Как да опазя новия диван от котката?

  • 2 478
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 732
Извинявам се ако има подобна тема, но с търсачката нищо не намерих.
Та това ми е въпроса.
Чувала съм за спрейчета с които се напръскат местата, където не искам да драще котето. Някой знае ли повече? Не искам котарака да съсипе новия диван   Praynig

# 1
  • Мнения: 431
Питай за такива спрейове в зоомагазините.

Купи на котето специална драскалка, но дали ще се научи, не е съвсем сигурно.

# 2
  • Мнения: 162
Няма спасение, от опит го казвам  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 455
И при нас няма спасение! Направила си е една дупка на дивана и пощурявам като я видя.Хубаво поне ,че е отстрани и отдолу и не се вижда.

# 4
  • Мнения: 6 461
От приятелка знам ,че с нищо не можеш да накараш котето да спре да дращи. Thinking
Питай за такива спрейове в зоомагазините.
Купи на котето специална драскалка, но дали ще се научи, не е съвсем сигурно.
Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Имам котка(женска),но нямам подобен проблем.Какви са тези спрейчета,за първи път чувам,че съществуват?

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
ХЕхеехе, мойто проклето животно го отучих с ароматизатор на лимон на Oust (нещо не я кефи тоз лимон  Mr. Green ). Не дращи по дивана вече  Mr. Green  Mr. Green Само че иска постоянство, защотото като се отмирише и пак го почва  ooooh!  ooooh! Иначе си има 2 чесала, ама само ги подминава с достойнство #Cussing out

# 7
  • Мнения: 384
При нас цялата мебелировка е вече в 'етностил'(разбирай конци,разръфано и пр.),ама какво да го отказвам животинчето на стари години. И аз съм чувала за спрейчета,но толкова. Дъска също нямам. Абе,да са ни живи и здрави... Hug

# 8
  • Мнения: 1 428
Не искам да те отчайвам,но има 2 варианта.Или да махнеш котето или да се примириш с разръфана холова.И аз преди време дълго се борих да опитомя котката си,но като изяде и разръфа и на свекървата холовата вече седи отвън.Спасение няма.

# 9
  • Мнения: 8 917
При мен спасение нямаше - трябваше нова холна гарнитура и така и направиха - говоря за при нашите Wink

# 10
  • Мнения: 7 723
Аз имам приятелка, която има котка и тя й реже ноктите newsm78

# 11
  • Мнения: 728
На моята котак й бях взела най-обикновен пън и на него се научи да си чеше ноктите.  Peace

# 12
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Никак. Моята я подарих на баба след като си наостри ноктите от току що купените кухненски столове.  Close

# 13
  • Мнения: 5 679
 FlutterОт 12 години имаме котарак и постоянно там се чешеше. Колко сме му се карали - не. Но мога да ти дам един съвет - вземи едно дърво и го "опаковай" в парче от тапицерия. Води там котето и му слагай лапичките да се чеше /даже може ти да му ги движиш, докато разбере за какво иде реч/. За спрейчета незнам не съм ползвала. Успех   bouquet

# 14
  • Мнения: 634
Аз пък с кучето имам такъв проблем Crazyили си мисли,че е заровила нещо и си рови, или иска да си нагласи да и е удобно да легне и пак рови...а скоро чакам да дойде новата гарнитура и не знам как да се спася от маникюра й-а не дава на докторката да й го отреже SadВече съсипа стола пред компютъра, не искам и дивана  Cry

Общи условия

Активация на акаунт