Вбеси ме яко!

  • 1 812
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 147
Мили мами, аз за магазинните приключения.
Днес със скъпия решихме да пообиколим булчински салони за да си потърся рокля. В ен-тия подред един модел ми хвана окото и съотретно поисках да го пробвам. Продавачката каза цитирам "влизай и се събличай, сега ще ти я донеса". Най-чинно и послушно го направих и тя я донесе. Обаче такива неща като примерно тя само да ми я подаде, пък аз да се облека сама /нещо, което умея от около 3-годишна възраст/, лелката направо си се набута при мен в пробната, която...нямаше 1 метър нито дължина, нито ширина. При първата молба да излезе /учтива, да подчертая/, лелята каза "ма как ше излезна нали трябва да те облека". Ходи обяснявай, че обличането на официална рокля не изисква висше образование. Или, че нямаш сестра. След третото "ИЗЛЕЗТЕ" лелята тръсна роклята и заяви, че щяла да я огледа много обстойно да не съм я повредила случайно. Е облякох я, но няма да си я купя. Всъщност, изобщо по какъвто и да било повод няма да стъпя повече на това място.  И о, чудо, не повредих скъпоценната рокля, но си тръгнас със скандал, защото "За кво ти беше да се праиш на интересна, все едно не съм виждАла булки по гащи". За малко да ни пишат по вестниците.
Такива екземпляри се оказа, че можело и най-щастливите дни да вгорчат...
А вие имали ли сте подобни приключения с жанр Приключенски и главни геррои продавач/к/и?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ммм, не се вбесявай. Доколкото разбирам, става въпрос за жена на възраст, а не за младо момиче. Може би и е влизало в задълженията да ти помогне да облечеш роклята. Няма как да знаеш.
Успешно търсене и не се трови за такива неща. Брак те чака  Grinning

# 2
  • Мнения: 4 629
Аз имах много подобни преживявания докато си пазарувах за булчинска рокля. Много противни продавачки срещнах  Confused Разбирам те. Гледай да не им позволяваш да ти развалят настроението   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 3 147
Ммм, не се вбесявай. Доколкото разбирам, става въпрос за жена на възраст, а не за младо момиче. Може би и е влизало в задълженията да ти помогне да облечеш роклята. Няма как да знаеш.
Успешно търсене и не се трови за такива неща. Брак те чака  Grinning
Не, не, бракът по-в бъдещето. Засега абитуриентстваме. Обаче се стремим да избегнем истериите февруарско-майско-абитуриентски.

# 4
  • Мнения: 1 393
Нямаше  ли тук наскоро една подобна тема?

Запомнила съм нечий потресаващ разказ за продавачката, която казала " Ей сега като ти хлопна една обувка в главата, ще си избереш набързо" - това в отговор на колебаещата се м/у два чифта обувки клиентка.  #Crazy  Joy  Joy

Аз най многото, с което мога да се похваля е случка в някакъв базар на Графа преди две години- след като пробвах някаква си блузка, казах "Благодаря" и тръгнах да си излизам, а продавачката ме изпроводи със смаяните думи: "Ама няма ли да  я купиш?!".  Crazy

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 04:53 от MrsG

# 5
  • Мнения: 1 436
 Joy Признавам си без бой, че аз моята булчинска рокля не можах да я облека сама, нищо че съм висшистка  Embarassed. Имаше фуста, която се диплеше, роклята се закопчаваше отзад, пък и беше снежно бяла и ме беше страх да не се изцапа ако се допре до нещо в съблекалнята.

Та мисълта ми е, че може би от такива пишман булки като мен лелята си е извадила грешни заключения. Не че оправдавам грубото й отношение, де.

Най-фрапиращия случай при мен беше точно покрай абитуриентския бал. Пробвах едни обувки на около 6 см ток и продавачката ми каза: "Ама к'ъв е тоя ток на този ръст, ма? Не мо'еш си намериш кавалер". Обясних й, че за моите 174 см + 6 см обувки съм намерила кавалер 198 см Grinning, та да не се пристеснява.

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 03:12 от Juturna

# 6
  • Мнения: 4 555
По принцип за гадните продавачки си права, но в случая просто ти липсва опит с меренето на булчински рокли.
И аз бях много изненадана, че няма да ме оставят да си я меря сама (първата, която мерих), но после осъзнах, че не се сещам за много начини, по които сама да си затегна корсета. Просто булчинските рокли са такива, че много трудно се обличат самостоятелно и тъй като жената е обличала сто и кусур булки, тръгнала е по инерция да те облича и теб, без да ти обясни предварително каква е практиката.
Следващия път да знаеш, че така се прави, вместо да си хабиш нервите.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
По принцип за гадните продавачки си права, но в случая просто ти липсва опит с меренето на булчински рокли.
И аз бях много изненадана, че няма да ме оставят да си я меря сама (първата, която мерих), но после осъзнах, че не се сещам за много начини, по които сама да си затегна корсета. Просто булчинските рокли са такива, че много трудно се обличат самостоятелно и тъй като жената е обличала сто и кусур булки, тръгнала е по инерция да те облича и теб, без да ти обясни предварително каква е практиката.
Следващия път да знаеш, че така се прави, вместо да си хабиш нервите.


