Бебче само на кърма не наддава, колкото е нужно

  • 910
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 178
Здравейте.
много съм притеснена моето бебче днес прави 1 месец и до момента бяхме само на кърма.. днес обаче се дере зверки от 5 часа и в 13 не издържах и се обадих на педито..
та резултата от прегледа е плачевен - тежим само 3700 при рожденно тегло 3100, изписани сме от болницата 2950.. и дръпването назад е станало за последните 10 дни преди това на 14 дни тежеше 3200, а на 20 - 3600..
Признаци за глад поне такива които аз да разпозная не е проявявал, дори сам отказа яденето в 3 часа.. Изцяло се съобразявам с него, буди се през 21/2-3 часа сменяме пампито и айде на гърдата..
От 16 ден имаме обаче зверски колики, които се отразиха зле на спокойствието и съня на бебко #Cussing out #2gunfire
Поради слабото наддаване днес ни предписаха добавка - 30 мл Фризолак, в 15 часа изяде 20 мл и после два пъти повърна,сега не знам дали наистина е имало нужда от добавка??
Друго, което е странно, че мога да изцедя още10 мл след като Мишето се откаже от гърдата..
Започнах да пия лактогонен чай на Хип и се надявам да изместим добавката изцяло..
Притеснява ме обаче слабото наддаване на детето ??? Моля ви помогнете ми със съвети  Praynig

# 1
  • Мнения: 359
Бебка се роди 2,400 на 20дни беше 3,330 а на 35 дни беше 3,500 т.е. за последните 15 дни само 270гр. и аз се притесних но продължихме само на кърма и на 2 месеца беше 5кг. Според мен кърми успокойсе и всичко ще е наред бебчетата не растат равномерно ще видиш че на следващият преглед всичко ще е наред.

# 2
  • Мнения: 1 091
Аз също имах притеснения като твоите /и все още имам/, даже пусках тема по въпроса. Така...от 2950 до 3700 са 700 гр. за 1 месец. Чудесно! Ние бяхме наддали 700 гр. и док каза ОК. И аз като тебе се цедях, пия чай и т. н. В първите 2 седмици на 2-рия м. беше наддала само 200 гр., но не ни изписаха добавка. А и твойто бебче щом я повръща, значи...не му е нужна. Започни да даваш и двете гърди на едно хранене и не се тревожи, бебетата наддават на подскоци понякога. Колко пъти ака на ден? Колко напишкани памперси имате? Урината светла ли е? Бебчо спи ли спокойно след като се нахрани? Аз изчетох библиотеката, прегледай я, помага, виж за компресия на гърдата. Успокоих се горе-долу когато прочехох новите норми на СЗО за наддаване на кърмените деца, дадени от Бу /може би в библиотеката някъде беше newsm78/. За нормално се приема кърменото бебе да наддава и по 110 гр на седмица, доколкото си спомням. Потърси го ако искаш, или пък Бу, ако може да каже къде беше. И аз още не знам как наддаваме последните 10-ина дни и още имам притеснения, но виждам, че бебето изглежда добре, смее се, расте на см. /това мога да премеря вкъщи/ ... Та гледай общото му състояние и можеш да го премериш на дължина да видиш дали е пораснало. Също и обиколката на главата ако преди сте я мерили.

# 3
  • Мнения: 2 829
И аз мисля че не бива да се тревожиш и да даваш добавки. Аз имам везна в къщи, тегля си бебето доста често и установих че понякога наддава 200 грама за 2 дни, а друг път 50 грама за 1 седмица (моето бебе по принцип върви едро, роди се 3.200, изписаха ни 3.03, на 1 месец беше 4.750, на 2 месеца- 6.200, а сега -3м. без 4 дни- 7.100). Щом бебето е жизнено и наддава като цяло според мен всичко е наред.

# 4
  • Мнения: 2 381
Честито бебче!
Много добре си решила да кърмиш на поискване Peace
Според мен не давай добавка.Кърмачетата наддават скокообразно и следващият месец ще наваксате с колограмите.
Против коликите-гушкай си бебчето и го слагай на гърда, когато заплаче-това би трябвало да го успокои.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 201
   Не мисля че има за какво да се притесняваш. 700 грама не е никак малко! Моите мадами също наддадоха горе-долу по толко първия месец и лекарката също каза браво!
   Не се отказвай и продължавай смело само да кърмиш. Втория месец вече и двамата ще сте свикнали много повече с процеса на кърмене и сигурно ще качите повече. Кърмените бебета освен това наддават различно всеки месец или така казано скоокобразно.
   Повярвай ми почването на АМ като добавка е най-лесния начин да отбиеш бебчо. Свидетел съм на не малко майки които вече не кърмят именно защото почнаха с добавката. Не се отказвай и ще видиш че скоро всичко ще е наред. Предлагай колкото се може по-често гърда и бебчо няма как да остане гледен.
    Успех и да пишеш как се развиват нещата  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
И според мен се справяте чудесно. Може също отново да си припомниш правилната поза за кърмене - коремче до коремче, главичката да не е обърната на страни, устните да са обърнати навън като рибка и да засуква не само зърното, но и по-голямата част от ареолата. По време на кърмене се настани удобно - възглавници зад гърба, опора за краката, лактите и бебето - 1-2 възглавници в скута. Преди кърмене изпий чаша вода или чай, отпусни се и се наслаждавай на магията.
Първите 2м. обикновено са труднички, защото е период на опознаване с бебче, напасване на режими, както и период на овладяване на умението да се кърмите. Както всяко умение и за кърменето трябва малко практика и постоянство.
За коликите сигурно са ви предписали някакви капки. При нас добре се отразяваха Саб Симплекс. Също и кърменето от една и съща гърда в рамките на 3 часа, колкото пъти бебче поиска за този период, помага за бързо справяне с коликите.
Мисля, че скоро няма да имате нужда от добавка.  Peace

