Много време още има - до АПРИЛ ще мине цяла зима

  • 16 896
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
benitta а твоия док каза ли ти на какво могат да се дължат тези болки и защо са обезпокоителни? Моят доктор ми каза че за сега не се знае и ще видим следващата седмица Sad
А за контракциите аз лично не съм усещала до сега стягане на матката ... И си мислех че за контракции може да става въпрос в по-късните месеци.
Гигилче а за фолиевата киселина знам, че се пие до края на 3 месец ( защото играе роля при формирането на гръбначния стълб). След 3ти месец вече няма нужда, към края на 4 вече всички органи са формирани ( само без мозъка разбира се) и бебето само дебелее.
пенелопа аз имам точно течение и болки, дали имаш повече инфо защо не е на добре?

# 61
  • Мнения: 9 990
какво течение имаш?Усилена секреция също е нормална при бременност.Кръвотеченията са белег за нещо нередно, макар и оскъдно-веднага трябва да се погледне от лекар.

# 62
  • Мнения: 1 925
За болките - момичета, аз днес цял ден имам "тъпа" болка от ляво, ниско долу и по-скоро я получвам като седя седнала или много права, като легна се успокоява, но при всяко по-ряско движение ме заболява, не силно, но доста продължително. Не знам и аз да се тревожа ли, да не се ли тревожа...  Thinking
gerisima , пожелавам ти дълъг щастлив семен живот, изпълнен с много радости   bouquet А относно козметичката, това и е хубавото, че тя не ползва този острял метод с парата, а ти слага нещо като шапка на лицето, което се загрява, а отдолу ти е сложила разни билни и мазила, които ти отварят порите и въобще не ми беше дискомфортно.  Peace
brambar , фолиевата кислена след 3-ти месец я пием за нас самите, така ми каза моя док.  
Peace

# 63
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Еми за болите пак...аз не, че съм глезла, ама доста неприятно боли дори и това разтягане , понякога се налага да си взема Но Спа, иначе няма мърдане.
Не мисля, обаче че досега съм имала стягане на цялата коремна стена и някакви признаци на контракции.
Колкото до течението еми то беше обилно съвсем в началото сега е дори мога да кажа оскъдно, ама и да го няма май не добре си мисля.
А за фолиевата аз още я пия, до към 20 седмица и после спирам така реших  Laughing

gerisima
всичко най-най ти желая в семейния живот, много любов и вяра.

# 64
  • Мнения: 6
Пенелопа, бяло течение имам ... както казваш усилено и освен това се появява и изчезва от време на време... не не съм имала кръвотечение, значи ли да не бързам да се шашкам ?
Stra4i а според това което писа по-горе пенелопа, явно при теб по-скоро е болка от разтягането на матката и няма страшно ...

# 65
  • Мнения: 9 990
Естествено, не се шашкай.Такова течение е и по-жълтеникаво.Няма мирис, нама и сърбежи.Появят ли се-говори  за гъбички вероятно.Това също е проблем на бременността-много жени раждат с гъбична инфекция, развила се през този период.За това се правят изследвания и се следи-твоите нали са чисти?

# 66
  • Мнения: 11 003
brambar, бялото течение не е кървене, спокойно! Даже в книгата на Мари-Клод Дьолае четох, че е нормално през бременността да имаш такова, стига да не е придружено от парене и болки, и да е бяло.
Прави ли си изследване на урината? Ако е чиста, няма проблем.

