Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Ходих при джи пи-то за да ми обясни каква е процедурата като забременееш, че нещо хич не ми е ясно. Обаче пак нещо не схванах.
Обясних й, че съм се насочила към Правителствена болница (бременна съм в 5 г.с.) и тя ми каза, че там мога само да родя, но трябвало да ме хоспитализира лекар от някоя поликлиника.
Добре де, ама аз съм чела тук из форумите, че в Правителствена не приемат изследвания от друго място...
Някой дали може да ми разясни схемата малко по - подробно.
Съвсем в началото съм с тези неща и съм доста неориентирана
Мерси предварително Hug
« Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 10:16 от Reza »
Цитирай

сф

записването в ЖК става обикновено към 12 г.с. имаш много време да решиш и да разучиш. специално за правителствена, нищо не мога да кажа.
Цитирай

София

Първо си намери гинеколог, който да следи бремеността ти. Като дойде време за раждане  вече ще си добила достатъчно инфо къде, какви са условията и цените за раждане. 
Цитирай

По света и у нас

За да се запишеш на ЖК, ти трябва направление от личния лекар. По принцип ЖК е безплатна и не би следвало да плащаш почти нищо.Ако избереш да те наблюдава лекар на частна практика, тогава вече си плащаш. Относно раждането - като си избереш гинеколог с него ще обсъдите тази възможност и вариантите.
Цитирай

Sofia

Много Ви благодаря!
Сега ми стана малко по - ясно.
само не мога да си обясня, защо не може един лекар да те наблюдава от началото до края newsm78
Цитирай

София

Моя приятелка роди в Правителствена - значи тя  през цялата бременност ходеше на безплатни консултации в една поликлиника. После отиде в Правителствена, там си направи изследвания , плати си за тях и после за самото раждане. Това е, успех за напред  Peace
Цитирай

Sofia

Благодаря на всички. Само искам да ви кажа, когато избирате гинеколог за ЖК, никога не избирайте д-р Цачева от 7-ма поликлиника. По нейна вина, загубих най- желаното нещо в живота ми. Не съм вярвяла, че има толкова некадърни лекари... да кървиш и да ти каже, че това е нормално.....
Желая на всички успешен избор
 cry cry
Цитирай
 Здравей по повод въпроса ти искам да ти кажа, че можеш да си водиш бремеността къде си поискаш. За правителствена болница мога да те посъветвам , аз ходя там защото съм контингент и ми е безплатно, иначе ако не си трябва да си плащаш за всичко и е доста соленичко поне според мен. Там си водя бремеността но няма да раждам там. Просто съм малко разочарована...между другото моята кума в събота роди. Искаше да роди там, но когато отишли и вече била с 3 см. разкритие те и отговорили, че ИМАТ ПРОБЛЕМ С КАНАЛИЗАЦИЯТА И РОДИЛКИ НЕ ПРИЕМАТ...последното го оставям без коментар....
Цитирай

София

Ружке слава богу, че мен навремето не ме върнаха Smile
И аз бях контигент. 2001ва раждането в Правителствена излизаше към 700лв, поне толкова поискаха на съседката по легло. Изследванията са отделно.
Има гинекология и в Правителствена.
Цитирай

София

Аз родих в Правителствена преди 40 дни. Нещата седят така: там не ти водят ЖК по здравна каса,т.е. може там да ти следят бременността, но ще си плащаш за всеки преглед, ултразвук, изследване и т.н. Най- добрия вариант е да се запишеш някъде на ЖК по здравна каса, за да си използваш всички неща. Съветвам те към 5-6 месец  да си продължиш консултациите там-ще ти направят картон и т.н. Задължително искат поне последния месец да си наблюдавана там и всички изследвания преди раждането да са оттам. Не чакай обаче до последния месец, защото доколкото знам  имат капацитет за определен брой раждания за месеца -не много голям, а и се запълва от жените, които са с картони там, така че ако се появиш в последния момент могат и да ти откажат.Това е!Лека бременност!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.