Получихме резултатите от спермограмата...

  • 5 185
  • 37
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Момичета, пускам отделна тема, защото може би има момичета, които не влизат в седмичната, а биха могли да направят коментар. Не съм писала в "проблемното", защото не знам все още дали сме за там с тези резултати, но моля модераторите, ако преценят, да преместят темата. Преди да покажа резултата, искам да направя уговорката, че спермограмата не е правена в клиника по стерилитет. Моята лекарка ме увери, че ако се налага, ще ни изпрати в такава, но иска първо да види тази спермограма. Знам, че едва ли са 100% реални тези резултати, но ви моля поне в общи линии да коментирате положението, защото попрочетох някои неща и съм доста притеснена. Ще мога да видя доки едва следващата седмица и дотогава сигурно ще изперкам, така че ужасно ще съм благодарна на всякаква информация, която бихте могли да ми дадете, без значение дали е успокояваща или напротив  Praynig

Цвят Белезникав
   
 Втечняване 12 минути   
 
 Вискозитет Нормален
   
 Обем 2.3 ml   
 
 pH 7.8
   
 Общ брой в 1 ml 72 250 000
   
 Общ брой 166 175 000
   
 
 Нормокинезис 45 %   
 
 Хипокинезис 40 %   
 
 Акинезис 15 %   
 
 Нормални форми 96%   
 
 Патологични форми 4 % шийни и опашни форми
   
 Находка 15 - 17 левкоцита на зрително поле , чести простатнси телца , аглутинати ;

Знам, че левкоцитите са над нормата, но допреди няколко дни мъжът ми беше на антибиотик заради тежък синузит и се надявам, че може би е от това /не знам дали има връзка, простете невежеството ми, но тепърва се сблъсквам с такива неща  Embarassed
 
 

# 1
  • Мнения: 701
Goldie ,мила,не бих могла да изкажа компетентно мнение,защото и на нас след няколко дни ни предстои точно същото,но мога да ти кажа едно:
Ако резултатите не са добри,не се притеснявай!Прочетох че мъжът ти е бил на антибиотик , а когато ни разясняваха изискванията относно предварителната подготовка за изследване на спермитата едно от основните беше-да не е употребявал никакви лекарства поне 10-15 дни преди изследването.Лечението с каквито и да било хапчета влошавало като цяло качеството на плувците.Силно се надявам и стискам палци всичко да е наред!С теб съм! Hug Peace Praynig

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
titini, благодаря ти много  Hug Прочетох, че показанията за нормокинезис трябва да са над 50% и се ошашках, че нашите са 45%. Скоро пък в някакъв англоезичен сайт прочетох, че "кухото яйце" може да се дължи на мъжки фактор, а аз досега си мислех, че при положителен тест за бременност, без значение какъв е изходът от тази бременност, проблемът не може да е в мъжа. Момичетата, които се сблъскват отдавна с подобни проблеми вероятно ще се изсмеят на абсолютното ми невежество, но аз меко казано откачам. От четвъртък почти не съм спала от нерви и сега с тези резултати съвсем откачих. А с мъжо не смея да коментирам нищо преди да съм отишла на лекар, че да не го тревожа предварително и всичко тая в себе си  Sad

# 3
  • Мнения: 7 718
Аз не бих повярвала и на ред от тази спермограма.
Няма такова нещо като 96%  нормални!

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Здравей! Личи си че спермограмата не е правена в Клиника по стерилитет заради ето това:  "Нормални форми 96%" - невъзможно е Wink
Достоверни спермограми се правят именно в такива клиники. Аз определено не бих се доверила на спермограма, правена в лаборатория или неспециализирана клиника. Не мисля че имат необходимия опит и апаратура. В клиниките по стерилитет са тясно специализирани точно за такъв тип изследвания. Мои близки загубиха почти година и половина в тъпчене на жената с хормони и 3 инсеминации докато се разбере, че спермограмата им не е достоверна.

Иначе 45% подвижност не е нещо фатално - ако мъжът ти пуши, нека спре цигарите. Да намали и алкохола.
Ако те притесняват левкоцитите - направете микробиология на еякулат.

Не мисля че кухото яйце се дължи на мъжки фактор, това е просто грешка в генетичния код - случайност, която няма да се повтори.