# 67
Здравейте момичета,
Честит Рожден Ден и на двамата рожденици  bouquet.Да са здрави и щастливи и много обичани и уважавани от най-близките им хора.
Моите съболезнования на всички които са загубили скъп човек.Мога да си представя мъката и безпомощността която човек изпитва в такава ситуация защото преди година и половина и аз загубих моята скъпа баба,която ме е отгледала от малка и която много много обичам.За съжаление в живота хубавото и лошото вървят ръка за ръка и трябва да се примирим с загубата и да се радваме на новото щастие колкото и да е трудно това.
Аз днес след работа съм най-после на зъболекар, и много се надявам да не се наложи да ходя дълго поради непрекъснатото отлагане да се лекувам.Стискайте ми палци бебчо да не е навредил много на зъбите ми и да се размина само с няколко посещения / които са ми много омразни по принцип /.
Още не съм решила дали да се запиша за ФМ, тъй като моята гинеколожка на която вярвам ми каза че според нея не е необходимо за сега.А както разбирам записването трябва да стане по от рано поради големия интерес и липсата на свободни часове при различните специалисти.Все пак смятам да се поинтересувам дали мога да си запиша час и дали няма да е вече късно когато има свободен такъв.За целта обаче искам да ви помоля ако някой може да ми даде кординатите на доц.Томова и да се опитам да се вмъкна ако мога във времето ,за прегледи.
Aya клипчето което си пуснала е наистина леко стресиращо Shocked.Предполагам обаче ,че не е на сто процента показателно и няма защо от сега да се притесняваш.Всеки човек е различен, полага различни грижи за себе си и носи различни гени.Аз се надявам искрено и пожелавам на всички да изглеждаме колкото се може по-добре на финала и пораженията от бременността да са минимални и поправими Praynig.
Ние в къщи също правим лек ремонт и наистина устонавих че той трудно се съчетава с бременелското положение Rolling Eyes.Аз лично не мога да участвам почти в нищо и помоща от моя страна е минимална.Да не говорим че трябва да се избягват прахоляка и вредните изпарения и миризми от разни лакове и бои.Вярно добре е да се поосвежи жилището преди появата на новите човечета ,но не трябва да забравяме състоянието си и да не прекаляваме в промените и поправките в домовете си Naughty.Дано и аз и вие скоро завършим успешно домашните проекти доколкото можем.
Завиждам благородно на тези от вас които могат да посещават училището за бременни Embarassed.Аз за съжаление няма как да се измъкна от работа по това време, а сигурно лекциите са много интересни.Надявам се в бъдеще да мога да посетя поне някоя ,но в момента наистина е невъзможно поради безкрайните служебните ангажименти.
Бенита - браво за въображението и таланта Hug.Букета който си направила е страхотен.Много ми харесват такива неща ,които са плод на лична фантазия и умения / те са по ценни от купените готови придобивки /.Продължавай да майсториш красоти  и да ги споделяш с нас за да им се радваме и ние.
За болките - и аз от време на време ги имам.Даже до скоро се налагаше да пия магнезии по лекарско предписание.Предполагам че е нормално от време на време да чувстваме дискомфорт тъй като матката расте и се разтягат много връзки.До колкото знам ако не са продължителни и много силни или придружени с зацапване или кървене не са нещо опасно, но все пак е хубаво и лекар да си каже думата по въпроса.
Бялото течение - и при мен се появява ту по силно,ту по слабо но и то е нещо обичайно за бременните жени.Моята гинеколожка ми беше казала да не се притеснявам от него и че в по късната бременност ще го лекуваме.Наистина е много неприятно ,но не мисля че е повод за притеснение.
Поздрави и лека вечер от мен и бебчо.
Все така рядко пиша и едвам успявам да ви изчета ,но мислено съм с вас в отбора.
Бъдете здрави и усмихнати напук на зимното време.
 bouquet

# 68
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Момичета да Ви се похваля!
Днес бях на преглед-ЖК.Докито не ми взе нито лев и ми прави фетална,макар и с не много качествен ехограф,но каза,че привидно бебето в добре.Много си го обичкам моя доктор Embarassed.Незнам на Вашите красавци как са им главите,но на нашето е цели 50мм и главичката му е разположена около,дори малко над пъпа,а краката-над левия яйчник:)Той ми го показа много добре.Показа ми пикучен мехур,бедрени кости,съце и каза,че бебето си е супер:)
Да кажа за закуската мюсли с подладител-стафиди.Много съм против тях....Да не Ви звучи смешно,но пъравата ми магистърска е по Стокознание.Магистърската ми теза бе на тема:Съдържание на тежки метали в сушените плодове!!!В стафидите бяха най-много-около 3-4 пъти над допустимия размер.От колко и места да ги вземех-все много тежки метали,които са канцерогенни. ThinkingНезнам защо така,но от тогава,аз не ги ям,тъй като се натрупват в организма,а и не смятам,че за бебчо са най-добрата добавка....Просто исках да споделя,защото мисля,че е важно за нас:)
Обичам Ви аз и малкото ни съкровище,което все повече мърда:) #Crazy

# 69
  • Мнения: 6
Ами мойто течение е баш бяло, но нямам сърбежи ... а за миризмата, от както съм бременна всичко ми мирише силно и странно, та и течението и то ...
Хм ще потърся да си купя книгата на Дьолае, как се казва тя?
Благодаря ви за инфото момичета !  Hug

# 70
  • Мнения: 11 003
Книгата е в 2 части - първата е за бременни, втората за след раждането.
Заглавието е "Аз съм бременна" или нещо такова (а сега как беше)Embarassed Embarassed

# 71
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Здравейте мили мои мами! Как сте? Растат ли ви коремчетата!

Ние сме добре. На  2 -ри бяхме на консултация. newsm44   Бебчо е добре и шава все по често. Но за жалост съм прекалила с яденето и съм качила в рамките на един месец 3 кг. Embarassed Embarassed Embarassed
И ми казаха да намаля папкането. Промениха ми и датата за раждане ( защото аз съм от по сложните случаи Sad ). Последно ми каза 3-ти април.
Ще кача снимки скоро.
За сега ви пожелавам лека и спокойна вечер !   bouquet

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
За болките ... и аз мисля, че има разлика от растежа на матката и друга болка. Моите пробождания не мога да кажа, че са силни и обикновено са отстрани на матката. Обаче тези стягания на матката ?!?! нямам идея дали са нормални. Не ми се стяга цялата коремна стена, а само матката. Аз си я усещам на пипане - като твърда топка става в корема. И така за 1-2 минути. И не ме боли, а все едно стегнат мускул.
За течението ... в четвъртък ще си видя резултата от микробиологията (дано да е чиста).

