Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

София

Мнения: 6 098
Току що бидох ощастливена, че всъщност ние пак си подаваме молби за детски на всеки 6м., но с инфото за предходните 12м.

Наистина ли е така  smile3511, защото за мен срещата с тези лица е толкова тягостна и мъчителна, като средновековно мъчение и не стига т'ва, ами съм на нова работа от три месеца, та трябва да ходя и до старата фирма smile3515

И сега ми се е свило сърцето в очакване на декември  smile3506
Цитирай

NL

Мнения: 4 358
За съжаление май вече е така  Rolling Eyes
Аз няма да получавам и затова точно инфо не мога да напиша,но знам от приятелки  Rolling Eyes
Цитирай

София

Мнения: 6 098
Тц тц тц тц........... ooooh!
Цитирай

Пловдив

Мнения: 1 160
Според действащия в момента Закон за семейните помощи за деца следва молбата за де подава на 12 месеца, нямат основание да искат по-кратък срок. Ето и конкретният член от закона:
"Чл.10. (1) (изм.,ДВ,бр.120 от 2002 г.) Семейните помощи за деца се отпускат от дирекция "Социално подпомагане" въз основа на молба-декларация по образец за всяка отделна помощ, утвърден от министъра на труда и социалната политика. Образците се обнародват в "Държавен вестник".
(2) (нова,ДВ,бр.21 от 2006 г.) Помощите по чл.2, ал.1, т.3-5 могат да се предоставят изцяло или частично под формата на социални инвестиции с цел осигуряване на равни възможности за децата при тяхното отглеждане, възпитание, обучение, образование, опазване на здравето, развитие и социализация в случаите, когато:
1. родителите не полагат грижи към децата си;
2. паричната помощ не се използва по предназначение.
(3) (пред.ал.2,изм.,ДВ,бр.21 от 2006 г.) След изтичане на 12 месеца от отпускането на месечните помощи по чл.7 и 8 се подава нова молба-декларация."
чл.7 е за детските, чл.8 - за помощите до 1 година.
Цитирай


Мнения: 6 461
Предполагам че сте подали нова молба за детски след 6 месеца(с доход за предходните12) ,защото на предната Заповед която ви е издадена  е отбелязано кога се подава.
Вече на следващото Решение което ще излезе от социални грижи от последно подаване на молба за детски надбавки ще имате нова дата която ще е след 12 месеца.
Цитирай

под звездите

Мнения: 3 438
Дано  дими е права, защото много ме нервят тия от социалното- изключително са нелюбезни smile3512
Цитирай

София

Мнения: 6 098
Оуууу, дано сте прави, аз подадох лятото с данни 12м. назад и се надявам до другият юни да не ги търся за нищо Crossing Arms
Цитирай


Мнения: 2 492
Точно така е.....подават се молбите след 12 мес. ...
Цитирай

Старата столица

Мнения: 5 363
Не,не е вярно.Подават се на 12 мес. вече.
Цитирай

София - Дианабад

Мнения: 640
Ако мога и аз да попитам нещо:
Какви документи се подават и ако единият родител е безработен, трябва ли да се е водил в Бюрото по труда 12 месеца?
Благодаря.
Цитирай

Добрич

Мнения: 956
Ако мога и аз да попитам нещо:
Какви документи се подават и ако единият родител е безработен, трябва ли да се е водил в Бюрото по труда 12 месеца?
Благодаря.
Ако не е регистриран в Бюрото по труда, му се прави копие на трудовата книжка, от която е видно кога е прекратен последният трудов договор и, че към настоящит момент няма ново трудово правоотношение.

Молбите се подават на 12 месеца.
Цитирай

Варна

Мнения: 2 039
Ами защо тогава на мен миналата седмица онова темерутесто лелче в социалното ми заръча да подам пак молба след 6 месеца  smile3516
Цитирай

София - Дианабад

Мнения: 640
Ако мога и аз да попитам нещо:
Какви документи се подават и ако единият родител е безработен, трябва ли да се е водил в Бюрото по труда 12 месеца?
Благодаря.
Ако не е регистриран в Бюрото по труда, му се прави копие на трудовата книжка, от която е видно кога е прекратен последният трудов договор и, че към настоящит момент няма ново трудово правоотношение.

Молбите се подават на 12 месеца.
Благодаря Hug!!!
Цитирай


Мнения: 2 768
 FlutterЯ и аз да попитам нещо свързано с темата. Последно колко трябва да е дохода на член от семейството, за да се получават детските надбавки. В конкретния случай сме тричленно семейство. Party
Цитирай

Пловдив

Мнения: 1 160
Все още си е до 200лв. на месец на член от семейството. Щом сте 3 членно семейство - не повече от общ месечен доход от 600лв.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора