Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 ноем. 2006, 00:02 ч.

цени на детска градина в USA

• 2 956
  • 9
  •   1
Отговори
Интересуват ме какви са цените на детските градини в Америка за деца под и над 3 години?
Градините частни и държавни ли са? Какви са другите начини за гледане на дете?
Благодаря на отзовалите се.

# 1
Зависи от градината. Аз лично не знам за държавни. Известни са ми два  вида: "домашна", където една жена се грижи за до 5 деца на различна възраст и "център", където децата са на възрастови групи. Чувала съм, че има градини за социално слаби семейства, но не съм наясно дали са държавни/щатски/общински и дали там се плаща изобщо.

С цените принципът е, че колкото по-малко е детето, толкова по-скъпо е да го гледа някой друг. Примерно, за второто ще трябва да плащаме по $250 на седмица, докато стане на 2 години, а каката е на $163 седмично. Не всички детски имат лиценз за гледане на бебета и групите обикновено са много малки (4-5 бебета).

Информацията касае Мериленд.

# 2
леля-ясла(т.е жена к гледа до 6 деца в дома си)- м-у 100 и 150$/седмица,без значение възрастта
ясла истинска за кърмаче-18м-200-250/седмица; 18м-3 години-160-220; над 3-150-220
има ваучери за соц.слаби к се приемат от някои градини;
не съм чувала за държавни;
може да се наеме нани,по около 5-9$/час ,зависи от ангажимента,броя на децата и пр
може да се наеме ау пеър,те са по 100-120/седмица,но живеят у вас,плащате им самолетен билет и пр
всичко това  е за 40-50 часа на седмица,за охайо
много зависи за кой щат иде реч,за колко часа на седмица и какви са ви изискванията..

# 3
В допълнение на казаното от А1104:
Има и една не чак толкова разпространена алтернатива на детската градина, казва се Mom's morning (тук трябва да пише морнинг, не знам защо ми излиза т'ва чудо  newsm78 ) out programs - обикновено е към някои от локалните църкви. Оставяш си детето за няколко часа, от 9 до 12 примерно, два пъти седмично и цената е извънредно символична, нещо от типа на $10 или нещо подобно.

Интересно ми е обаче на тези места дали м/у забавленията и игрите се опитват да им промиват на децата мозъците с религиозни глупости, или си е наистина само дей кер програм- някой знае ли?

# 4
  • Boston, MA
Момичетата са обяснили, аз ще подкрепя, много са различни цените не само от щат до щат, а и в различните градове в един и същи щат. Около Бостън, за инфант (до 24 месеца) последно съм чула от 1400 до 1900 на месец.

Ако искаш питай конкретно за къде се интересуваш.  Peace

# 5
За Seattle, WA питам.Имам познати,които са там от 2 години,но не са наясно(все още нямат деца).Добре,че ги има форумите Simple Smile

# 6
За Seattle, WA питам.Имам познати,които са там от 2 години,но не са наясно(все още нямат деца).Добре,че ги има форумите Simple Smile

За дете на 3г.(+- месеци) в детската градина на колежа, където учех допреди 2-3 месеца таксата беше $31 на ден. От септември е повдигната на $35. Става въпрос за Сиатъл "area"( гр. Рентън). М/у другото, както вече са писали другите момичета, всичко е много относително в цените - зависи от типа детска градина и от района.
Успех в проучването! Simple Smile

# 7

За дете на 3г.(+- месеци) в детската градина на колежа, където учех допреди 2-3 месеца таксата беше $31 на ден. От септември е повдигната на $35. Става въпрос за Сиатъл "area"( гр. Рентън). М/у другото, както вече са писали другите момичета, всичко е много относително в цените - зависи от типа детска градина и от района.
и доходите...
тези твои познати за две години тук поне една информация не могат да намерят newsm78
реално се приготви от 600на месец и нагоре докато ти стига фантазията..
Кажи  за колко голямо дете става въпрос и вие с какъв статут ще бъдете, или евентуално каква ще е ситуацията с парите. има компании които имат детски градини с облекчения...

# 8

и доходите...
тези твои познати за две години тук поне една информация не могат да намерят newsm78
реално се приготви от 600на месец и нагоре докато ти стига фантазията..
Кажи  за колко голямо дете става въпрос и вие с какъв статут ще бъдете, или евентуално каква ще е ситуацията с парите. има компании които имат детски градини с облекчения...

Разбирам ги моите познати.Аз също нямах представа как стоят нещата тук докато нямах дете.
Детенце ще е над 3г .най- вероятно.За статута не зная още.

# 9
Интересно ми е обаче на тези места дали м/у забавленията и игрите се опитват да им промиват на децата мозъците с религиозни глупости, или си е наистина само дей кер програм- някой знае ли?

Една наша познаха тук беше пуснала малкия си за известно време в градина към една лютерианска църква, докато чакаха на друго място. Всеки ден за около половин час са имали религиозни занимания.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт