Секцио или нормално раждане?

  • 6 108
  • 175
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Здравейте,моми4ета.
Нуждая се от съветите ви относно как да родя нормално или секцио.Моята бременност е нормална,нямам при4ини по принцип zа секцио,бебенцето е zаело нормалното положение,надолу с главата...Но проблема е голямия ми страх от естественото раждане,само като си представя и сълЗи ми тръгват..Особено последния път като бях на подготвителния курс zа раждане и като ни пуснаха няколко естествени раждание,6ях да припадна...Просто като видях как стенат жените от болки,беЗпомо6ност и о6е пове4е се стресирах..Докторката ми каzа,4е 6ом със секцио 6е се 4увствам по- добре,6е ми напи6е направление,но каzа,4е беЗ zор да ме режат не си е работа...Не zнам какво да правя.Моля ви дайте ми съвет...
Ако 6е е секцио,трябва края на ноевмри или на4алото на декември да се направи..Термина ми е по принцип 10 декември.
6е се радвам,ако можете да ми дадете някой съвет..А относно упойките ПДА при естественото раждане съм дале4 от мисълта,4е 6е ми сложат,понеже в Германия иЗбягват да ги слагат...

# 1
  • Мнения: 8 505
А за нормално раждане с епидурална упойка мислила ли си?Тогава ще избегнеш най-големия си страх-болката.

# 2
  • Мнения: 5 790
Ако нямаш нагласата да раждаш по естествен път и чувстваш, че не си готова, да го направиш, избери секциото. Аз също не можех да си представя, че ще се напъвам и ще ме боли, затова родих секцио по желание. Не съжалявам и за минутка за решението си, дори напротив - много съм доволна. Ако трябва да родя пак - пак със секцио ще родя.

# 3
  • Мнения: 1 768
А за нормално раждане с епидурална упойка мислила ли си?Тогава ще избегнеш най-големия си страх-болката.
То4но това каzах,4е в Германия,където съм не слагат толкова епидуралната при естественото раждане.Все каzват,4е имало време,а после,4е било късно ве4е zа нея..От това ме е страх,4е може да не ми сложат,ако ре6а да раждам нормално.. Sad

# 4
  • Мнения: 5 362
Аз съм ЗА естественото раждане.
Мен,например,ме беше страх от секцио.До последно както всичко върви наред,знаеш, че може да стане нещо и да се наложи секцио.От това най-ме беше страх и се ужасявах при мисълта за упойки,скалпели и т.н.Слава Богу родих си нормално, живо и здраво детенце!
След като нямаш причини,моят съвет е да си родиш по естествен път.

# 5
  • Мнения: 6 461
Като толкова те е страх - СЕКЦИО Peace
А и нормалното раждане не е толкова страшно .

# 6
  • Мнения: 2 498
Първият път родих нормално и беше кошмар Close и си казах, че ако имам второ дете за нищо на света няма да родя нормално....и така и стана....със секцио е много по-лесно Peace и се възстанових много по-бързо....моят праг на чувствителност за болка е много нисък и също като теб изпитвам панически страх само при мисълта как боли....ако съм на твое място бих избрала СЕКЦИО, но ти решаваш...

Успех и леко раждане ти желая  bouquet!!!

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 14:55 от valia77

# 7
  • Мнения: 6 461
Успех и леко раждане  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 186
Аз родих нормално и без никакви упойки и други подобни...ако трябва да избирам за второто раждане(живот и здрове) отново ще родя така Peace после въстановяването е много по бързо от секциото-на 2 час  си ходех напълно нормално Peace
малко или много секциото си е операция .....освен ако няма показатели за секцио Peace
Нормалното раждане според мен е по добрия вариант-Въпрос на изживяно Rolling Eyes

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ами то това си е решение, което е доста трудно след като нямаш нагласата за нормално раждане. И аз се чувствах като теб почти до края на бременността, но в крайна сметка беба реши да не се обърне изобщо и се наложи секцио /крачно-седалищно прилежание/, за което не съжалявам нито секунда. Възстанових се много бързо, лесно и безболезнено. Та искам да кажа, че според мен, ако ще се чувстваш по-добре роди със секцио, няма лошо поне според мен.   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 042
Аз родих нормално и без никакви упойки и други подобни...ако трябва да избирам за второто раждане(живот и здрове) отново ще родя така Peace после въстановяването е много по бързо от секциото-на 2 час  си ходех напълно нормално Peace
малко или много секциото си е операция .....освен ако няма показатели за секцио Peace
Нормалното раждане според мен е по добрия вариант-Въпрос на изживяно Rolling Eyes
Peace

Аз и двата пъти раждах нормално. Първият път с епизотомия и доста шевове /доста по-трудно се въстанових, но аз бях доста слаба и родих голямо бебе/, но изобщо не съм се колебала как да раждам вторият път.

Аз съм твърдо ЗА естественото раждане.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Аз,избрах секцио Peace!Каквото и да решиш трябва вътрешно да си убедена,че е правилно Peace!

# 12
  • Мнения: 2 849
А за нормално раждане с епидурална упойка мислила ли си?Тогава ще избегнеш най-големия си страх-болката.
Това е твоя вариант ,няма болка ,няма страх .Успех ,каквото и да решиш .Не забравяй  бързото възстановяване след нормално раждане и реанимацията 24 часа след секцио .

# 13
  • Мнения: 1 186
Аз родих нормално и без никакви упойки и други подобни...ако трябва да избирам за второто раждане(живот и здрове) отново ще родя така Peace после въстановяването е много по бързо от секциото-на 2 час  си ходех напълно нормално Peace
малко или много секциото си е операция .....освен ако няма показатели за секцио Peace
Нормалното раждане според мен е по добрия вариант-Въпрос на изживяно Rolling Eyes
Peace

Аз и двата пъти раждах нормално. Първият път с епизотомия и доста шевове /доста по-трудно се въстанових, но аз бях доста слаба и родих голямо бебе/, но изобщо не съм се колебала как да раждам вторият път.

Аз съм твърдо ЗА естественото раждане.
Peace
 Успех и леко раждане ти желая

# 14
  • Мнения: 1 568
Нормално,но с епидорална упойка!

Общи условия

Активация на акаунт