Ще се захранваме и да питам

  • 462
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
След 2-3 седмици смятам да почна със захранването. Като първа храна смятам да въведа оризова безмлечна каша, след това зеленчуковите и най накрая плодовите пюрета.Колко време след като въведа кашата да дам пюрето, след това двете заедно ли да ги давам или едното сутрин а другото следобед (но кое?!) И кога трябва да въведа месо, жълтък и др? Ако някоя мама има някаква примерна схема, по която да се ръководя, много ще съм благодарна,защото това захранване е много сложна работа и съм объркана.

# 1
  • София
  • Мнения: 545
 kerry, ако имаш време разгледай темата "как върви захранването". Ще ти трябват поне 2 седмици докато я изчетеш цялата. На мен лично доста ми помогна.
 Примерна таблица за отделните храни, съм ползвала от тази тема в библиотеката :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0
 Препоръчително е разликата между новите храни да е поне 3, а най - добре 5 дни. Така може да разбереш дали има алергия към даден вид храна. Това не означава, че след 5 дни на оризова каша е задължително да започнеш със зеленчуково пюре. Аз лично първата храна я давах 2 семици. Но винаги след кърмене /обедното/. И досега дъщеря ми /вече на 9 месеца/ няма заместено хранене.
 

 

# 2
  • Мнения: 171
И аз започнах първо с безмлечна оризова каша. Давах само нея около 10 дни винаги наобед. Целта ми беше бебка въобще да свикне с даването на твърда храна. След десетия ден изместих кашата в 18 часа и започнах да въвеждам зеленчуците един по един през интервал от около 4-5 дни всеки. Пюрето давам наобед. Така въведох и две хранения - обяд и вечеря. Само да спомена, че кърмене не съм заместила - бебка е на поискване, а количеството, което давам на едно ядене в момента е около 120 гр. / два месеца след началото на захранването /.
Месо най-вероятно ще дам още този месец, а жълтък - когато бебка навърши най-малко 9 месеца.

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 10:49 от Dorka76

# 3
  • Мнения: 5 026
 Изчаквай 1 седмица след захранването с дадена храна и тогава въвеждай новата.

# 4
  • Мнения: 2 897
Интервал между всяка нова храна от 6-7 дни е най-добър Peace
Добре си се ориентирала за реда на въвеждане на посочените от теб храни Peace
Аз дадох първо плодово пюре,после зеленчуково.Месното го въведох в средата на шестия месец,след него и кашата(малко набързо се получи с месото,по препоръка на педиатъра,но не съжалявам).Жълтък въведох след деветия месец.
Абе,нито рано,нито късно съм захранила Wink

# 5
  • Мнения: 6 461
Интервал между всяка нова храна от 6-7 дни е най-добър Peace
Добре си се ориентирала за реда на въвеждане на посочените от теб храни Peace
Аз дадох първо плодово пюре,после зеленчуково.Месното го въведох в средата на шестия месец,след него и кашата(малко набързо се получи с месото,по препоръка на педиатъра,но не съжалявам).Жълтък въведох след деветия месец.
Абе,нито рано,нито късно съм захранила Wink
Peace

Общи условия

Активация на акаунт