Малък ли е за ...

  • 1 320
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
Според вас с какво е по-добре да се завива бебчето - с олекотена завивка, с одеалце или да спи в спален чувал?

# 16
  • Мнения: 2 807
Цитат на: boo
Да изясним нещата, че много объркано стана: в чужбинско препоръчват детето да спи само по гръб, докато не стане на няколко месеца. Смята се, че ръскът да повърне и да се задави е минимален, сравнен с този да се задуши, ако спи по корем (това се смята за много по-опасно и по-често срещано). В Бг препоръчват да спи или на една страна (като се редуват) или по корем, а никога по гръб. Ортопедите обаче казват, че спането по корем повишава риска от изкривявания на крачетата, които не могат да поемат тежестта на тялото. Смята се също (навън), че така има много по-голям риск от задушаване и СВДС (синдром на внезапна детска смърт).
Според мен на 4м спокойно можеш да го слагаш на една страна. Ако се тревожиш, че може да се обърне по корем, подпирай го със специални бебешки възглавнички за сън или с навити хавлиени кърпи.



Това е и моето мнение!
Много точно ти е обяснила "boo"

  202uu   202uu   202uu

# 17
  • Мнения: 1 032
Цитат на: iva 76
Според вас с какво е по-добре да се завива бебчето - с олекотена завивка, с одеалце или да спи в спален чувал?

Аз например много съжалявам,че не свикнах синът ми(3г11м) от мъничък да спи с чувалче-от толкова въртене и ритане той постоянно е развит.Пък вече не мога да го накарам да се мушне в такова нещо.Малката със сигурност ще я свикна така.

# 18
  • Мнения: 530
Тук по принцип препоръчват по гръб, но ми бяха казали акушерките, че може и настрана. НО НЕ под ъгъл от 90 градуса с леглото а просто само леко завъртяно на една страна и подпряно с навито на руло одеялце (от тези дупчестите за да не се задуши евентуално ако се обърне към него), или хавлиена кърпа или има специални приспособления за подпиране от нещо като по-твърд дунапрен. Ние опитахме, но Анна нито повръщаше, а и явно й беше по-удобно по гръб. Постепенно започна сама да си избира позата.

Само искам да кажа, че до годинка не се препоръчва ползването на възглавници заради риска от задушаване.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Малката още в родилното я слагаха само настрани и редуваха страните. Казаха ми и в къщи така да продължавам. Тя си спинка така засега. По гръб не съм я слагала да спи...

# 20
  • Мнения: 2 596
Както му е удобно така да спи, то ще си покаже. Едва ли има правила в кой месец, как да спи детето. Но поне в началото спят на една страна и се редуват страните, заради главичката.

# 21
  • Мнения: 4 414
според мен, на 4 месеца е достатъчно голямо бебче, че да не можеш да го слагаш както ти искаш:wink:...остави го да спи както му е удобно...иначе, аз съм привърженик на спането по гръб - така или иначе главичката е на една страна и няма да се задави...

# 22
  • Мнения: 4 414
Цитат на: juna

Аз например много съжалявам,че не свикнах синът ми(3г11м) от мъничък да спи с чувалче-от толкова въртене и ритане той постоянно е развит.Пък вече не мога да го накарам да се мушне в такова нещо.Малката със сигурност ще я свикна така.


няма спасение:) Ния си спеше успешно в чувалче, докато не се научи да се изправя в леглото...сега е пълен абсурд да я навра в такова нещо - целия блок ще научи! Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт