естрадиол

  • 2 593
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304

 Sadмоля да ми отговорите !
Ужасно ли е лошо да имаш на 5-тия ден естрадиол-38 при референтни -48-309.Значи ли ,че имам  нисък яйчников резерв и спасение няма .Аз съм на 24год.Имах един много ранен спонтанен аборт .Могат ли да се пият лекарства ,за да се подобри качеството на яйциклетката и въобще има ли надежда?

# 1
  • Мнения: 7 716
Еднократно измерване на един хормон не означава нищо.
Първо го повтори другия цикъл в друга лаборатория.
Коя е причината да си изследваш хормоните?

# 2
  • Мнения: 2 120
Ехеее, чак такива черни мисли не трябва да ти се въртят из главата.
И аз си мисля да повториш изследването  и ако ще правиш хормонални, то направи всичките, за да видим стойностите. Успех и мисли позитивно. Peace

# 3
  • Мнения: 304
благодаря ,че ми отговорихте .Вече имам и др.хормон shbg-35.4при стойности 18-114.как този хормон се връзва с никия естрадиол .В понеделник съм на лекар и нямам търпение да разбера . Имам спонтанен аборт в5-6г.с/химическа бременност/.Спермограмата е хубава. Лекува ли се ниския прогестерон?

# 4
  • Мнения: 304
извинете исках да кажа ниския естрадиол

# 5
  • Мнения: 7 716
Казах ти /ЧЕТИ!/, че всеки месец е сам за себе си. Първо трябва да повториш изследването и тогава ще мислиш.

# 6
# 7
  • Мнения: 304
естрадиол изследван на 5 -ти ден със стоиност 38 при рефирентни за Фуликулярна фаза-39-189
за ову.ф-94-508
за лут.ф-48-309
На петия ден в коя фаза съм.Защото ,ако съм в фф съм добре

# 8
  • Мнения: 195
естрадиол изследван на 5 -ти ден със стоиност 38 при рефирентни за Фуликулярна фаза-39-189
за ову.ф-94-508
за лут.ф-48-309
На петия ден в коя фаза съм.Защото ,ако съм в фф съм добре

Пети ден е ФФ, но не виждам да е добър резултата ти  Sad

# 9
  • Мнения: 7 716
Резултатът е приличен. На долната граница е. Но има време да се променят нещата през цикъла и да има качествена яйцеклетка.

# 10
  • Мнения: 2 259
132.70-това е моят резултат днес на 10 ден.Как е според вас?Нещо не ми е ясно.Това са референтните-
 pg/ml M: 13.5-59.5; F: fol. phase: 24.5-195, ovul: 66.1-411, lut: 40-61; meno: 10-39.5
 
А днес имам и 3 фоликула около 14-15 мм . Само в единият вътре се вижда незнам  какво точно беше. В неделя Прегнил 10000, в понеделник отново Естрадиол и вторник да видим дали са се пукнали фоликулите.Какво мислите?Много ми е притеснено.Ако не стане така ми казаха другия месец инсиминация.

 

# 11
  • Мнения: 7 716
Дотук е добре Laughing. Обаче няма гаранция за нищо. Ти в стимулация ли си?

# 12
  • Мнения: 2 259
Не съм в стимулация,защото съм предразположена да образувам кисти,а след стимулация е ...........Засега имам спонтанна овулация и даже вчера имам 3 филикула ,единият от които май се явява доминантен/имало нещо в него,забравих думата/.С размери около 14 мм са.Утре на обед Прегнил 10000 и секс вечерта.Правилно ли е?Хайде дайте съвети.На този месец възлагам много надежди,а и на следващите 2-3.Следва инвитро,просто вече нямам време,32 съм и малко.

# 13
  • Мнения: 7 716
Добре е, ама защо веднага ин-витро? Ти правила ли си инсеминации? 32 е една добра възраст. Не е причина за прибързване. Я, разкажи историята си, за да се ориентирам.
Имай предвид, че прегнил се бие при фоликул над 18 мм, лигавица  с нисък индекс на резистентност, дебелина над 9 мм. Имате ли мъжки фактор?

# 14
  • Мнения: 2 259
Историята ми е много дълга.След 2 години опити и лечение на поликистоза без резултат отидах на лапароскопия за поликистоза.Там се оказа цхе е съвсем друга историята.Масивни сраствания,на тънки черва с траба и яйчник,проблем с аднекси,малък таз и др.Премина се към лапаротомия.Каза се на края че всичко е ок и да почваме да работим за бебе.До 6 месеца ще стане.Но нали парво търсим проблема в жената #Cussing out и ножа игра при мен,чак след 3 месеца проверихме мъжо.Оказа се олиго... незнам точно как беше,тежка форма. #2gunfireОт тогава се заговори за инвитро.Но доктор Бойчев от Тутракан каза ,че има надежда и изписа на мъжа ми доста лекарства.Сега е с нормокинеза 45%,подвижни 55%. HugС тези показатели казаха ,че и по нормално му може да се получи.Направих и цветна снимка преди 2 месеца.Тръбите са проходими,тънки и нагънати ,но проходими.Хормоните са ми в норма,засега няма кисти,но има и вероятност да почнат да се образуват.Вече мина година от операцията .

Ами  това е накратко.За инсиминации,Александров каза че е губене на време и пари и от фуликометрия няма смисъл.Мъжът ми настоява поне и този месец, втори поред на фоликуметрия,една инсиминация и ако не е писано ,няма смисъл да пръскаме повече пари,отиваме на инвитро.Казват ,че сме  добри за инвитро и двамата не пушим и пием.Нали търсят и по незнам как да ги нарека,за по висока степен на успеваемост.
Това е за сега ,питайте ме и друго ако искате.Вече всичко си казвам,така ми е писнало и не ми пука ,че незнам как да ви го обясня.....   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт