Множество херпеси ...

  • 2 257
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Не за мен, нито за дете, за моето мило мъжле (и рима се получи Wink )

И сега по-сериозно. Миличкият ми, само леко да настине и целите му устни са в херпеси. В момента има точно 4, един от които е толкова голям и поддут, че чак го боли като говори. Мажем с вазелинчета разни, не помага... Sad

Проблема е там, че това явление ще трае цялата зима Sad
Някой има ли ефикасен лек за херпеси?
А ако някой знае защо се появяват толкова често и как да го предотвратим, ще съм му много благодарна ако сподели.

Искам най-накрая да го целуна .......... Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз съм ползвала,този препарат.Но е скъпичък."Аciclovir",za mazane.

# 2
  • Мнения: 468
Има и български аналог, май пак беше Ацикловир и е около 2-3 лв. И имуностимуланти. Изопринозин в момента би било добре.

# 3
  • Мнения: 4 324
Благодаря Ви.

Аз ще опитам да намеря някаква информация, за нещото което ги предизвиква тези хепреси Sad

# 4
  • Мнения: 7 803
аз имам същия проблем  Sad всяка година едно и също  Cry всички мазила пробвах и в бг и де и резултат 0. рядко, но се случва ако се намажа веднага щом го усетя и да не се появи, но повечето стават през ноща  Confused при мен обаче не са свързани с настинки, рядко боледувам  Hug
това по принцип е вирус, който уж всеки втори човек притежава, но не при всеки избива. поне това е, което съм чела

# 5
  • Мнения: 468
"Избиват" винаги при срив в имунитета /включително преди цикъл при жените/.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Херпесите биват 2 вида:
- симплекс:
1. http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/81010010.htm
2. http://abiconic.dir.bg/bees/Apiterpija/Herpes_simplex.htm
- зостер: http://www.zdraveto.bg/issues_content.php?issueID=260

Заболяването не е подценяване, дори в по-лекия му вариант Херпес Симплекс.
Танче - дано час по-скоро му мине на мъж ти  Praynig

# 7
Аз обикновено използвам Ацикловир или Ациклостад, но трябва да се хванат още в самото начало, иначе с каквото  и да се мажеш си ги влачеш по една седмица. Понякога съм се мазала и с мед, но той по-скоро облекчава болката... Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 324
Аз взех Ациклостад Simple Smile и много се радвам, че започна да действа.
Благодаря за съветите Simple Smile

Купих и пчелно млечице за да подпомогнем малко имунната му система, ама той отказа да ги пие, че можело нещо да му стане Simple Smile Стигнахме до компромисно решение - сега и двамата пием пчелно млечице Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 9
Аз имам същия проблем с херпесите-цяла зима ходя с изринати устни.Миналата година баща ми си направи една процедурка-през няколко дена ходе6е до болницата да му бият някакви противохерпесни ваксини и една година няма6е никакви проблеми.Смятам да се посъветвам с ли4ната ми лекарка и аз да ги пробвам.Доколкото знам това е наи-ефикасния на4ин да се отърве6 от този проблем.Препоръ4вам ви и на вас същото,за да можете спокойно да целувате лубимите си хора   Heart Eyes

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Таня, мен ме мъчат много херпеси, опитвала съм какво ли не...
  Зовиракс, Ацикловир и Ациклостад са с идентичин състав. Води се, че Зовиракс-а е най - доброто лекарство. За най - доброто не знам, но е най скъпото  Wink

  На мен като ми тръгне херпес, знам, че следва серия  Sad и вече взимам по - хард мерки. Плюс кремчетата за мазане /от трите изброени, което имам в момента/, взимам и Ацикловир на хапчета. Пият се по схема, по възможност от първия ден, когато гадината се показва. Определено стопирам нещата с тях.

  За противохерпесните ваксини чувам много противоречиви мнения и още не мога да се навия да пробвам.

# 11
за жалост от 3 години противохерпесната ваксина НЕ се произвежда !!!!!!!!!!!!! Cry  #2gunfire

# 12
Аз има същия проблем ,но лошото   е ,че при мен не  е само зимно време.Също съм чувала ,че противохерпесна ваксина вече не се произвежда,добър ефект имало от ,ако си  инжектираш твоя кръв ,т. е взимат ти венозна и  веднага ти я слагат мускулно,правило се по схема.Аз лично не съм опитвала .Много е важно да се стимулира имуната система и разбира се повече спокойствие.КАК ЛИ ДА СТАНЕ ТОВА!!!!!

# 13
В момента имам ужасни бъхтещи рани по устната си:(често ми се случва да имам херпеси и то не само през зимата.При мен се получават и от слънце,вятър,мръсотия.Изпробвала съм какви ли не мазила.За пръв път като ми излязоха херпеси беше лято,нямах представа какво е това мислех си,че са стресници и ги мажех с паста за зъби,но станаха толкова много(не знаех,че не трябва да се пипат,защото се разнасят),дори и извън устните ми.Личният лекар ми изписа някакво мазило,от което станаха още по-зле,кървави,издълбани рани.Стигнах дотам,че не можех да си отвАряМ устата да говоря,а за ядене да не говорим.Тогава работех по морето.Всички ме гледаха като извънземно(без да преувеличавам)и случайно една добра баба германка Simple Smileме видя,след 30мин. се върна с тубичка,в която имаше много малко мазило(беше немско),намазах се и за два дни започнаха да заздравяват раните.И така ми помогна,и го издирвах това лекарство и не го открих,дори и в Германия ,но...След този случай редовно ми излизат херпеси,които не се лекуват с нищо,дори и зовиракс,който ми предлагат като най-скъпото и ефикасно средство у нас.Просто херпесите са си решили да си излязат и нищо не може да ги спре.Единственото,което можем да направим е,като усетим паренето преди да се появят да ги намажем с изброените лекарствени средства.Това е от мен Grinning

Общи условия

Активация на акаунт