«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

Ѕ”–√ј—

ћнени€: 1 543
ѕреди доста време беше публикувана рецепта за милинки.“ърсачката не работи,така,че приемам изпитани рецепти.ќбещала съм да им направ€ милинки,а незнам как. newsm78
÷итирай

¬арна, морето и сините вълни!

ћнени€: 2 594
“ова е рецептата по ко€то аз и майка ми правим милинки.
Ќе знам източника.

1/2 л. пр€сно мл€ко
1 кубче ма€ за хл€б
1ч.л захар
1 с.л сол
Ѕрашно колкото поеме за меко тесто

за заливката
около 100 гр. краве масло , сол на вкус, 5 с.л галета

ћа€та се размива със захарта, част от пр€сното мл€ко(затоплено) и малко брашно. “р€бва да се получи хомогенна смес с гъстота на боза.
—лага се на топло м€сто да втаса.

¬ тавичка или дълбока купа се прави кладенче в прес€тото брашно. —лага се солта,изсипва се останалата част затоплено мл€ко.  огато ма€та е готова се добав€ и т€ и се замесва меко тесто.
«а да бъдат милинките меки и пухкави аз би€ тестото 100 пъти и го остав€м да втаса(удво€ва обема си)

огато втаса тестото се оформ€т малки топчета които се овалват в топличка мазнина(аз ползвам смес от масло и малко олио) и се нареждат на известно разсто€ние в тава.
ќстав€ се отново да втаса.

«аливката се приготв€ по следни€ начин-
сгорещ€ва се мазнината, поспл€ва се и се добав€ галетата. Ћеко се запържва.
 огато милинките са втасали се прави заливката и се намазват милинките отгоре.
ѕекат се в умерена фурна, предварително загр€та докато придоби€т при€тен златист цв€т!

ƒа ви е сладко!
« ѕоследна редакци€: пн, 06 ное 2006, 11:36 от Mimito »
÷итирай

¬арна, морето и сините вълни!

ћнени€: 2 594
ћилинки със сирене

1 кг брашно
20 г ма€
500-600 мл вода
1 с. л. сол

за сместа за формиране:
50 г масло
50 мл олио

за крема за намазване:
250 г сирене
150 г краве масло
100 г брашно

1 €йце
олио за намазване

Ѕрашното се прес€ва, след което към него се добав€т солта и разтворената в топла вода ма€. ѕостепенно се налива топла вода (около 500-600 мл) и се замесва меко тесто. ќстав€ се да втаса за около 30 минути (в зависимост от температурата на помещението).

√отовото тесто се навива на фитил, след което се нар€зва на еднакви по големина парчета. ќт т€х се оформ€т топки, намазват се със сместа за формиране, подреждат се в намазнена тава и се остав€т да втасат още 20 минути.

—иренето, кравето масло и брашното за крема се смесват, налива се малко вода, за да не остане сух, и се разбърква добре.

ћилинките се покриват с крема, отново се остав€т да втасат за 10 минути, намазват се с разбито €йце и се пекат 25-30 минути в предварително загр€та фурна при температура 200 градуса, до златисто.

÷итирай

Sofia

ћнени€: 7 869

≈то и от мен.
÷итирай

UK, Harlow/—офи€

ћнени€: 7 669
≈то мо€та рецепта за милинки.
÷итирай

—офи€/—ливен

ћнени€: 1 193
ўе ти напиша рецепта за милинки, ко€то е от стар майстор (тези дето ги правеха навремето ръчно по фурните в —ливен). Ќе съм € правила, тъй като всичко, което е свързано с месене и ма€, вс€ва ужас у мен.

—ливенски милинки

1 кг брашно
20 гр ма€
10 гр сол
«аливка:
250 гр масло
125 гр брашно
10 гр сол

Ѕрашното се слага в съд, настъргва се ма€та, слага се солта. —ипва се по малко вода и се бърка, докато стане тесто (не много твърдо). ќстав€ се да втаса.
ћаслото и брашното се разбиват на п€на ( и със солта). јко е много гъсто се слага още малко сол.
Ќамазва се тавата с олио. “естото се прави на хапки ( малки, не колкото юмрук), овалват се с олио и се нареждат една до друга в тавата. ћалко да втаса. «алива се с п€ната. ќтгоре се наръсва с разбито €йце.

ћо€ син много обича милинки, но откакто сме в —офи€ - н€ма такива. “ук предлагат едни като питки със сирене, отгоре само притиснати с н€каква форма да приличат на хапки, но не могат до долу да се раздел€т на отделни хапки.
÷итирай

Ѕ”–√ј—

Ѕлагодар€ ви момичета.¬сички рецепти ще бъдат изпробвани(все още се чуд€ ко€ да си избера  да направ€ днеска). bouquet
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 1 754
ћилинките на Ѕил€на са разкошни. ѕравила съм ги н€колко пъти и винаги обирам овациите с т€х.  Laughing
÷итирай

преди Ѕургас - сега —офи€

ћнени€: 220
≈то една рецепта за милинки

около 1кг. брашно, 1/2кубче ма€, 1с.л. сол.Ѕрашното се прес€ва, прави се кладенец и вътре се сипват солта и ма€та. —ипва се и 600мл. вода.«амесва се. –азтоп€т се 3с.л. масло/мас/ и ръцете се топ€т в маслото и месенето продължава.—лед това се остав€т да втасат .–ъцете се омазн€ват, късат се от втасалото тесто топчета/колкото орех/ и се нареждат в тава./ олкото по-гъсто наредени, толкова по-хубави стават/.ќстав€т се да втасат пак.
¬ тиган се разтпо€ва 125гр масло и се остава леко да се позапържи.—лага се 1с.л. галета, щипка сол и ц€лата смес се остав€ докато добите лек златист цв€т. ато поизстине се намазват милинките с не€.— четката се загребва и от галетата, за да има в/у вс€ка милинка от не€.ѕече се в предварително загр€та фурна на 220градуса.  огато са готови ги поръсвам с пудра захар

÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 021
ј дали милинките на Ѕил€на биха станали с ма€ от кубче и колко тр. да се сложи като грамаж?
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 1 754
ј дали милинките на Ѕил€на биха станали с ма€ от кубче и колко тр. да се сложи като грамаж?

ƒа, аз с такава ги правих. Ќа килограм брашно - 1 кубче.
÷итирай

—офи€

ћерси много за бързи€ отговор Very Happy „е нещо със сухата ма€ не ми стават нещата, не знам защо. «начи 1 кубче, благодар€ Mr. Green
÷итирай

Ѕ”–√ј—

ћилинките на Ѕил€на са разкошни. ѕравила съм ги н€колко пъти и винаги обирам овациите с т€х.  Laughing
======================================================================
јз като вид€х снимката на милинките се сетих,че точно т€х си б€х  харесала.Ќаправих точно милинките на Ѕил€на и станаха неверо€тни.—м€там да опитам и другите и вкусотии.ћерси на Ѕил€на за страхотните рецепти. Peace
÷итирай

ћнени€: 2 938
боже  Ѕ»ЋяЌј ,всичко това на снимките си го правила ти  Hug,страхотна си   :bouquet:
÷итирай

—офи€

ак може в милинките на Ѕил€на да се добави и сиренце в милинките /вътре/?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора