Начини за успешно лекуване на алкохолизъм?

  • 28 743
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Съпругът ми е алкохолик. Преди това и пиеше и не пиеше и малко работеше.От около една година  се пристрасти към алкохола и си стана истински алкохолик -всяка вечер, скандали, разправии ,скача дори и на бой,не работи никъде,непрекъснато иска пари,които изпива за няколко дни и т.н.,просто АД.Казва,че има желание да се лекува,обещава,че този път ще е последен и на другия  ден или максимум след няколко дни е отново  същото. Ако някой знае някакъв изпитан начин за лечение на алкохолизъм- нека да ми пише / хапчета , билки , таблетки ,иглотерапия ,хипноза ,  и т.н. /.Ще бъда безкрайно благадарна на всички .Съобщенията може да ми изпращате и на имеил  cecka0607@abv.bg

# 1
  • Мнения: 936
Мила, да не те отчайвам, но съм чувала, че това не се лекува. Имам колежка с мъж алкохолик- има кратки затишия, но после се започва пак. Той се напива, пада по земята, по стълбището , съседите го влачат до тях и така. Жалка картинка.
Не съм сигурна, но съм чувала за някаква пластинка, която се поставя в организма, не помня къде. Човекът си знае, че ако пие това може да има фатален край.

# 2
  • Мнения: 6 167
Лекува се, разбира се.
Като цяло, лечението се извършва от клиниката в Суходол към  Националния център по
наркомании.

Никакви бабини трънкини , това е сериозна зависимост - води човека при джи пи-то.
От там по веригата до съответното лечение.
Искам да ти кажа, че наркоман от абстиненция умрял няма, но алкохолната абстиненция е много по-силна и няма преживели няколко такива. Затова не правете нищо в домашни условия, без лекар!

Лечението с налтрексон още не е лицензирано в БГ.
май не могат да се разберат кой ще приеме процентите, но веднъж, като влезе в списъците
към закона за наркотични в-ва, ще могат хората да се лекуват и така.
Налтрексон има в Гърция, някои хора си го внасят. Работи при алкохолна и др. зависимости.

В интернет можеш да намериш адреса на националния център по наркомании и да действаш, , а да не питаш в теми тук, защото от чешене на езици по темата , съпруга ти няма да се оправи!

Успех. Има излекувани от алкохолизъм  Peace Peace Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 630
Зависимостта е състояние много различно от соматичната болест, при която  се приемат медикаменти и след известно време оплакванията намаляват или изчезват напълно. При лечение на алкохолизъм може и да се прилага медикаментозна терапия, но само тя няма да е достатъчна.
Можеш да разгледаш сайта на Национален център за наркомании

# 4
  • София
  • Мнения: 558
Може да опиташ, щом ТОЙ ГО ИСКА! Най добре, както пише в предния постинг,  ето тук http://web.need.bg/nsn/index.html
Но без негово желание нищо няма да стане - поне не насила  Sad  Успех!

# 5
и в България вече се продава Налтрексон, но задължително се консултирай с лекар както те съветват момичетата.

# 6
Mинала съм и през Суходол.Къде ли не.Нищо не помага.Единствено едни инжекций които ми поставят на 3 месеца ме спасиха. 1 година без алкохол Peace

# 7
  • Мнения: 6 167
и в България вече се продава Налтрексон, но задължително се консултирай с лекар както те съветват момичетата.

Интересно. Къде се продава налтрексон?

# 8
  • Мнения: 2 032
Когнитивна терапия.

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 344
Точно от там,но трябва да те изпрати лекар.Скъпичко е-около 140 лв.за месец и се пие поне 6 месеца.И...задължително работа с психолог.При мой познат не проработи обаче. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 431
Има Анонимни Алкохолици в България: http://aa-bg.dir.bg/

# 12
  • София
  • Мнения: 344
Не съм сигурна, но съм чувала за някаква пластинка, която се поставя в организма, не помня къде. Човекът си знае, че ако пие това може да има фатален край.
Лекарство е, което се имплантира в тялото.Обаче в България докато кандидастваха за лиценз за продажба, в Европа вече не го спряха от производство.

# 13
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Излекуван алкохолик и наркоман - НЯМА!!!!!!!!!!!!
  Личен опит с двама мъже! Единият стар алкохолик, другият - млад!
Срам ме е, че са бащи на децата ми! smile3518

# 14
Привет на всички от форума. По темата - търся Антикол, вече е спрян от производство и не се внася, но ако някой има останал някъде, моля да ми пише на имейл.
Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт