Изхвърляте ли храна ?

  • 6 621
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Смомням си , че съм виждала подобна тема , но търсачката не работи , а и съм малко афектирана , така че ще ме извините ако се повтарям  Sick ...
Проблемът при нас е , че непрекъснато изхвърляме храна  Confused вече ми писна и съм заплашила мъжът ми , че от утре ще е само на хляб и масло  Crossing Arms
Жал ми е да изхвърляме храна  Rolling Eyes
Старая се винаги да има вкусни неща за хапване , но или много малко ядем или сме супер капризи . Ако нещо не се изяде веднага - 100 % отива в кофата или пък направя нещо , стои 2 дни и после мъжът ми каже - " ами не съм го видял ... то като е покрито в хладилника ... ти защо не ядеш и т.н.   newsm61
Готвя винаги по - малки количества , но ... ей сега преди да тръгна на работа изхвърлих едни макарони на фурна , мляко с ориз и едни плодови тарталети ... преди два дни боксера на свеки намаза почти цяло печено пиле  Thinking
Ужас просто ... малкият и той е толкова злояд , че думи нямам просто .
Ще видят те - ГЛАД и толкова ... ама - ха  Close
P.S. По мое скромно мнение , а също според мъжът ми и много други хора готвя много добре ... явно трябва да приготвям по - малко неща ...

Кажете как е при вас ?

# 1
  • Мнения: 1 448
И ние хвърляме  Confused Като се застои нещо, после направо в кофата, чат пат нахранвам поне котаците пред блока  Wink

# 2
  • Мнения: 9 865
И аз имах подобен проблем - готвех прекалено много, очевидно повече отколкото можехме да eat изядем и другото - презапасяваме се, купуваме неща, ядем и навън и накрая - изтекъл срок на годност - хоп в кофата.
Сърцето ми се къса особено, като знам че има хора, които това не го и поглеждат в магазина, 'щото струва достатъчно много... Напоследък започнах да готвя по много мъничко, стараем се и двамата да купуваме по-малко неща и по-добре нещо да нямаме отколкото да го изхвърлим... А той като примерно  Animal Pig  преравя хладилника преди вечеря за изостанали от вчера храни Wink  

# 3
  • Мнения: 745
В къщи също не се яде два пъти едно и също нещо - просто кошмар, но се научих да готвя по малко - едно ядене и един десерт ( евентуално).
Иначе каквото остане го ядат кучетата на село.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 926
И на мен ми е криво, огато хвърлям храна Sad Но се лслучва често - купуваме , забравяме го о като се сетя му изтекъл срока на годност . Вече гледам да купувам по-малко.

# 5
  • Мнения: 1 520
И ние хвърляме. И то доста.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Aaa, лошо сте се научили Mr. Green Не мога посмъртно всяка вечер да готвя - дори и да имах желание, нямам време. Пради това се готви в неделя повечко, да има докъм сряда. Е, не едно и също, ама две манджи примерно. Като се изяде, тогава - ново, пак за две вечери. Рядко изхвърлям храна. Когато се случи, винаги ми е гадно - труд, пари, старание - на вятъра Sad А и усложнение на проблема със софийския болкук Mr. Green

# 7
  • Мнения: 431
Изхвърляхме само мухлясал хляб, когато купувахме от пакетирания, който доста бързо се разваляше, някаква влага се получаваше в опаковките Tired.

Готвено не хвърляме, всичко се омита за ден-два. Докато не се изяде, не готвя друго. Naughty

# 8
  • Мнения: 4 651
Рядко. Гледам /чета/, че повечето от вас пазаруват за седмица, че и за месец. Аз най-много за два дни. Хладилника обикновено е полупразен /за бързо развалящи се неща говоря/. Долу горе вече съм хванала колко изяждаме наведнъж. А ако остане действам на принципа на майка ми  Mr. Green
Печено пиле -> пиле с ориз ->пилешка супа
Някакви мръвки ->Мръвки със запечени картофки
и всякакви такива  Sunglasses
Само хляб май често хвърляме, ама просто и половин да купя, много малко ядем Sad

# 9
  • Мнения: 1 006
За съжаление - да Sad
Въпреки, че се опитваме да пазаруваме в разумни количества и винаги да си изяждаме готвеното въкщи, откакто станахме трима Grinning  - изхвърляме доста храна, и от предимно  бебешката!
Мляко, мляко с бисквита, разните ми опити да й направя пюрета, каши, кремчета и всякакви други подходящи Thinking за нея и възрастта й храна!
Рядко хвърляме ядене, просто защото ни е омръзнало Peace

# 10
  • Мнения: 2 040
Рядко, защото мъжа ми въобще не обича да хвърлям ядене, той си го яде ако ще и на 3 дни да е в хладилника, докато аз съм тази, дето ако нещо не се изяде в деня, веднага решавам че е за хвърляне ... Та добре че е той предварително да каже: утре като си дойда от работа, това ще го доям, да не си го изхвърлила ..  Laughing
Ето днес има останала от онзи ден 1 чиния сготвено зеле и сега по тел. ми каза че довече първо него ще яде, после другото което ще готвя днес ...  Laughing  Угоявам си прасе за Коледа, кво да се прави ...   Laughing

# 11
  • Мнения: 4 668
belinda - права си , че лошо сме се научили  Confused
Ще трябва да реорганизирам нещата ...
Не мога да пазарувам по - малко  Sick мразя празен хладилник ...но нещо ще трябва да променя ... най ме е яд , че трудът ми е отишъл на вятъра  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 951
Ние сме същите,като Вас.Храна,която е нощувала в хладилника,никой не иска да хапне.Едното  ми дете е много злоядо.Само котенцето  яде всичко,което му предложа,и накрая за награда си иска и котешката  храна.

# 13
  • Мнения: 3 537
Случва се да изхвърлям,да

# 14
  • Мнения: 6 991
Не изхвърляме, той унищожава всичко Shocked Яде ужасно много...А и на мен ми е съвестно да хвърлям храна, при положение, че има хора, които гладуват. Иначе и аз мразя празен хладилник. Или в хладилника да има неща, които не обичам и пак да ми изглежда празен Laughing

Общи условия

Активация на акаунт