моля ви споделете ми....

  • 3 241
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 568
Детето ми постоянно се разболява,това едно на ръка,с бронхиална астма е ! От два месеца пак не е добре!
Тия нощи много кашля! Искам да ми споделите вашите деца кашлят ли така.....събужда се като спи,сяда милото по-дупе и се дере,чак въздух не може да си поеме,по-цял час и започва от зор да повръща! Омалява чак! еЕо сега е така,полудявам!Помпата вентолин не помага! Ужасно е,как да му помогна?

# 1
  • Мнения: 824
Съжалявам ,че така се случва при детенцето ти,но най добре добър специалист намери.Ако трябва води го на друг, и друг докато намерите най добрия PeaceПожелавам ти скоро да се оправите Hug

# 2
  • Мнения: 5 577
Ох, гледам, че и ти си от Русе, при кой лекар ходиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Здравей мила! Наистина е ужасно да го гледаш как се задушава. Сестра ми и маше бронхиална астма от 3 годишна, горе долу на вашата възраст се установи какво предизвиква алергията. Тя не е била никога с помпичка. Започна на 6 години лечение предписано от алерголозите в МА София - инжекции първо през два дни, после всука седмица, после през седмица. Била съм малка, за да си спомням какво точно правеха, но си я спомням - фъндък на 7 годинки си грабваше сама лекарството и отпрашваше към спешен кабинет всеки ден, за да й бият инжекцията. Освен това -всяко лято по един месец балнеолечение в Сандански. Много спорт, сега е здрава и не е имала задух от десетки години. А беше алергична към домашен прах.

Да, наистина потърсете още специалисти за консултация. А си спомням и че навремето в особено тежки нощи мама и сестра ми изкарваха в банята, при пусната гореща вода и много пара. Понякога само това облекчаваше пристъпите. Понякога е достатъчно просто в стаята където спи да ври тенджера с вода и с някоя билка в нея - мента, риган...

# 4
  • Мнения: 190
Детето ми постоянно се разболява,това едно на ръка,с бронхиална астма е ! От два месеца пак не е добре!
Тия нощи много кашля! Искам да ми споделите вашите деца кашлят ли така.....събужда се като спи,сяда милото по-дупе и се дере,чак въздух не може да си поеме,по-цял час и започва от зор да повръща! Омалява чак! еЕо сега е така,полудявам!Помпата вентолин не помага! Ужасно е,как да му помогна?

Здравейте,
Моето дете също е с астма и споделям личният си опит. Намерете си добър пулмолог. Помпата Вентолин в случая не може да свърши никаква работа - на детето му трябват инхалации с Вентолин, но с инхалатор. По принцип при тежък пристъп се правят по шест инхалации дневно. Плюс това някаква поддръжка за тази астма правите ли - в смисъл Флексотид, Сингулер или някое от производните им? Ако не правите, то е хубаво да попитате лекаря, който следи детето защо. Ако имаш някакви въпроси можеш да ми пишеш на лични и ще ти помогна с каквото мога.

# 5
  • Мнения: 131
Дано да ти се оправи детенцето. Моят брат беше така като малък но го израсна и сега наистина няма проблеми. Не си спомням да е имал някакво специално лечение. Но знам, че лекарят ни караше всяка пролет да ни водят на планина в сандански, а лятото на море и там някакви водорасли събираше майка да диша изпарения от тях или нещо такова. Просто беше отдавна и не си спомням .

# 6
  • София
  • Мнения: 418
Да, сега си спомних, че сестра ми се лекува в клиниката по пулмология и алергология към МА. Тогава беше ужасна порутена сграда, сега мисля, че я ремонтираха или дори е съвсем нова. Не можете ли да дойдете на консултация тук?

# 7
  • Мнения: 3 914
Не искам да те плаша,но защо не направите изследване за коклюш?
Незнам дали при астма се повръща,но при коклюша това е един от симптомите,пък и щом вентолина не помага...........

# 8
  • София
  • Мнения: 1 546
Много...много лоша ситуация. при тези проблеми не знам как до сега не сте си купили инхалатор. Дори само при по-леки пристъпи с физ.разтвор инхалациите много помагат. Ние си купихме наскоро и съм доволна. Ползваме го даже всички в къщи като бяхме болни тия дни от този гаден вирус. А инхалациите с вентолин наистина са много добри. При кризата, която Алекс направи в началото на септември благодарение на инхалациите с Вентолин, е и боднаха ни няколко пъти с урбазон де  #Cussing out, но детето много бързо си стъпи на крака. най-добре е да искате друго мнение или по възможност с едно направление направо в детската пулмология в София. Желая ви успех в намирането на верния път към решаването на проблема.  Hug

# 9
  • Мнения: 5 531
 Стефи,  rogeste  ти е  казала ,,на детето му трябват инхалации с Вентолин, но с инхалатор. По принцип при тежък пристъп се правят по шест инхалации дневно. PeaceПомагат и инхалациите с физиологичен р-р, или пускаш в банята топла вода и го вкарваш да подиша парата.

# 10
  • София
  • Мнения: 208
Не знам,но защо не дойдете в София,тук наистина има по-добри специалисти,а лятото задължително на Сандански.

# 11
  • Мнения: 1 568
Благодаря на всички Ви!!!
Оная нощ стана много зле,много!!!
Вкарах ни в болницата!!! 16 часа не можаха да овладеят пристъпа,беше страшно!!!
Sad(((
Ще полудея! Докторите се изплашиха,беше на урбазон,на нофилин,на вентолин,на кислородна маска и не се повлияваше,ставаше от зле по-зле!!!
След около 24 часа имаше малко подобрение,днес ни изписаха,но не се оправил напълно,просто в болницата е пълно с болни и лекарите ги е страх!
Казаха,довиждане мило майче,до следващият път!!!
Sad(((((((((((((((((((

# 12
  • София
  • Мнения: 1 546
Е.... мисля, че е крайно време да си стягате куфара и да идвате в София. Няма какво да му мислиш повече. Питай личната лекарка как става и...хайде. Ако трябва направление да ви дава ако ли не...просто тръгвайте с епикризата от болницата. Според мен това в момента е единственото решение. Не се бавете, а действайте. Нас ни приеха без направление..без нищо, но бяхме спешен случай. Моля се да се оправяте бързо, че са много лоши тези неща. Пиши какво става. Успех.  Praynig

# 13
  • Мнения: 1 568
В понеделник сме в Александровска болница при доктор Мустаков!!!
Дано ни помогне! Страх ме е да дишам направо!!!

# 14
  • Мнения: 5 531
Стефи, съжалявам за лошите преживявания. Мисля, че решението ти да дойдете в София е правилно.Нещата не може да продължават така.Аз не намерих нищо ново или по - особено в прегледа и предписаното ни лечение от д-р Мустаков, но много хора са доволни от него.Дано да намери решение и за вашият проблем и да излекува синът ти.Така и така ще идвате в София потърси и второ мнение, непременно заведи детето и в детска белодробна клиника, там все пак са най-добрите специалисти. Тя е в карето на клиниките от Александровска б-ца, ще разпиташ и ще я намериш.Събери поне две мнения, защото предполагам, че ви е трудно да идвате до София, и след това ще кореспондираш с тези лекари по телефона. От сърце ти желая успех, ако имаш нужда от нещо пиши ми на лични.

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 19:03 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт