Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 ноем. 2006, 22:55 ч.

Как да заместя хранене?

• 760
  • 12
  •   1
Отговори
  • Копенхаген
Започнах със захранването на навършени 5 месеца с оризова каша.Дъщеря ми я хареса и вече яде цяла порция,но си иска и млякото.Опитах да давам по-малко мляко,но много реве,даже почети не се получава да дам кашата преди млякото.Какво да правя за да заместя едно ядене и как да давам новата храна преди ядене?

# 1
  • най-шареното място
А защо искаш да го изместиш и защо бързаш?  Като и дойде времето /може да е след 2 дни/ ще стане Simple Smile

# 2
  • София
и аз ще те посъветвам да не бързаш. детето само ще си покаже кога е готово да се откаже от млякото. щом иска млякото, значи има нужда. кейти сигурно поне месец си ядеше пюрето и после сучеше, колкото и преди. предлагах мляко, докато не получих отказ.

# 3
  • пред компютъра
.........Дъщеря ми я хареса и вече яде цяла порция,но си иска и млякото.

Shocked

Колко е голяма порцията каша, че бебето реве и за мляко след нея!?

Какво да правя за да заместя едно ядене и как да давам новата храна преди ядене?

Ако питаш по-принцип как да заместиш едно млечно хранене с пюре, каша..... отговорът е: Даваш няколко лъжички от новата храна и дохранваш с мляко. На следващият ден увеличаваш малко количеството на новата храна и намаляваш млякото и т.н. докато се замести млечното хранене от новата храна.

# 4
  • Копенхаген
Пробвах по принципа на заместването,но си иска млякото и не мога да го намаля.Мисля да намаля млякото или да го заместя,защото изяжда цяла порция каша (1дл-към 100грама,както пише на кутията).Затова мисля,че и идва много 180гр мляко и каша.
Но май е по-добре тя да си покаже и да не я ограничавам.

# 5
  • Старата столица
Какво да правя за да заместя едно ядене и как да давам новата храна преди ядене?

Ако питаш по-принцип как да заместиш едно млечно хранене с пюре, каша..... отговорът е: Даваш няколко лъжички от новата храна и дохранваш с мляко. На следващият ден увеличаваш малко количеството на новата храна и намаляваш млякото и т.н. докато се замести млечното хранене от новата храна.
[/quote]
 Peace

# 6
  • пред компютъра
изяжда цяла порция каша (1дл-към 100грама,както пише на кутията).Затова мисля,че и идва много 180гр мляко и каша.
Но май е по-добре тя да си покаже и да не я ограничавам.

Каква каша даваш?

Thinking На кутиите обикновено пише по-голями количества отколкото бебето може да изяде.

Ако кашата е и безмлечна и при количество от 100 гр напълно възможно е бебето да не се засища и за това да иска още храна - мляко.

# 7
При нас положението е абсолютно същото, макар да се захранваме вече месец. До момента не е имал изцяло заместено хранене. Иска човека Цок и това си е. Аз обаче изобщо не се притеснявам от това. В крайна сметка за детенце до 1 год. най-важно е млякото да е преобладаващо в менюто. Смятам, че детенце само ще покаже кога е готово да замести хранене.

# 8
  • София
И при мен е така.От съвсем скоро вече изяжда по цяло зеленчуково пюре на ХИП, което е 125 гр. и по пътя на логиката съм заместила храненето, обаче тя после плаче за мляко и като види шишето направо полудява, протяга ръчичика и лакомо захапва биберона.Ето защо аз й давам, но опитвам да е възможно най-малко - например 40-50 гр., после давам малко вода и спираме с храненето. Rolling Eyes
Храненето заместих така /ако това може да се нарече заместване/ - увеличавам пюрето, намалявам млякото и така докато стигнеш цяло пюре.Пиши после какво е станало.Ще следя темата.

# 9
  • Sf
И при мен е така.От съвсем скоро вече изяжда по цяло зеленчуково пюре на ХИП, което е 125 гр. и по пътя на логиката съм заместила храненето, обаче тя после плаче за мляко и като види шишето направо полудява, протяга ръчичика и лакомо захапва биберона.Ето защо аз й давам, но опитвам да е възможно най-малко - например 40-50 гр., после давам малко вода и спираме с храненето. Rolling Eyes
Храненето заместих така /ако това може да се нарече заместване/ - увеличавам пюрето, намалявам млякото и така докато стигнеш цяло пюре.Пиши после какво е станало.Ще следя темата.
И при мен   Peace

# 10
  • София
и аз ще те посъветвам да не бързаш. детето само ще си покаже кога е готово да се откаже от млякото. щом иска млякото, значи има нужда. кейти сигурно поне месец си ядеше пюрето и после сучеше, колкото и преди. предлагах мляко, докато не получих отказ.
Peace

# 11
Не бързай .Детето само ще си покаже.
Ако даваш безмлечна каша ,нормално е бебчо да си търси млякото и то цяла порция Peace

# 12
  • Копенхаген
Кашата е млечна и е на една датска фирма правена само за датския пазар,но сравнявах с Нестле и там количеството на една порция е същото 1dl(100 gr).
За сега ще давам колкото иска мляко пък може скоро да си намали количеството сама.Вода за сега въобще не иска.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт