Синът ми боледува много често

  • 2 379
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте,
от скоро съм във форума, но може ли да поискам съвет.Синът ми Павел е на 3 г. и 9 мес..От септември досега изкара 3 болести - една ОВИ и 2 ангини, първата от които беше с обструкция на бронхите и  се лекувахме с инжекции - амикацин.Моля ви за инфо - боледуват ли често децата ви в дет.заведения?
Павката е здрав, когато е вкъщи,пускам го на градина, 3 дена ходи и пак е болен...
Вашите деца имат ли подобни проблеми?
Сега давам имунобор по рецепта на личната лекарка.
Приемам съвети всякакви, предварително благодаря!

# 1
  • в баира
  • Мнения: 861
Дъщеря ми беше така, когато я дадох за първи път на ясли на 1г и 10 м. Болест след болест, съчетани с АБ. И в болницата сме лежали. Но мисля, че с течение на времето болестите започнаха да се разреждат и да минават по-леко.
Давай повече пресни плодове и зеленчуци, не навличай детето с много дрехи.

# 2
  • Мнения: 3 042
Моята дъщеря откакто тръгна на ясла започна да боледува. Пиеше АБ много често. Понякога се налагаше и по 2 АБ един след друг да пие. Два пъти се случва и 3 АБ последователно да пие. Боледуването продължи и в градината. Нямаше месец през, които да е ходила всичките дни.  Sad Една година не ходи на градина и не е изпила нито едно лекарство. Следващата година беше предучилищна в у-ще и пак доста често отсъстваше. През ноември направи много тежък бронхит и тогава по 3 АБ един след друг. Не ходи на у-ще повече от месец.
Едва в първи клас нещата се пооправиха и след бронхита, който изкара  около началото на октомри сериозно не е боледувала. Тази година откакто тръгна на училище имаше няколко пъти хрема, но се размина леко. Преди десетина дни кашляше и даже педиатърката и беше изписала  АБ, но се оправи без него. Сега е с леко зачервени дъгички на гърлото /днес я водих за ваксина, но отпадна/ и някакъв обрив - май алергичен от храна.
От болести и  лекарства до гуша ми е дошло. ooooh!
От миналата година ми се струва, че вече боледува по-леко. Много рядко се стига до пиене на АБ вече. Вероятно с възрастта си изгражда вече някакъв имунитет.

От години поне 5-6 и давам през есента имуностимулатор Бронхо-ваксом, веднъж Респивакс, отделно давам Есберитокс, но от болести спасение няма. ooooh! ooooh! ooooh!

# 3
  • Мнения: 48
значи трябва да се въоръжиш с още малко търпение  Wink още 1-2 години и ще ги поизрасте болестите.най-вероятно сте боледували три пъти едно след друго,защото след тези антибиотици имунитетът на детето е паднал и лесно се разболява.действай в тази посока-повече сокове-морков,ябълка...,плодове-лимон,киви,грейпфурт.може да смесиш смелени лимони с корите,орехи/смелени/и мед-по една лъжица на ден

# 4
  • Мнения: 6 461
от скоро съм във форума, но може ли да поискам съвет.Синът ми Павел е на 3 г. и 9 мес..От септември досега изкара 3 ........
Големият ми син е колкото твоето детенце.Така сме и ние ,ето днес се връща от градина с хрема и кихане.
Направо вече думи нямам......пак лекарства ,пак аптеки...


# 5
  • Мнения: 3 537
Ние сме така.За две години само 2 АБ,а от два мес.ходи на ясла и изпи 6 АБ за това време.Сега пак е болна,но я мъчим с чайчета и мазила разни,та дано да ни се размине. Praynig

# 6
  • Мнения: 42
благодаря ви момичета за съветите и разбирането!
Дано помогне! Wink Wink Wink

# 7
  • Мнения: 189
Василена е на 2 години и още не е пила АБ, но си я гледам в къщи. Правим всеки ден разходки, контактува с едни и същи хора и може би затова досега ни се е разминало. Плодове не яде никакви. Давам Мултисаностол, но той едва ли помага за по-рядко боледуване. Какво ли ще правим като тръгне на ясли през януари?????

# 8
  • Мнения: 40
За да не боледува детето никакви градини/ясли/ и добра храна.Малкия на 1.6 за 9месеца две влизания в болниците плюс 6 антибиотика. Hug

# 9
  • Мнения: 3 537
За да не боледува детето никакви градини/ясли/ и добра храна.Малкия на 1.6 за 9месеца две влизания в болниците плюс 6 антибиотика. Hug
Влайко,тъкмо се чудих какво става с вас.Пиши понякога в Ямболската тема,за да знаем как са децата. Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
Моята дъщеря откакто тръгна на ясла започна да боледува. Пиеше АБ много често. Понякога се налагаше и по 2 АБ един след друг да пие. Два пъти се случва и 3 АБ последователно да пие. Боледуването продължи и в градината. Нямаше месец през, които да е ходила всичките дни.  Sad Една година не ходи на градина и не е изпила нито едно лекарство. Следващата година беше предучилищна в у-ще и пак доста често отсъстваше. През ноември направи много тежък бронхит и тогава по 3 АБ един след друг. Не ходи на у-ще повече от месец.
Едва в първи клас нещата се пооправиха и след бронхита, който изкара  около началото на октомри сериозно не е боледувала. Тази година откакто тръгна на училище имаше няколко пъти хрема, но се размина леко. Преди десетина дни кашляше и даже педиатърката и беше изписала  АБ, но се оправи без него. Сега е с леко зачервени дъгички на гърлото /днес я водих за ваксина, но отпадна/ и някакъв обрив - май алергичен от храна.
От болести и  лекарства до гуша ми е дошло. ooooh!
От миналата година ми се струва, че вече боледува по-леко. Много рядко се стига до пиене на АБ вече. Вероятно с възрастта си изгражда вече някакъв имунитет.

