Въпрос за цитрусите?

  • 1 651
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 499
Момичета искам да ви питам - казаха ми че не е хубаво бременните да ядат цитрусови плодове или сокове, защото вит. С който съдържат пречи да се усвоява калция от организма  newsm78
Вие чували ли сте подобно нещо? Сега избягвам всички цитруси, а все пак идва зима и е хубаво да се ядат и такива плодове?

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 12:50 от puhi5

# 1
  • Мнения: 1 183
Ами аз не съм чувала за това  newsm78,но не мисля,че е вредно, ние не ги ядем в неограничени количества в крайна сметка Peace

# 2
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 415
Поредната спекулация. То човек да се чуди на кого и на какво да вярва!  newsm78 Ако се страхуваш за усвояването на калция, просто не комбинирай цитрус с млечни продукти (основните източници на едното и другото). То така или иначе комбинацията не е удачна.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 84
Моята бременност мина изцело под знака на ПОРТОКАЛА Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 949
Аз пиех всяка сутрин цитрусови фрешчета. А и през деня си хапвах мандаринки и портокалчета. Да не говорим, че на 2-3 пъти понастинах и се церих със сок от лимони с мед  Wink Все пак не прекалявай, че нали знаеш - всичко е вредно в големи количества  Wink

# 5
  • Мнения: 121
Не съм чувала за вреда от цитруси при бременни. Знам, че ако кърмиш не е желателно да ядеш, защото причиняват стомашни болки на бебето.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 ShockedНово двайсет! Simple Smile
 През бременноста ядях огромно количество цитруси!Те са полезни, а не вредни!

# 7
  • Мнения: 773
За бременните не знам, но когато Анди беше кърмаче и съм яла повече от един портокал абсолютно винаги му излизаха пъпки.

# 8
  • Мнения: 1 259
Че аз като бременна наблягах най-много на цитрусите Rolling Eyes.Това го чувам за пръв път #Crazy

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 15:43 от Mirka_24

# 9
  • Мнения: 657
Моята бременност мина изцело под знака на ПОРТОКАЛА Simple Smile
И моята Grinning,бяхме направили пътека до пазара Mr. Green.Изяждах огромни количества

# 10
  • в баира
  • Мнения: 861
Към бременните: яжте, колкото ви се иска. За децата е по-деликатен въпроса. Дъщеря ми е почти на 4 години, а преди месец й излезнаха пъпки от портокалов фреш. Може би, защото от миналата зима не бях й давала цитруси и направи алергична реакция. Сега започнах да й давам пак, но по малко.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Момичета искам да ви питам - казаха ми че не е хубаво бременните да ядат цитрусови плодове или сокове, защото вит. С който съдържат пречи да се усвоява калция от организма  newsm78
Вие чували ли сте подобно нещо? Сега избягвам всички цитруси, а все пак идва зима и е хубаво да се ядат и такива плодове?

Не е вярно....Вит С улеснява усвояването на желязото, а калция го възпрепятства.....усвояването на желязото...........другото не е вярно....Вит А пък подпомага усвояването на калция......така че сирене с моркови е по- подходяща комбинация от коприва с кисело мляко

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 15:34 от secretgarden

# 12
  • Мнения: 11 003
Това за първи път го чувам Simple Smile
Профилактично наблягам на лимоните!

# 13
Чувала съм, че не трябва да се ядат много цитруси, защото са алергенни и може да доведе до алергия на бебето.  newsm78
Въпреки всичко аз ям. Ядат ми се и ги ям. Blush

# 14
  • Мнения: 390
Ами акушерката ми намекна да не прибягвам до портокали и мандарини,само ябълки,круши и грозде да нагъвам,ама не ми каза защо.Аз и не я попитах-бях се залисала с нещо друго...Ама тези дни така ми се доядоха че си купих едни хуууубави портокалчета и си ги изядох като пич-дано детенце да няма алергия някой ден newsm78.Пък мисля и мандаринки да си папна...То пък не може да ти се яде и да не опиташ.Иначе си карам всеки ден с по едно чайче липово+шипково+мед+лимонче в него.Така,че няма страшно-дерзай....

Общи условия

Активация на акаунт