Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

Sofia, Strelbishte

Изписаха ни го току що  Sad  И мъжа ми сподели, че той от малък е алергичен към бисептол. Това не го казах на лекаря, защото не знаех. Дали е възможно и малката да има непоносимост към него  Confused
Другото, което изписа е гентамицин ампули да капя директно в нослето  Shocked Това някой пробвал ли го е?
Цитирай

Русе

Не им разбирам на тези ленти, на колко ти е детенцето?

До рд остават ... ама до кой рд?  Blush
Цитирай

Обади се на доки и го предупреди!
Цитирай

Sofia

Сина ми направи алергия, точно от бисептол и точно от Суметролим..От него често се появява непоносимост - имам отзиви и на други познати майки. Съветвам те да предупредиш и да ти сменят сиропчето Peace
Цитирай

Sofia, Strelbishte

На 1 год. и 7 месеца е  Rolling Eyes
Цитирай

Ние 2 пъти сме го пили/малката дъщеря /,даже миналата седмица беше вторият път,но нищо ни няма.И аз,и голямата дъщеря сме го пили и нямаме проблем.Но при всеки е различно.
Цитирай

Старата столица

И ние сме го пили и не сме имали проблеми.Но ако те притеснява нещо по-добре питай лекарката ви.Тя ще ти каже най-добре.
Цитирай

София

И ние сме го пили няколко пъти без проблем, по-добре се обади на лекаря и кажи за алергията.
Цитирай

Това НЕ е подходящ АБ за деца.
Простете...
Изписването му днес е ограничено до малък кръг заболявания-салмонелоза, например, или специални и особени случаи.
Повечето детски инфекции се причиняват от микроби крайно нечувствителни на Бисептол.
Сериозните му странични ефекти също, макар и в по-малка степен, ограничават крайно употребата му.
Цитирай

Birdie, би ли споменал нещо за страничните ефекти?
Цитирай

Предизвиква анемии по сложен механизъм.
Изобщо не е ефективен. Токсичен, до известна степен.
Антибиотик е-химеопрофилактик, по-точно.
След 10 дена след спирането му може пак да сте болни.
Крайно неподходящ за ушни и дихателни инфекции.
« Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 17:36 от Birdie »
Цитирай

Другото, което изписа е гентамицин ампули да капя директно в нослето  Shocked Това някой пробвал ли го е?
А защо гентамицина се капи в нослето?(това не съм го чувала)
Цитирай

София

Йоана първо се разбра, че е алергична към Фромилид.

10 дни след прекарана ужна инфекция, лекувана Аб Зинат-за 5 дни пак беше болна.
Отидохме при УНГ и тя изписа Суметролим, като "опашка на АБ" било добре  ooooh! Да, ама не. Първо, изобщо не ни помогна, пихме го 3 дни, Йони стана по зле и започна да вдига Т и минахме на Аугментин за 7 дни и така се оправи.
И второ се обрина от него - алергична е и към него.

Сестра ми каза, че и на тях не им действа, след 5 дни на Суметролим малката е станала по-зле и са минали на Зинат  Thinking
Цитирай

Ние 2 пъти сме го пили/малката дъщеря /,даже миналата седмица беше вторият път,но нищо ни няма.И аз,и голямата дъщеря сме го пили и нямаме проблем.Но при всеки е различно.
Е,сгрешила съм!Днес цял ден е кашляла на яслата.Пак е болна. #2gunfireЯвно наистина като го спреш,след няколки дни всичко започва отново. Sad
Цитирай

АБ най-често използвани при деца за баналните им инфекции:

*Аугментин
*Амоксицилин
*Кларицид
*Дурацеф, Кефпрозил, Омницеф
*Рифампикин
*Пеницилин
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора