Въпрос за Аптамил 2 и 3

  • 1 275
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 288
моята кейти е почти на годинка. кърмихме се до началото на 11-тия месец. от тогава вече 2 месеца е на аптамил 2. въпросът ми е не трябва ли вече да сменим на аптамил 3. дали й е достатъчно хранително двойката. или пък като е пила само 2 месеца АМ, трябва да си останем на 2 по-дълго време.
благодаря ви за отговорите!  Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
Цифрите на млеката са според възрастта  Peace

Ако искаш да ги следваш - след годинката трябва да минете на тройката. Отделен е въпросът обаче, че двойката е от 4-ти до 8-ми месец, а тройката е от 8-ми до годинка. Както решиш, и на двойката да остане, не е лошо, нали яде и други работи. Синът ми е на 15 месеца и сме си на двойката. Нещо не ми допадна другото  Stop

# 2
  • Мнения: 4 399
юка, колкото е по-ниска цифрата, толкова АМ е по-близо до кърмата. По тая причина аз давам все още един Аптамил без цифри, т.е. абсолютно най-ранния за новородени бебета. Препоръката на педиатърката и на всички книги които съм изчела е до 1 годинка детето да се храни с възможно най-ранното мляко. Ако не видя някакви признаци на глад (засега няма никакви такива) не мисля да сменям млякото до 1 годинка. Сравнявала съм калоричността на различните млека, късните млека не са по-калорични от ранните. Мога да те уверя че детето наддава много добре дори и с толкова ранно мляко, спи по 11-12 часа на нощ без добавки от бисквити или каквото и да е, и според мен всички тия различни млека са маркетинг. Стана дългичко, но в заключение, аз не бих минала на Аптамил 3 и не бих се притеснявала ни най-малко за хранителните свойства на АМ. Всички са хранителни, просто по-ранните са по-щадящи за бебето.

# 3
  • Мнения: 361
Моето бебче вече е на 8 месеца, та и аз се чудех дали да минаваме на Аптамил 3. Но май ще си останем на Аптамил 2. Ще следя темата с интерес, за да чуя и други мнения.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 160
Скоро смених 2 с 3, и забелязах че започна да се запича Twisted Evil.....май пак ще се върна към 2-та #Crazy

# 5
  • Мнения: 832
Цифрите на млеката са според възрастта  Peace

Ако искаш да ги следваш - след годинката трябва да минете на тройката. Отделен е въпросът обаче, че двойката е от 4-ти до 8-ми месец, а тройката е от 8-ми до годинка. Както решиш, и на двойката да остане, не е лошо, нали яде и други работи. Синът ми е на 15 месеца и сме си на двойката. Нещо не ми допадна другото  Stop
На Аптамил 3 пише, че е до 3 години.
Иначе ние от 8-мия месец започнахме на 3-ката. Мисля, че щом е написано че на тази възраст трябва да се минава на 3-ка, явно е съобразено с хранителните нужди на детето.

# 6
  • Мнения: 4 399
Цифрите на млеката са според възрастта  Peace

Ако искаш да ги следваш - след годинката трябва да минете на тройката. Отделен е въпросът обаче, че двойката е от 4-ти до 8-ми месец, а тройката е от 8-ми до годинка. Както решиш, и на двойката да остане, не е лошо, нали яде и други работи. Синът ми е на 15 месеца и сме си на двойката. Нещо не ми допадна другото  Stop
На Аптамил 3 пише, че е до 3 години.
Иначе ние от 8-мия месец започнахме на 3-ката. Мисля, че щом е написано че на тази възраст трябва да се минава на 3-ка, явно е съобразено с хранителните нужди на детето.

Не трябва, а може.

# 7
  • между град и село
  • Мнения: 212
 Ние сме на 10месеца и сме на двойка.Мисля до годинката да си я давам. Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 208
На моето момченце до 1г3м му давах аптамил 2 и му слагах бишкотките на пласмон,защото не му стигаше

# 9
  • Мнения: 27 524
На Аптамил 3 пише, че е до 3 години.

Само в България  Laughing с български надпис  Laughing

Така правят, защото не внасят следващите продукти на Милупа за над годинка  Wink

Иначе няма мляко 3, което да е за над годинка. Всичките са от 8м до 1г  Hug

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На Аптамил 3 пише, че е до 3 години.

Само в България  Laughing с български надпис  Laughing

Така правят, защото не внасят следващите продукти на Милупа за над годинка  Wink

Иначе няма мляко 3, което да е за над годинка. Всичките са от 8м до 1г  Hug
Да, така е, и мене Блонди ме "светна" за тройката, че е до 1г. Ама моя още си я пийва де...  Laughing

# 11
  • Мнения: 27 524
А, да, те са си ок за пиене, разбира се. Криско си е на двойката  Grinning

# 12
  • Мнения: 832
И на мен ми направи впечатление, че на кутията никъде не пише, че е до 3 години, а само на българския надпис, та си го помислих това, че са си решили на своя глава така да си напишат.
Блонди, а за след една годинка какво има, което ние в БГ сигурно няма да видим?

# 13
  • Мнения: 2 035
Да ме извини мамата на която е темата, но искам и аз да попитам нещо  Embarassed

Тъй като бебка наближава 4 месец и питах педи от кога трябва да давам Аптамил 2. Тя ми каза, като ги навършим и да минавам на него...Но сега след като ви чета ми се иска да ме посъветвате вие какво да правя...
Дали да не си продължа още на еденицата или няма проблеми да си мина на двойката  newsm78

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 14:47 от val_stef

# 14
  • Мнения: 27 524
Бъбс, в Бг има за над годинка само Нестле Джуниър. Мамите само положителни оценки са давали досега за това мляко, така че спокойно може от него да даваш.

Вал_стеф, остани си на единицата до 6 месеца и после давай двойката  Peace

Общи условия

Активация на акаунт