Кой колко време кърми?

  • 2 980
  • 80
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Кърмя вече трети месец и може да ме поругаете, но се чувствам много отегчена.Не знам до кога ще издържа, според мен това изцеждане е голяма психария.Бебка яде 10 мин., а след това - един час изцеждане...............?
   Та питам вас - Вие до кога кърмихте?

# 1
  • Мнения: 422
А защо изцеждаш всъщност?Имаш запушвания или просто защото така са ти казали?Ако кърмиш на поискване/не на 3часа точно, ами когато бебето желае, независимо през какъв интервал от време и колкото пожелае да суче/.Според мен води се по бебка, давай й колкото често пожелае, ако иска повече време я остави да си суче и няма да имаш нужда от изцеждане.
Така ще се образува точното количество кърма, от което бебето ти се нуждае.Ако пучвстваш някакво напрежение в гърдите изцеждай до облекчаване и така постепенно ще спреш да изцеждаш.Повечето мами тук кърмят поне до годинка, поне като съдя по тикерите, а много и до повече. GrinningАз лично все още кърмя на поискване и денем и нощем. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 883
Аз се изцеждах само 1-вия месец Peace
Още кърмя и ми е такава леснотиика, че не ми се спира Laughing

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз се изцеждах само първите три седмици, но тогава кърмих на 3 часа. Просто не бях чувала за кърменето на поискване. Няма смисъл да се изцеждаш, ако няма някакъв проблем. Радвай се на кърменето-толкова е лесно Laughing

# 4
  • Мнения: 4 242
След 2 дни ще станат две години кърмене Peace Никога не ми е тежало, напротив, това е лесния/мързеливия начин на хранене и гледане на бебе (това ми е второ дете).
Цедих се само когато правих запаси за фризера, защото смятах че един ден може да ми потрябват. Цедила съм и по малко когато гърдите ми са се препълвали много, но само толкова колкото да ги облекча.
Не ти е нужна тази хамалогия, разбирам защо ти е неприятно и досадно. Просто спри да се цедиш, до няколко дни кърмата ти ще се регулира според нуждите на бебето и ще имаш точно толкова колкото му е нужно за да се нахрани прекрасно. Трябва обаче да кърмиш на поискване, при всеки малък сигнал на бебето че е гладно или жадно. Понякога това ще става през половин час, понякога през няколко часа, зависи кога каква нужда ще има малкото човече. Важно е и нощното кърмене, за да се стимулират гърдите правилно и често и да не намалява кърмата. Кърмата се регулира според търсенето, колкото повече (по-често) кърмиш- толкова повече кърма имаш!
Кърменето на поискване ти гарантира че ще кърмиш толкова дълго, колкото искаш, при това без да ти е неприятно и без досадни занимания като цедене, изваряване на шишета и т.н. Разгледай библиотеката на форума, има много инфо, прекрасни съвети и примери, които ще те насочат и улеснят в много ситуации.

# 5
  • Мнения: 4 629
Кърмих 1 година, но последните месеци без желание, а "защото така трябва". Живот и здраве, ако имам още деца май ще ги кърмя до като имам желание и ми е приятно  Grinning

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 511
Кърмя пет месеца,но ми е страшно приятно и лесно Peace.Ще кърмя докато мога с кеф!

# 7
  • Мнения: 742
Подкрепям  ira_ic ,  Peace
не е нужно постоянно да цедиш-всичко ще си дойде на мястото, когато се кърмите на поискване Hug Слек като се нормализира кърмата няма да усещаш напрежение в гърдите или някакъв дискомфорт Hug
Аз кърмя 6 месеца и наистина е по-удобно и лесно, особено нощно време, когато не се налага да приготвяш храна - а само си гушваш бебчето и готово Hug

Според мен е хубаво да не се отказваш  Naughty
Успех!  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 461
Ац кърмих 8 месеца.
Изцеждах се първите 2 месеца след кърмене.

# 9
  • Мнения: 171
Аз кърмя седем месеца вече и понякога и на мен ми става досадно, особено през нощта и в много студените дни, но съм сигурна, че отбия ли бебка, ще ми се скъса сърцето. Кърменето е безвъзвратен процес - няма да го повторя никога повече с това дете. Затова съм решила да кърмя бебка максимално дълго - заради нейното здраве и щастие и заради гушкането и любовта в очичките и докато суче.

# 10
  • Мнения: 143
Кърмя вече 3м и половина Grinning, не изцеждам
url=http://line.romanticcollection.ru][/url]

# 11
  • Мнения: 5 026
 Кърмя почти 9 месеца, лесно  и удобно ми е, не се изцеждам. Мисля, че когато дойде момента да не кърмя, сигурно ще се депресирам и ще ми липсва този момент на близост. Никога не ми е било досадно.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз кърмих Калина 8 месеца. Имах още кърма, но тя се отби. През цялото време я кърмих и от двете гърди и не съм се изцеждала...Помпата ми си стоеше непокътната...

# 13
  • на Север
  • Мнения: 503
кърмя година и почти 2 месеца, не изцеждам, много ми е приятно и сигурно ще ми е мъчно, когато вече не иска да цоцка.
И не кърмените бебета се будят нощем  Grinning

# 14
и според мен не трябва вече да се изцеждаш......аз се цедях първия месец, докато гърдите ми свикнат с количеството необходимо за бебо....сега вече няма смисъл да произвеждаш промишлени количества   Close

Общи условия

Активация на акаунт