От години поне 5-6 и давам през есента имуностимулатор Бронхо-ваксом, веднъж Респивакс, отделно давам Есберитокс, но от болести спасение няма. ooooh! ooooh! ooooh!
Сякаш говориш за моята щерка. Сега е на 6 год и е в предучилищна и с баща й сме на върха на щастието, че при една кашлица септември се оправи без антибиотик. Сега е ходила два месеца на детска без прекъсване, което е прецедент. Не смея и да се похваля. Дано и при нея нещата вече се оправят и да израсте тези болести.

Сега пък малкият тръна на детска и започна серията Sad Сутринта лекарят каза, че не се е оправил от антибиотика и ще се наложи най-вероятно втори.
Лекарят каза, че предварително е загубил битката с детските градини - "тъкмо ги излекувам и след два-три на детска идват с хрема и на 5-тият ден са на антибиотик".

# 11
  • Мнения: 1 017
Това е мисля период, през който минават всички деца, когато тръгнат на ясла или градина.

Дори и да се гледат в къщи до училищна възраст, пак ще има такъв период на  боледуване.

Просто трябва да се подсилва имунната система, но не с лекарства , а с плодове и зеленчуци и балансирано хранене.
Храната оказва голямо знаение върху здравословното състояние!!!

Всички консерванти, оцветители и други химии намалят имунитета и отслабват организма!

В добавка и лекарите като заизписват в несвяст за всяко кихване антибиотици ми идва да им скъсам дипломите  #Cussing out

Моят син също боледува,
ама за 4 години и половина е пил 3 пъти антибиотик,
като и двата пъти си бяхме в България  и съответно като го заведох на лекар предписанието беше - АБ!

Живеем в момента във Франция и тук има една реклама по телевизията, в която казват, че  антибиотика не е решение за всичко!

Напълно съм съгласна!

Тук даже витамини за малки деца не се изписват и с лекарствата са внимателни.

Не може да ги тъпчем с хапчета така и да са здрави!

Аз дори медикаменти за смъкване на температура избягвам да давам, защото Т е защитна реакция на организма да се справи с болестотворните организми.

Зимно време пие чай с мед като го усетя, че се разболява, яде повече цитрусови плодове.

Гледам ежедневно да има пресни зеленчуци на масата.

И така.

Дано  бързо преминете тези болестни периоди!


# 12
  • Мнения: 3 042
Това е мисля период, през който минават всички деца, когато тръгнат на ясла или градина.

В добавка и лекарите като заизписват в несвяст за всяко кихване антибиотици ми идва да им скъсам дипломите  #Cussing out


 newsm10

Тук си много права. Последният АБ, който беше изписан на щерката при скорошното и боледуване изобщо не беше необходим. Не го дадох и се оправи без него.
Лекарката ни го изписа, защото кашляше, но нямаше хрипове и гърлото и леко беше червено /според мен не го видя много добре, защото на щерката започна да и се гади/. Давах си само сироп за кашлица, Трахизан табл, няколко намазвания с Пулмекс бебе и се оправи и без АБ.
Някой път се изписват основателно АБ, но понякога не са необходими. И вместо лекарят да пробва с някакви други медикаменти, решава да изпише АБ, за да е сигурен, че детето ще се оправи и няма да го притеснява повече. ooooh!

# 13
  • Мнения: 4 392
Здравейте,
от скоро съм във форума, но може ли да поискам съвет.Синът ми Павел е на 3 г. и 9 мес..От септември досега изкара 3 болести - една ОВИ и 2 ангини, първата от които беше с обструкция на бронхите и  се лекувахме с инжекции - амикацин.Моля ви за инфо - боледуват ли често децата ви в дет.заведения?
Павката е здрав, когато е вкъщи,пускам го на градина, 3 дена ходи и пак е болен...
Вашите деца имат ли подобни проблеми?
Сега давам имунобор по рецепта на личната лекарка.
Приемам съвети всякакви, предварително благодаря!
Бих завела детето при добър класически хомеопат! Peace
За да не боледува детето никакви градини/ясли/ и добра храна.Малкия на 1.6 за 9месеца две влизания в болниците плюс 6 антибиотика. Hug
Да добавя и добра хигиена. Peace Иска ми се да имам възможност да си гледам детето вкъщи и да го дам на градина евентуално, едва когато вече си е изградила хигиенните навици.   Thinking Трябва да ги учим сами да се пазят, защото ако чакам лелките да ми я опазят. ooooh! След всяко прибиране от разходка, сменяме дрехите и правим "мий- мий" hahaha, след всяко изцапване естествено също, но кога ще се сети сама.. WhistlingВлайко, пиши по- често! Wink Как са малките?

# 14
  • Мнения: 7 474
Ние сме същият случай, само че при нас този период на адаптация  не мина. Вече 5 г. се гледаме в къщи, защото при децата е непрекъснато болна. Сега сме започнали едно хомеопатично лечение за укрепване, дано има ефект.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт