От кога спанак и червено цвекло?

  • 21 003
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте,
 досега съм дала картофено пюре с тиква и картофено пюре с морков, искам да разнообразя малко менюто и затова се чудя от кога мога да въвда спанак и червено цвекло, може ли спанака да е от замразения и коя марка предпочитате, мога ли да въведа и праз като добавка на картофеното пюре?
Понеже в 16.00 въвеждам каша /е вече съм я въвела де/ мога ли да започна да давам оризова каша на обяд с някой зеленчук при положение че в кашата има оризово брашно?

# 1
  • Мнения: 1 448
Спанакът си го взимам пресен, бланширам го и си складирам за зимата, но не знам дали сега ще намериш пресен  Laughing А за обяда искаш да смесваш зеленчуково пюре с оризова каша ли? Аз малко не виждам смисъл  newsm78 Защо не слагаш ориз направо  Hug

# 2
  • Мнения: X
Можеш да даваш, но трябва да е сигурен, в смисъл, че на пазара може да е бухан с нитрати, а зелените и листните зеленчуци поемат много. Може да си навлечеш много неприятности ако попаднеш на такъв, така, че внимавай. Освен това, задължително го бланширай преди да го сготвиш. За червеното цвекло няма проблем.

# 3
  • Мнения: 532
аз спанак дадох от готовите пюренца на 6 месеца като беше и чак сега сготвих сама.А за червеното цвекло и него го дадох без проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 897
Понеже в 16.00 въвеждам каша /е вече съм я въвела де/ мога ли да започна да давам оризова каша на обяд с някой зеленчук при положение че в кашата има оризово брашно?

Вместо да добавяш оризова каша,можеш да приготвяш зеленчуците с ориз,става много вкусно Peace
За спанака съм на мнението на pandora,а праза го въведох след осмия месец,така че не съм сигурна дали е подходящ момент за въвеждане при вас Thinking

# 5
  • Мнения: 434
Явно не съм била много ясна - за оризовата каша - имам предвид, че след като я има в кашата в 4 часа, дали е необходимо въвеждането и като "нова" храна на обяд????

# 6
  • Мнения: 2 897
Тоест,дали оризът се въвежда като нова храна,след като вече си захранила с оризова каша ли newsm78
Не Naughty

# 7
  • Мнения: 434
Ок, мерси!   bouquet

# 8
  • Мнения: 4 915
Спанакът е хистаминосъдържащ - ако детето е предразположено към алергии, добре е да го отложиш малко.

Цвеклото акумулира в себе си много вредни вещества - на 1 от първите места е по натрупване на нитрати.

За бебета до 6 месеца трябва стриктно да се избягват храни, които вероятно съдържат непроверено количество нитрати - съществува риск от натравяне. Спанакът и цвеклото са такива храни.

Малко цитати:

Храна, приготвена от богати на нитрати зеленчуци не бива да се консумира повторно и най-вече да се претопля, тъй като по този начин образуването на нитрити е особено интензивно. Богати на нитрати зеленчуци и приготвена от тях храна не бива да се дава на бебета под 6 месеца.
от http://health.actualno.com/news_47443.html

Babies who are over the age of 6 months old have developed the stomach acids necessary to fight the bacteria that helps nitrate conversion and subsequent nitrate poisoning.
от http://www.wholesomebabyfood.com/nitratearticle.htm

# 9
  • Мнения: 1 186
Аз въведох червеното цвекло в менюто на Ивка някъде към 8 месец,а спанак още ме е страх да купувам и да давам въпреки че много ми се иска Peace.Праз, също давам ОТ ОКОлО мЕСЕц.
Относно ориза в пюрето,аз правя така:един път слагам ориз вместо картоф и съответно обратното-за да не се повтаря само едно и също
За захранването с оризова каша- thumbsup аз захраних с оризова каша на HIPP и е много вкусна Peace

# 10
  • Мнения: 5 362
След 6-я месец съм давала спанак и цвекло.Спанака обаче ми го даваше една позната,т.е. домашен беше.От пазара не съм купувала.

# 11
  • Мнения: 1 555
Аз дадох доста рано  пресен спанак някъде след 6 месец, добре го прие, макар че сега не иска и да го помирише  Sick  но в спанака има много нитрати така че внимавай ! 

# 12
  • София
  • Мнения: 555
На еко магазинчето на пазара Ситняково има цвекло с много малко нитрати.

# 13
  • Мнения: 6 461
Спанак и цвекло започнах да давам около годинката. Peace

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
След 8 месец можеш да даваш без проблем и от двете.

Общи условия

Активация на акаунт