Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 ноем. 2006, 07:39 ч.

Kakwo se prawi pri goljm izlishuk na kurma?

• 395
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,
Храня бебето си с кърма като се цедя и давам от шише, тъй като имам проблем с гърдите и доста ме болят.Забелязах обаче, че последните два -3 дни количеството на кърма доста се увеличи.Бебето яде за сега кум 100мл- на 17 дни сме, а аз цедя около 300 вече и направо се чудя какво да ги рая.Заълвам шишета и за сега слагам в хладилника до следващото ядене, но пък, ако не се изцедя става купон, защото гърдите ми почват да текат и никакви там одплънки и добри поддържащи сутиени не спасяват омазването на дрехите.
На някой случвало ли му се е?
В тази връзка искам да опитам мамите с опит в замразяване на кърма как точно процедират.Четох, че се записва на чашките датата и се съхраняват във фризер до 3 месеца, но има ли и нещо друго?Някой съхранявал ли е кърма в пособия различни от разните там чашки и контейнери, които се предлагат от фирмите за бебешки пособия на пазара?

# 1
ако продължиш да се изцеждаш и да даваш от шише, кърмата драстично ще ти намалее. аз имах същите проблеми с гърдите - кърмата течеше розова от кръв и рани, но се иска упоритост - мажех ги с мас. можеш да замразяваш кърма 3 месеца, но да при едно размразяване неможеш да замразиш отново, то трябва да става на стайна температура, а не в микровълнова или на пара. аз така правех и сега когато кърмата ми е намаляла и е грипаво време - размразявам и давам /не повече от 3 месеца!!!!!!!/ колкото повече кърма приема, толкова по-здраво бебе. кътай кърма за черни дни!!!

# 2
Изцеждай само колкото да облекчиш напрежението, защото иначе ще продължаваш да стимулираш жлезите да произвеждат още мляко. Опитай да редуваш гърдите, докато изцеждаш - първо едната, после другата след около 2-3 часа, за да редуцираш предлагането.

# 3
Мога да Ви предложа две статии от библиотеката:
Твърде много кърма
Твърде много мляко

Имаше и една статия за начина на производството на кърма. В нея също бяха посочени методи за намаляване, респективно увеличаване на кърмата. Съжалявам че не мога да я намеря, търсачката е претоварена, а в Библиотеката не е сложена.

# 4
  • Карлово
Аз замразявах в стерилизирани бурканчета всякакви-и от пюрета, и по-големи. Някъде бях срещнала и за бутилки от мин.вода, водата се излива в друг съд,без да се пие от бутилката.

# 5
И аз я замразявах в бурканчета от пюрета.
След като един път е размразена,втори път не може да се замразява.

# 6
http://www.bankazamaichinakarma.hit.bg/

# 7
  • София, Младост 2
Сейфхевън ти е дал линковете към статиите, в които са посочени начини за намаляване на кърмата. Ето и още един (не се плаши, че е за отбиване, има и начини за намаляване):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0
Банката за майчина кърма е благородно решение, стига да имаш нерви да минеш през процедурите. Но - трябва да си наясно с едно нещо - производството на повече от 1000-1200мл кърма дневно води до сериозно изчерпване на количествата калций в организма, така че е абсолютно необходимо да взимаш калциеви добавки, докато не намалиш изцежданото количество в приемливи граници.
Кърма може да се замразява в стерилните контейнерчета за урина от аптеките (по-евтини са от тези на бебешките фирми), а също и в качествени пликчета за фризер (не от тези, дето са по 100 за левче! - лесно се късат и пропускат миризми)- например тези трислойните на Топпитс, има ги във всеки голям супермаркет. Можеш да ги надписваш с маркер за дискове. Не са стерилни - но ако кърмата ще се ползва само от твоето бебе, няма нужда да бъдат стерилни.

# 8
Peace

# 9
Имаше и една статия за начина на производството на кърма.

За това говорех, много полезна статия.
Как работи механизмът на производството на кърма?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт