Кариера или деца?

  • 4 525
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За всичко си има време...време да се живее и време да се гледат деца......и време за кариера.......

Аз нямам шанс да развивам кариера и затова си гледам детето.......но си мисля,  след няколко години да се развихря в някоя област.......

# 16
  • Мнения: 3 423
Подкрепям изказването на Василиса.
Умница ми е тя, умница.

# 17
  • Мнения: 6 461
Блажени са вярващите................... Mr. Green. Mr. Green
Пък ако става то ще трябва да се правят многоооо, много компромиси  newsm78.
Например за да правя кариера трябва да съм свободна 24 часа в денонощието ,както и в същото време да съм край децата на които също трябва да съм на разположение 24 часа в денонощието.
Трябва да имам на разположение сигурен човек ,който ще е на точното  място когато мен ме няма.
Както и много пари за някакъв старт............ Crazy(които нямам)
Ако имам тази възможност бих се пробвала Peace,защото все пак всеки един родител иска за децата си най-хубавото-да бъдат здрави(всички знаят ,че по някога за здраве се дават пари),да не бъдат лишени от елементарни нужди(за там пак  трябват пари)
УСПЕХ НА ВСИЧКИ КОИТО МОГАТ ДА ГО НАПРАВЯТ Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И кариера, и деца!!! Laughing
И двете са важни, и за двете има време...
Ако кажем, че не става, значи се оправдаваме Wink

# 19
  • Мнения: 3 647
И кариера, и деца!!! Laughing
И двете са важни, и за двете има време...
Ако кажем, че не става, значи се оправдаваме Wink

Hug  Сподели опита си ......

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Според мен приоритетите се определят най-вече от възрастта. Не може на 18 да мислиш за деца, при положение,че искаш да учиш и да се развиваш. После пък на 22-23 почваш работа и е желателно поне 8 месеца да работиш за да взимаш майчински Crossing Arms
Абе всеки си избира, но не виждам много майки на по 18-19години, то само си показва Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 4 025
И аз подкрепям изказването на Василиса.
Зависи от детето/децата и от професията.Има много ангажиращи деца и професии, които не позволяват да се съвместяват.Важно е човек да избере това , което му е по сърце и да е в хармония с избора си.

# 22
  • Мнения: 6 992
Не може на 18 да мислиш за деца, при положение,че искаш да учиш и да се развиваш. После пък на 22-23 почваш работа и е желателно поне 8 месеца да работиш за да взимаш майчински Crossing Arms
Може, може, аз от 14 мисля Laughing Обаче на 22 все още съм на етап мислене, щото трябвало да се развивам Rolling Eyes По-тъпото е, че започна да ми харесва да работя Laughing И ако работя още една година, после може и да не ми се иска да плрекъсвам заради бебе Tired Много е тъпо това - да не можеш да имаш нещо, когато го искаш Confused
Та на този етап бих избрала детето пред кариерата. Ама след 1-2 години кой знае какво ще ми е на акъла. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 5 680
 FlutterИ двете. Като завърших средното си образование, записах висше. Ожених се, не забременях веднага. Като завърших семестриално разбрах че съм бременна. После родих, дипломирах се, гледах си детето до 2 год. възраст /докато ми свърши майчинството/ и започнах работа по специалността. Така вече две години. Засега не съм готова още за второ дете, но решим ли да си имаме, ще зарежа кариерата за известен период от време, за да си отгледам и второто дете.
Без деца не може, но без кариера също. Децата порастват, работата остава.
Да при мен са се наредили нещата до този момент, все едно като по график, за което съм много доволна. Party

# 24
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Опитвам се и двете, ама май нещо много не се получава.......... Като излезна болнични за детето /все тогава ще потрябвам на началника/, а има и едни такива натегачи дето с цел да са в София дават и мило и драго / могат и да спят в офиса ако трябва

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
И двете!

До 30 години кариера, после бременност, пак докато работих, родих и след 1,5 месеца - на работа отново. Детето го гледа детегледачка. Но вече тръгвам от работа в 18 и нещо, първа! В събота и неделя от 2 години не са ме ангажирали. Но по време на градежа на кариерата - работа минимум до 20:00, често до 23:00, а имаме и случаи до 04:00 сутринта, масово в събота и неделя!

Сега пък мога да си позволя спокойно да работя, като не давам детето на ясла или градина, за да не се притеснявам като се разболее, кой ще го гледа. По време на граденето на кариера съм заработила заплата, която ми позволява сега да имам детегледачка.

Искам още 1 дете.

# 26
  • Мнения: 3 647
И двете!

До 30 години кариера, после бременност, пак докато работих, родих и след 1,5 месеца - на работа отново. Детето го гледа детегледачка. Но вече тръгвам от работа в 18 и нещо, първа! В събота и неделя от 2 години не са ме ангажирали. Но по време на градежа на кариерата - работа минимум до 20:00, често до 23:00, а имаме и случаи до 04:00 сутринта, масово в събота и неделя!
Twisted Evil  първо едното после другото Wink сега ги съчетаваш
А тези, които до 30 са гледали само деца?

# 27
  • Мнения: 4 555
Twisted Evil  първо едното после другото Wink сега ги съчетаваш
А тези, които до 30 са гледали само деца?
Това си е бил техния избор  Peace

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 13:54 от Карина

# 28
  • Мнения: 56
Когато имаш и двете рано или късно осъзнаваш, че не навсякъде си пълноценен на 100%. Аз имам и двете, но ми е малко мъчно, че детето ми се превръща в част от кариерата - имам предвид - в края на работния ден 2-3 часа за детето. Сякаш когато се прибера имам да доработвам. Дано намеря рецептата Rolling EyesИ все пак мисля, че не искам да виждам детето и да сме заедно само 1 месец годишно и събота и неделя. Накрая какво - добър професионалист, който не е усетил как живота му се е изплъзнал под носа и вече трябва да гледа няколко внучета и да разказва - е аз колко бях добра в работата си, а как проходи майка ти ли - питай прабаба си Hug

# 29
  • Мнения: 3 647
Twisted Evil  първо едното после другото Wink сега ги съчетаваш
А тези, които до 30 са гледали само деца?
Това си е бил техния избор  Peace
Twisted Evil значи не могат да имат  и двете  Party

Общи условия

Активация на акаунт