Не знам дали добре обясних, питай ако имаш въпроси  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Лали, Жабче, благодаря за мненията   bouquet Знам, че резултатите вероятно не са точни /изчела съм доста от вашите мнения за спермограмите/; при нас не правят особено читави изследвания. Бях се засилила да ходим до Варна, но лекарката ми беше на мнение да направим първо спермограма тук, а оттам нататък ще видим какво ще предприемем.
Жабче, какво да питам, в главата ми е каша, общо взето най-вече ме интересува тази подвижност 45%-40%-15% дали е проблем за забременяване, защото мисля прочетох, че нормата е 50%-30%-20%. За левкоцитите почти убедена съм, че е заради синузита и антибиотика. Мъжът ми има хроничен синузит в тежка форма с много висока температура и всички екстри  Sad Та най-вероятно от там идва проблема с левкоцитите. Мен повече ме тревожи подвижността и има ли тя нещо общо с възрастта  newsm78 Отново се извинявам за тъпите въпроси, но допреди няколко месеца през ум не беше ми минавало, че ще ми се наложи да съм наясно с този тип проблеми  Embarassed

# 6
  • Мнения: 7 718
Не вярвай на тази спермограма. Някои хора губят години с такива спермограми. Въобще не се знае дали изобщо е толкова подвижността. Гледам и аглутинати, но не искам да коментирам. В лабораторията нямат техника, прави се от обикновени лаборанти. Просто игнорирай всичко и направете една - ама качествена.
Тъпи въпроси няма.

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Голди според мен няма какво да се притесняваш за подвижността, още повече че наистина не знам доколко спермограмата е достоверна за съжаление. Подвижността е показател, който лесно се поддава на корекции - нека намали цигарите и алкохола, да носи широки боксерки.

Ето ти някои полезни статии:

Спермограма, сперматозоиди, сперматогенеза
Семенната течност - огледало на здравето
Референтни стойности за спермален анализ

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Още веднъж ви благодаря, момичета, ще се ходи явно до Варна, излишно измъчих мъжа си с тая спермограма. Толкова обичам града си и толкова го намразвам,като се наложи да се разправям с болници и доктори  #Cussing out

# 9
  • Мнения: 1 208
Някъде по нагоре писах ,че спермограмата на приятела ми не е много хубава.Ходихме на лекар но той направо ни се скара като му казахме,че опитваме от пет месеца и вече се притесняваме.Искахме да ни назначи някакви изследвания но той каза,че е още рано за това.В момента приятела ми пие само Трибестан и Витамин Е.Искам да ви попитам какво друго да взема ,което да не е изписано само от лекар-като витамини,билки.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Нещо не ми се връзва, Дидикар  Thinking - първо дай повече информация за спермограмата, защото не ми се вярва при лоша спермограма лекарят да ви се скара, че се притеснявате; специалист по какво е този лекар, при когото сте ходили; той ли изписа Трибестана и вит.Е?

# 11
  • Мнения: 780
Трибестан? newsm78 моето мило го пиеше като започна супер усилено да се подготвя в залата за лятото Mr. Green за какво точно е  newsm78 извинявам се ако се намесвам ни в клин ни в ръкав Blush

# 12
  • Мнения: 1 208
Спермограмата е следната
общ обем - 65 000 000
обем в 1 мл. - 45 000 000
количество - 1,5мл
подвижни- 30%
средноподвижни - 10%
слабоподвижни - 10%
неподвижни- 50%
няма възпаления
казаха ни че всичко останало е в границите само подвижността била проблемна
този лекар е гинеколог
каза че е рано да се притесняваме
трибестана си го пие сам-без някой да му е казал.също и витамините
уж трибестана е за повишаване качеството и количеството на сперматозоидите
затова ви питам има ли някакви други витамини и билки които може да пие

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Освен подвижността и количеството ви е под нормата; трябва да е мин. 2мл. Попитах за лекаря, защото на нас с 45% нормокинетични гинеколожката ми каза, че сме за АРТ, докато специалист по стерилитет беше на мнение, че мога да забременея нормално, но мъжът ми трябва да не пие концентрати, да не пуши /е, той не пуши така или иначе/ и да пие два пъти на ден Герикапс. Друго засега не ни изписват и ни дадоха още два месеца за опити, след което ще правим разширена спермограма и цветна снимка на тръбите ми. Мисля, че е добре да посетите андролог и да направите спермограма в клиника по стерилитет, защото по данните, които си дала, тази ми изглежда да е правена в обикновена лаборатория. Аз съм против самолечението, може и само витамини да се налага да се пият, но е добре да са предписани и дозирани от лекар. Но това си е лично мое мнение.

# 14
  • Мнения: 1 208
Да Голди спермограмата е правена в обикновена лаборатория в Бургас.
Не всичкото количество сперма попадна в чашката Simple Smile
А това което пие мъжа ти два пъти на ден витамин ли е или някакво лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт