на всичкото отгоре препятствието е забавно, а поуката - убедителна и без морализаторстване.

Ама как да няма - ряпата е лоша! Те я дърпат, а тя се не поклаща, моля ти се!  Crossing Arms
 Joy

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Почти я написах на чернова днес. Утре ще я постна ако ви е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт