Дас фюнфте дой4е тема

  • 13 310
  • 305
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 768
Има доста добри и не скъпи в Мюлер. Има и в Бейби Валz
Мюлер не е ли само zа коЗметика?А и май не може да се пробват там..Това ми е проблема.. Tired

# 31
  • Мнения: 7 605
В Росман са по 10?, но Веси, наистина няма смисъл да пробваШ сега  Naughty  Ина4е поръ4вай по интернет, пробвай ги вкъЩи и ако не стават, хоп обратно, какво по лесно от това  Wink

# 32
  • Мнения: 1 584
И аз докато четох много се заплетох с тия имена. Мисля, че Вивита и Риен говорят за различните случаи когато таткото е немец и когато е бг и се бъркат.

Когато таткото е де, как с бащино име? Ако се казва Günther например Гюнтеров/a или Thomas = Томасов/a ли ще се казва бебето newsm78

Ако и двамата сте бг, тогава си важат бг правила за името -  Име, бащино и фамилия. Служителите в Standesamt-а ги знаят правилата (или ако не ги знаят задължително отварят закона и четат преди да запишат финално детето) и даже настояват за бащино! Лично ние искахме да бъде без бащино име и ни изпратиха една декларация, която да подпишем, че въпреки че сме българи, смятаме да живеем тук и затова искаме да го кръстим по немските закони, т.е без бащино име за детето!

Николета, специалните сутиени не са задължителни разбира се, но все пак са по-удобни тъй като самата чашка се откопчава отпред и не е нужно да сваляш сутиена или да го смъкваш надолу. На мен отначало не ми ставаха тези, които си купих и карах с обикновени от майка ми  Embarassed ама беше неудобно по 100 пъти на ден при началните кърмения  Sad След това със специалните направо се родих  Grinning

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 11:47 от maira

# 33
  • Мнения: 461
В бг имам съседче с баща германец и неговото бащино име си беше името на баща му, без ов. Казва се Владимир Хайнрих Едикакси.
Като стана въпрос за многото собствени имена, това явно тук е стара традиция и преди са имали по повече. Свеки има 3, а майка и, бог да я прости имаше 4. Предимството е, че като не си хареса детето първото име и може да си избере едно от другите. Laughing Аз например чак след смъртта на баба разбрах, че се казва с първо име Берта, а не Емилие. Е ако искаш да я ядосаш можело да и викаш Берта, но най-често въобще не реагирала на това име.

# 34
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Момичета,
ако единия родител е немец , а другия БГ могат да избират как да кръстят детето си....По немския закон за имената или по българския!
Българския закон за имената го има на немски и моя мъж то свали от интернет.....бяхме си приготвили и такава декларация....но не ни я поискаха....Всичко се уреди....

Аз си купих сутиен от Маркткауф за 17 евро....мек , за кърмене...много е удобен....
Веси , ако искаш ще ти купя и на теб....Трябва ми само подгръдна...и чашка...а тя се взема с един номер по-голяма...Бях си купила едни за 30 евро....ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ...ами полудях с него....  #2gunfire
Имаше един ръб на подгръдната......и така ми стягаше....

Момичета...ако се събират пари....Давайте! Мисля че всяка може да отдели по 10 евро...Но коя ще ги събира...Как....по какъв начин...??? Банкова сметка ли? Що ли?????
Николета ние мислем през посолството/ за БГ гражданство/....ставало бавно....но ние и не бързаме....Може и по друг начин...Пишеш пълмощо на мама в БГ....и тя се оправя....

# 35
  • Мнения: 3 423
Сутиените на Росман са много миниатюрни,
ако си надарена като мене, например, хич
не се и заглеждай. Иначе има и в ДМ и С&А.
На прилични цени.

# 36
  • Мнения: 1 947
  Има мекички сутиени в Мюлер за по 8 или 10 евро, не помня.
Имат ръбче през зърната обаче, но на мен не ми пречат. Wink
Най-обикиновени спортни бюстиета също вършат работа. Simple Smile
  mariela - пари - ако е за ДБМ, виж в закованата тема, там
Шоши е активистът за Германия.

# 37
  • Мнения: 1 610
пояснявам наШия слу4ай с имената. бебето е родено в българия докато нямахме брак и беШе с моята фамилия.в българската обЩина не приzнаха декларация от баЩата от германия. оправданието беШе, 4е не било по техния формуляр.  smile3514 бухууууу има ли някой на горния етаж????след това мъжът ми дойде в бг и сменихме баЩино и фамилно пред нотариус с превода4 според техните иzисквания zа формуляр. тя ситуацията беШе доста смеШна , zаЩото бях zабравила да информирам мъжа ми 4е бебето Ще е с три имена и Ще е с баЩино негово.та като му превеждаха в момента на споменаване на имената той леко се ококори  Shocked при смяната на имената детето се каzва мая райнер ЦъоШ(не мога да намеря ер малък на клавиятурата) т.е. няма никакви ата и ова или такива идиотиzми. детето има иzдаден паспорт в бг с теzи имена. та идваме в германия и въпросният некадърник в обЩината по4ва да ме одумва, 4е името не може да е така. Щото било германия. моя мъж много се стряска като е пре такива инстанцииъ стои слуШа и кима, а аz само цакам, клатя глава и викам ес гехт нихт. както и да е, не можело ина4е и я zаписа беz баЩино. аz поставих въпроса zа кръЩенето и двете имена и оня ми се усмихва и вика, Ja,ja genau!какво генау бе аz съм много против някой да има 2 имена в наШия слу4ай това бебе неzнае как се каzва ве4е
относно сутиена zа кърмене. аz преди да родя носих 80 Б след като ми слеzе кърмата имах 4аШка Е...т.е.един раzмер по_голям не стига понякога веси...
ШоШи Що не дадеШ сметка онлайн и данни и да ги zабоде татяна в на4алото на темата и да мятаме по някакви евро , 4е 21.12 наближава?

# 38
  • Мнения: 2 567
Момичета, много съжалявам ако не е станало ясно, но 2 пъти писах в темата на Снежи за Движението на българските майки и 1 път в нашата немска тема. Да, аз се наех да събера пари от всеки решил да отдели някаква символична сума за децата. Естествено, че можете да си превеждате и директно на банковата сметка на Движението, но идеята беше да си спестим скъпите такси по банковите трансфери за страни нечленки на ЕУ, каквата все още е БГ. За Коледа пътувам за БГ и ще преведа всичко събрано от тамошната ми сметка на Движението. Моля, всеки, който желае, да ми напише кратко ЛС и ще му изпратя банковата сметка или адреса си в Бон.
БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 39
  • Мнения: 7 605
Риен,  както писа и ШоШи, имаШе достатъ4но апели и тя няколкократно е zаявила, 4е е готова да събира парите на банковата си сметка и да ги превежда когато си ходи в БГ. Но банкови данни не бива да публикуваме тук, който иска да помогне, нека се обърне към нея на ли4ни и да ги иска. И 2? да превеждате, все файда  Peace  Ли4но аz днес преведох малко пари, би трябвало в на4алото на идната седмица да са ве4е при ШоШи.

ШоШи, оЩе веднъж ти благодаря, 4е си поела тоzи ангажимент   bouquet

# 40
  • Мнения: 502
Шоши, с коя авиокомпания ще летите? Изгодни ли са билетите? Ние също искаме да пътуваме за Коледа, но не сме намерили удобен полет. С това малко бебе не ми се иска да пътувам до другия край на Германия да гоня самолета.  Laughing


Аз ползвам BH от Rossmann. Грозни колко си искаш, но много удобни.

# 41
  • Мнения: 2 567
Този път с  Хемус Еър, Кьолн-София-Кьолн с фиксирани дати е около 260 евро  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 502
Този път с  Хемус Еър, Кьолн-София-Кьолн с фиксирани дати е около 260 евро  Rolling Eyes

Цената е ок като за този сезон. Значи само трябва да измислим как да отидем до Кьолн и после до Варна.   Confused

# 43
  • Мнения: 11 314
Като ви гледам че нищите сутиените за кърмене - Лиска е много права за големината на бюста от преди.
Аз едвам си намирах такива, хем да са меки и удобни, хем да обхващат голямата ми гръд hahaha Не е лесно да се купува таквоз чудо
Аз лично с малкия карах с Анита, бяха малко по скъпички, но поне си струваше - меки удобни и достатъчно големи  Laughing

# 44
  • Мнения: 7 605
Този път с  Хемус Еър, Кьолн-София-Кьолн с фиксирани дати е около 260 евро  Rolling Eyes

Цената е ок като за този сезон. Значи само трябва да измислим как да отидем до Кьолн и после до Варна.   Confused

Надя, Щом и ти си от Варна, гореШо ти препоръ4вам да не летиШ преz София......ние какви ли не приклю4ения имахме zимно време.....zатворено летиШе, иzпуснати и анулирани полети, пътуване до София с такси, ноШен влак, автобус....а бе какво ли не направихме  ooooh!  То zа нас беШе гадно, а какво остава с малко бебе..... Остриън (австрийските) летят до Варна, т.е. Хамбург Виена Варна. Аz гледах от Франкфурт и цялото пътуване с прека4ването беШе 5 4аса, което е супер. Та гореЩо ти препоръ4вам тоzи вариант  Peace

Общи условия

Активация на акаунт