Да. И аз се подписвам под това  Peace

Когато ми ушиха роклята и трябваше да ходя на пробни, винаги жената ме обличаше и не защото трябва да имаш висше за тая работа, ами защото на корсета /отзад/ имаше най-малко 30 копченца+връзки, които посмъртно не можеш сам да закопчееш.
Не смятам, че продавачката е била нагла, а напротив  Peace

Виж ако това ми се случи в обикновен магазин за дрехи сигурно ще гледам така  Shocked

# 8
  • Мнения: 3 423
Преди години ми се наложи за две седмици
да обиколя безброй магазини за булчински
облекла в София. Разбирам те за какво говориш.
Малоумщина до малоумщина, дебилизъм до дебилизъм.
Най-възхитена останах от перхидролената
метла в Малкия цум на втория етаж. Не само
не си знае интересите лелката, ами трябва
някой модератор да й банне бизнеса, щото
очевидно не е на точното място. За нея ли
говориш? Ако се напъна, ще се сетя и за
другите ми ялови опити да намеря нормална
продавачка на булчински одежди. А може и
аз да съм сбъркана. Добре, че не ми се налага
често да ползвам услугите на българска продавачка.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не, не, бракът по-в бъдещето. Засега абитуриентстваме. Обаче се стремим да избегнем истериите февруарско-майско-абитуриентски.

Хехехеееее, ми в един и половина през нощта не съм разбрала, че иде реч за абитуриентски бал  Laughing
Между другото и абитуриентската и сватбената ми рокля бяха с цип на гърба, което изискваше намеса от втори човек при обличане и събличане. За сватбата вече си имах висше, ама не техническо, та за това  Grinning
Свиркай си и не обръщай внимание на продавачките. Няма те да ходят на бал я  Grinning

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Най-възхитена останах от перхидролената
метла в Малкия цум на втория етаж. Не само
не си знае интересите лелката, ами трябва
някой модератор да й банне бизнеса, щото
очевидно не е на точното място. За нея ли
говориш?
тази и аз я знам - отвратителна е просто.
Вече дори не помня за какво стана скандала, но вдигнах целият магазин с виковете си Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 866
Не знам дали това ще те успокои, но и аз се нервирах в един булченски магазин и то не в България, а във Франция. Искам да уточня, че роклите бяха над 1000 евро! Е, не са се опитвали да ме изнасилят в пробната Grinning, но пък искаха да купя нещо без даже да го пробвам!!! Хубавото там е, че като се врътнеш и им кажеш каквото трябва, просто им натриваш носа и те гък не казват. В случая аз им уточних, че съм си купила рокля от друг магазин, обясних им как са ме обслужили там правейки сравнение с тяхното обслужване и накрая им уточних, че даже съм си купила по-скъпа рокля от тази която те ми предлагаха преди това. Мога да ти кажа, че бяха зелено-лилави от яд и даже после специално ми се обадиха да ме питат от кой магазин точно съм си купила роклята.  Grinning Накрая се оказа, че не моите, а техните нерви се скъсаха.  Grinning Не си го слагай на сърце, избери си рокля в магазин, в който знаят за какво става въпрос. Мисля, че вече и в България има добри търговци. Освен това вземи някой с теб да ти прави компания и да парира тъпите продавачки, ако случиш пак на такива.

# 12
  • Мнения: 4 473
Оххх, момиче....да ти имам проблемите!
Sorry, ако звуча грубо - не това е целта ми, но на фона на случващото се, това твоето са не бели, ами прозрачни кахъри.

По темата: имала съм спречквания с обслужващ персонал. Последните спряха в мига, в който се `сетих`, че Аз съм клиент, а Клиентът винаги има право. Толерантност и добро възпитание - оставих ги за тези, които ги заслужават. Wink

# 13
  • Мнения: 2 040
И затова е трябвало да вдигаш скандал на жена, която е искала да ти помогне .... нямам думи ..

Иначе съм имала проблеми с продавачи, но за по- сериозни неща .. 

# 14
  • София
  • Мнения: 3 147
И затова е трябвало да вдигаш скандал на жена, която е искала да ти помогне .... нямам думи ..

Иначе съм имала проблеми с продавачи, но за по- сериозни неща .. 
Мерси за такава помощ....да си я държи за нея си, или в краен случаи - детски магазин.
ОК, политика на магазина, но....когато я помолих да излезе, можеше да не се прави на луда......абе, както и да е. Асеновград ме зове, то се е видяло. И да подчертая, че беше нормална пола и бюстие с цип. Нищо сложно за обличане, с други думи.

Общи условия

Активация на акаунт