За прегледите... На мен джипката ми направи, така да се каже входно ниво. преди 2 седмици си правих доброволно, защото имах малко проблеми със сърцето и до 2-3 седмици мога пак да отида. А за стоматолога, пак никой не ми е казвал и сама си отидох за профилактика.
Хриси, имаш ли идея на какво се дължи това с тежките метали точно в сушените плодове.
Ако мислиш, че ще досадим на останалите можеш да ми пишеш на лични, 4е ми е интересно много.

# 73
  • Мнения: 6
Хриси и на мен ми е интересно за металите ...

# 74
  • София
  • Мнения: 1 956
Здарвейте!
ЧРД на Ани! Пжелавам ти всички мечти да ти се сбъднат и леко бременеене, раждане, а после бебето да е здраво , красиво, жизнерадостно и много послушно.
Gerissima, честита сватба. Пожелавам ти дълъг семеен живот с много любов, разбирателство и уважение и щастие.
Aya, подкрепям идеята за СРЕЩА ПРЕЗ СЕДМИЦАТА. Ако има желаещи да казват.
За ремонта - нямаш си и на идея колко много ти съчувствам. До скоро бяхме в основен ремонт - продължи година и пет месеца. Сменихме 9 бригади майстори и като за капак живяхме през цялото време в същия апартамент. Всичко беше прашно, издишахме всичките бои, лакове и лепила, гръмнаха ни ушите от къртенето... И излезе доста солено.
За пода - не се решавайте на варианта с прагчето, тези прагчета са страшни - лесно става пребиването, а и все пак дете ще тича там. Хубаво пресметнете всичко, защото веднъж разкърти ли се нещо после излиза и друго, и второ и трето... Все има какво още да се ремонтира. За сведение - иам т.нар. безпрахово циклене - машината за циклене докато цикли, всмуква почти 100 % от праха и прах на практика не остава. Ако искаш може да ти напиша координатите на майсторите, които правиха нашия паркет. Ние лично сме доволни от тях, като се има пред вид, че сме много взискателни и капризни и не един майстор се отказа да ни майстори, а и не един изгонихме.
 Stra4i, днес и мен ме боли кореме от ляво, но по-различно - все едно през 5 секунди ми забиват пирон на едно и също място. И така е от 4-5 часа. Ще ходя на консултация тази седмица и ще питам и аз доктора - да ми разясни за тези болки и дали има спасение от тях. При мен не са шега работа понякога - например вчера, направо не можех да ходя от болка 4 пръста под ребрата. Усещах здрав постоянен спазъм там и същевременно ме болеше и наоколо целият корем.  Мисля, че повечето от болките ми не са в матката а около и над нея, но със сигурност смятам, че не е нормално да е така. Все се надявам, че е от липсата на пространство, поради доскорошната ми мания по коремните преси. Преди да забременея талията ми беше 60 см когато преям, а сега на гладно ми е 75.
ДАно да има някакво лекарство за обезболяване...
Докторите - не знам защо, но все съм скептично настроена към докторите. МАйка ми е лекар, но кардиолог и след 30 години практика в кардиологията я хващам, че е позабравила доста неща. Та си мисля, че е така с всички лекари - когато нещо е извън тясната им специалност и ежедневните им казуси, има немалка вероятност да не са особено компетентни.
НЕ знам защо , но мисля, че гинеколозите нещо не са много подробни в прегледите и консултациите. НА мен никой никога не ми каза да пия фолиева, никой не се поинтересува с какво се храня, как живея... А би трябвало освен обичайното измерване да ни обяснят някои важни неща, които е добре да спазваме докато сме бременни. А не да бързат и само ако питаме конкретно за нещо да ни обясняват надве-натри. Все пак живеем в консуматорско общество и имаме избор от вредни до безвредни храни, занимания и обстановки.
 Чудя се - не трябваше ли на предишната ми консултация освен измерването, кръв, урина и видеозон да ме бяха качили и на магарето - да ми огледат шийката на матката и да видят дали нямам някакви вагинални проблеми. Вас така преглеждаха ли ви?
А някой каза ли ви със секса каво да правите? - Аз мисля да си попитам доктора директно за тези неща. Ако не ви е неудобенм въпроса : КАк сте със секса като бременни?
При мен нещата са сложни - и аз, и мъжът ми се притесняваме да не стане беля с бебето докато правим секс, а и установявам, че е вярно това, че влагалището изсъхва и въпреки всичките увеличени течения при бременност се появява нужда от допълнителен овлажнител. Иначе желание не ми липсва, нито пък съм спряла да изпитвам удоволствие, но някак ми е некомфортно при мисълта за бебето.

Общи условия

Активация на акаунт