# 7
  • Мнения: 171
Според мен за един месец бебчето ти е наддало достатъчно. 750 гр. прираст в теглото от момента на изписването изобщо не е чак толкова малко, колкото го описваш. При това бебетата наистина наддават скокообразно.
От твоя постинг останах с впечатлението, че кърмиш само от едната гърда на хранене. Ако предлагаш и двете гърди последователно, първо ще си увеличиш кърмата и второ, ще бъдеш сигурна, че при отказ бебето наистина не е още гладно. Не се вторачвай толкова в кантара и имай впредвид, че понякога разликата между пълен и празен памперс при теглене би могла да се окаже 200 гр., а е твърде вероятно да са били налице и други отклонения от реалното тегло при отделните тегления. По-важно е, че детето наддава и то за по-дълъг интервал от време. Не давай добавка - някои педиатри са уникални в намирането на доводи в полза на консумацията на адаптирани млека, а това при условие, че детето си наддава напълно нормално на кърма, считам за престъпление.  #2gunfire

# 8
  • Мнения: 3 926
Само да добавя за добавката. Това, че я повръща най-вероятно означава, че не му е нужна, но може да означава също, че му дразни стомахчето. Ако имате наследствена обремененост към алергии не те съветвам да даваш добавка или ако наистина не издържаш и мислиш, че е наложително поне да е НА (хипоалергенно АМ)
Иначе подкрепям мнението на момичетата - наддавате нормално. Не забравяй да отчетеш и генния фактор - ако ти и мъжът ти не сте по 190 см Wink няма как да си оглеждате великанче Grinning Явно се справяте чудесно, добре е сама да си повярваш и да се увериш, че можеш Hug

# 9
  • Мнения: 742
Нека и аз да се присъединя-важното е да се успокоиш и да кърмиш бебчето по всяко време - когато е гладно, когато е неспокойно и когато го мъчат коликите Hug Така детенцето ще усеща любовта ти-а ти ще нормализираш кърмата си. Аз бях обявена за "майка, която си държи детето гладно" и дохранвах извесно време-докато накрая премахнахме АМ Peace

Колкото до наддаването-всяко дете е индивидуално - не е важен кантара, а състоянието на детето. Ако то е жизнено, няма от какво да се притесняваш!

Успех и не се предавай!  bouquet

# 10
  • Мнения: 6 461
Бебка плаче най-вече от колики .И ние така бяхме.(денонощно)
Давай на бебенце да суче на поискване и ще видиш колко бързо всичко ще се нормализира.
За добавката ....абе пробвай да не я даваш,защото сега ти се нормализира отделянето на кърма..
Но все пак както ти си решиш.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 162
Момичетата са ти казали всичко необходимо. За да не се повтарям само ще добавя, че моето бебе първия месец наддаде само 550г и то отчетено от спада на теглото в болницата, а втория 1400. Никога до навършването на 6-я месец не съм давала добавка.
Успех и повече вяра в себе си!

# 12
  • Мнения: 867
750 гр. е идеално. Зашо казваш плачевно, не разбрах педката ли те е наплашила? На мен пък все ми се караха че Лора наддава повече от кило, въобще на докторята няма много-много угодия. Ще го разбереш скоро и не се шашкай толкова. Да ти е живо и здраво бебчето, карай по-спокойно и момичетата са те посъветвали кво да правиш.

# 13
  • София
  • Мнения: 830
Присъединявам се към всичко написано досега. Само да ти припомня. Не му давай да спи повече от 3 часа без да е сукал. Слагай го нощем на гърда. Взимай го при себе си и му предлагай, в сънено състояние нещата стават по-лесно. Върнете поне временно нощното кърмене.

# 14
  • Мнения: 3 499
Не мисля, че бебето ти е наддало малко.Напротив, идеално си е наддало детето.

Общи условия

Активация на акаунт