За плодовите пюрета - кога?

  • 2 496
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
здравейте, мами!
Започнах захранването със зеленчукови пюрета преди около 20 дена.Сега сме на 4 и половина месеца. Нашето педи ми каза да започна по стандартната схема на захранване, но аз предпочетох да не избързвам и не съжалявам. Знам, че по принцип се започва със плодовото, но аз започнах със зеленчуците - за обяда.Сега въпросът ми е кога да въведа плодовите- кога да ги давам -преди обед или следобед, с какъв плод да започна.
И още нещо - педито ми каза в 5-я да въведа и кашата - няма ли да се струпа всичко това наведнъж?

# 1
  • Мнения: 532
Здравей К7,правилно си постъпила,и като си изчакала ,и като си започнала със зеленчук.Вече спокойно можеш да въведеш плодовете преди обяд.Най-напред се започва с ябълка,после круша,сини сливи и т.н.На твое място ще изчакам с въвеждането на каша.Първо бих въвела плодовете.Успех!

# 2
  • Мнения: 2 897
Въведи плодовите пюрета,а другия месец може да въведеш кашата,аз също не съм бързала и не съжалявам Naughty
Плодови пюренца можеш да даваш между основните хранения-преди обед и след обед-по половината от количеството,което ще даваш или цялото на веднъж-ти си прецени Peace
Аз започнах с круша и ябълка,круша,сини сливи,тиква и ябълка,ябълка и морков давах ги постепенно,както зеленчуковите.

# 3
  • Мнения: 5 362
Аз започнах плодовите пюрета през 4-я месец.Зеленчуковите през 5-я, и кашата към края на 5-я месец.Давах ги сутрин или по-точно по обед след млякото.Вечер не съм давала никога.

# 4
  • Мнения: 27 524
Може плодови вече. Започва се с ябълка, круша и банан - отначало поотделно, после и в комбинации. Не знам защо виждам препоръки за сини сливи, те са доста силно ароматни и бебетата обикновено се втрисат от тях. Освен това надуват коремчето и предизвикват газове. По принцип сливите според мен са за след 8 месеца, но както си прецениш. Тук ги продават за над 6, но общо взето не се котират добре. Плодовите ги давай към 10, 11 сутрин или късния следобяд, между храненията.
После ще дадеш и каша, няма да й се струпа много, не бой се. Едно след друго.

# 5
  • Мнения: 6 164
Между отделните нововъведения трябва да има интервал 2 седмици.
Първо дадох сок, след 2 седмици зеленчуково, след още 2 седмици каша.
Плодовото въведох след зеленчуковото (добре си направила) като заместител на сока - съответно не го броих за нова храна, според мен то си е сок, но с повече целулоза  Wink тъй, че за него интервал не съм спазвала. Той беше приел вече твърдата храна /зеленчука/, а и ако е пил съответния плод под формата на сок, няма проблем.

# 6
  • Мнения: 5 026
 Можеш да даваш като десерт,по 2-3 лъжички, докато се захрани. Аз започнах с ябълка, круша и банан.

# 7
  • Мнения: 532
Досега не съм чувала за проблем от сини сливи.Просто се водят разхлабващи.Всички бебета в квартала ядат сини сливи и не са се "втресли".Дори и моята много си обича.Не съм забелязала да получава газове или друго нещо от тях.

# 8
  • Мнения: 1 701
Понеже и на нас ни предстои захранване след седмица-две, да попитам защо кашата се дава след пюретата?  newsm78 Някъде четох, че захранването се започва с безмлечна каша /оризова/... или греша?!  Thinking
И има ли готови пюрета без мляко, защото днес зяпах по магазините и специално тези на Ганчев съдържаха АМ...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 817
Въведох плодовите един месец след като го захраних със зеленчукови.Давах по лъжичка две в началото,като всеки ден увеличавах количеството.Кашата я въведох пак един месец по-късно т.е.два месеца след зеленчуковото пюре.


И има ли готови пюрета без мляко, защото днес зяпах по магазините и специално тези на Ганчев съдържаха АМ...
На Хип не съдържат мляко.

# 10
  • Мнения: 36
До jani1: по принцип се започва със пюретата, като по течна храна, кашите са след това, но няма пречка и първо с тях да започнеш при наличие на проблем с Бебока, например колики, кашата ще му подейства по-добре като начало, ако няма проблеми, то тогава е по-добре със зеленчуково или плодово да започнеш.Аз избрах първо зеленчуковото, защото съм чувала, че от плодовите трудно се свиква и минава на зеленчукови, плодовите са по-сладки и се възприемат по-добре от бебетата.А що се отнася до кашите, то от тях бързо се напълнява, така че ако бебока се храни добре и наддава,  добре е да се изчака към 5-6м. с тях.
това е мое мнение ти прецени!

# 11
  • Мнения: 6 461
Можеш да въведеш плодовите пюрета като започваш да захранваш и ги даваш след обяд .
круша......(момичетата са описали последователността )
Захрани бебче с кашата според мен след  като започне  5  месеца.
 



# 12
  • Мнения: 20
И има ли готови пюрета без мляко, защото днес зяпах по магазините и специално тези на Ганчев съдържаха АМ...
аз съм давала само ганчев и мога да кажа ,че нямат мляко.и зависи какво търсиш.ще питаш в магазина и ще те упътят.аз захраних в 5 месец със сок ,6м с плодово пюре,след 20 дена зеленчуково,след още 20 месно.кашата му я дадох сус зеленчуковото,а попарата с месното пюре.
ако си имаш кърма препоръчвам по-късното захранване.
успех Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 2 160
Досега не съм чувала за проблем от сини сливи.Просто се водят разхлабващи.Всички бебета в квартала ядат сини сливи и не са се "втресли".Дори и моята много си обича.Не съм забелязала да получава газове или друго нещо от тях.
newsm10

# 14
  • Мнения: 1 186
Няко педиатри съветват майките първо да се захрани с плодово пюре,но други пък-с зеленчуково Thinking
Аз въведох първо зеленчуковите защото е хубаво да свикне с техния вкус -по соленичко-и после въведох плодовите -ябълка,кайсия(наложи се защото се спекахме много)и други Peace
Нашето педи ми каза като храня с зеленчукови пюрета ,ЗАДЪлЖИТЕлНО ДА ИмАТ млЯКО В ТЯХ за да я наяждат

Общи условия

Активация на акаунт