Ползвате ли столче за кола?

  • 1 603
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 947
   Да, тук е задължително. Когато не мога да я успокоя, докато караме, спираме, укротявам я и пак потегляме в столчето. Макар че тук всички шофьори са безкрайно културни, не си позволяваме нехайство, а като знам как се кара в България, никога не бих я държала в ръце... Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 281
да имахме - първо кошница, а сега и столче!
тя си знае, че е това си е нейното място и само когато е болна /като сега/ се пазари да не сяда там, но пак с убеждения и играчки отново е настанена там.  Peace

# 32
  • Мнения: 510
Не ползваме, много рядко ходим някъде с колата.

# 33
  • Мнения: 1 999
Да, почти всеки ден го ползваме. Simple Smile Първо кошница, а сега столче.

# 34
  • Мнения: 7 803
Да, ползвам задължително.
Близки, далечни растояния, дори и 5 мин. да пътуваме- винаги е в кошницата за кола, вързана с колана.
Това държене на ръце в колата хич не го разбирам  Rolling Eyes, според мен е много опасно и детето се излага на голям риск по този начин, едни спирачки да се набият и ще изхвърчи напред, да не дава Господ
точно така мисля и аз  Peace  от болницата, в кошчето и в кола  Hug

# 35
  • Мнения: 8 242
Да, ползваме откак се е родил.

Няма значение дали отиваме някъде за 5 минутки или извън града.. Белята става за секунди..
А според мен всякакви други приспособления като шезлонзи, кошове от количката, порт-бебета и други подобни са по-скоро опасни.
Не бих си правила експерименти  Naughty

# 36
  • Мнения: 140
Да, ползваме откак се е родил.

Няма значение дали отиваме някъде за 5 минутки или извън града.. Белята става за секунди..
А според мен всякакви други приспособления като шезлонзи, кошове от количката, порт-бебета и други подобни са по-скоро опасни.
Не бих си правила експерименти  Naughty
Напълно съм съгласна!Нашето столче става за новородени и за деца до 18кг,според мен това е по-доброто решение отколкото първо кошче и после столче Naughty

# 37
  • Русе
  • Мнения: 659
Да, ползваме. Много е удобно Peace

# 38
  • Мнения: 1 866
Да, ползвам винаги и с двете си деца още от изписването им от родилния дом. По този въпрос съм много крайна и смятам, че трябва да се налагат люти санкции на родителите, които си позволяват да излагат на опасност децата си като не ползват столче. Така е на Запад и силно се надявам да стане така и у нас. Не само да е написано в закона, а и да се прави каквото трябва, за да се спазва този закон. Потресена съм при гледката на излизащите деца от яслата на дъщеря ми. Поне 90 процента от децата нямат столчета, а доста от тези които имат столчета се слагат в тях, но без да се завързват с колани. #Crazy Пълно безхаберие! Моля се само Бог да ги пази!

# 39
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Аз ползвам,да.Започнах да слагам Гено от7-8м. и до сега.Особено когато съм сама с него в колата,задължително си седи там вързан

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Да, от самото раждане на Калина.

# 41
  • Мнения: 3 042
Да ползвам. Peace

# 42
  • Мнения: 8 917
Да, разбира се. Винаги.

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, задължително  Peace

Общи условия

Активация на акаунт