Питане за амниоцентезата

  • 1 969
  • 15
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравейте настоящи и бъдещи майчета.
Аз съм в 14  почти 15 г.с. и след 2 седмици ми предстои амниоцентеза. Бихте ли сподели опит и ако може да ми препоръчте добър специалист за това изследване. От моите търсения в нета стигнах до извода че за д-р Димитрова от Майчин дом има най добри отзиви. Пък и доколкото разбрах всички проби ги носята в МД за изследване. Моля ви ако някой е правил амниоцентеза да каже трябва ли да се лежи след нея и колко време.
Благодаря ви предварително  Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Мисля, че добре си се спряла на д-р Димитрова. На мен ми я прави д-р Гунев, също от МД. Не съм лежала в болницата. Отидох сутринта, направи ми процедурата и си тръгнах - с кола обаче. После трябва да се почива на легло.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Благодаря Нaти ,
След  проучването което направих почти съм си избала д-р Димитрова. Само утре да чуя и мнението на моя доктор - дано да съвпадне с моето, че и без това такъв страх ме гони Blush

# 3
  • Мнения: 105
Това изследване не се ли прави след БХС, и то при съмнения че може да има увреждания в плода?!? А като гледам твоите седмици, е рано даже и за БХС, поправете ме ако греша  newsm78

# 4
  • Мнения: 481
здравейте,аз също съм бременна в 13 седмиса-онзи ден бях на преглед, всичко е наред Simple SmileСлед две седмици ме викат отново за да ми направят БХС.Така че мисля, че не е ранно за такъв вид изследване,щом тогава ми казаха..........и вече недай си боже има нещо, то тогава амниоцентезата.

# 5
  • Мнения: 105
Принципно БХС-то в МД го препоръчват между 16 и 19 г.с, не че не може да се направи по-късно или по-рано, но в препоръчания период нивото на наблюдаваните хормони е оптимално за откриването на синдром на Даун и Спина Бифина! Аз лично първо бих препоръчала да се направи фетална морфология при добър специалист, там чудесно се виждат някои от най-характерните маркери за тези аномалии! Но това си е лично мнение  Wink!

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Преди няколко месеца имаше голямо обсъждане на темата във Форума на мартенките - аз съм от там. Така че можеш да попиташ там - доста момичета си направиха, аз не съм от София и не съм ходила.

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Амниоцентеза се прави и без БХС. При мен поне така беше. Лекарят ми твърдо каза, че е излишно да правя БХС, тъй като той дава предполагаем резултат, докато амниото е 100% гаранция. А аз бях на 35, когато забременях и просто беше задължително да си направя това изследване. Освен това има доста неприятни истории, свързани именно с добри резултати от БХС и лоши при раждане, както и обратното - виж темата на майки над 40-год. Там доста мами са се изказали по въпроса, повечето са минали по този път и наистина ще научиш полезни неща.
Незнам кои са най-добрите лекари в МД за амнио, тъй като аз го правих в "Шеново" при лекаря, който ми проследи цялата бременност. Мога обаче да ти кажа, че не е толкова страшно както на пръв поглед изглежда. Добре е после да се прибереш с кола и да остане същия ден на легло. Не е зле и на следващия да полежиш. После си тръгваш отново на работа все едно нищо не е било. А иначе амниото се прави щом влезеш в четвъртия месец до началото на петия най-късно. Това е заради евентуални проблеми (ако има такива, разбира се), които налагат прекратяване на бременността.
Успех и леко бременеене. Стискам палци всичко да мине добре и резултатите да са отлични.   bouquet

# 8
  • Мнения: 82
Здравей.Не съм си правила амиоцинтеза,но от престоя ми в Майчин дом имам впечатления от  д-р Димитрова и смятам че тя е много добър и отговорен професионалист.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ейййй, това ми е болната тема....... За д-р Димитрова чудесно си се ориентирала, както и за това, че всички проби се пращат в МД. В МД не се лежи след амниото. Не съм лежала в къщи също, просто имах много задължения в работата и така .... А аз имам 4 неуспешни опита за амнио в Св. София и 1 успешен в МД при д - р Карагьозова. И това цялото приключение в рамките на една седмица  Mr. Green . Горе главата, всичко ще е ок, ако искаш пиши ми на лични, ако те интересуват други подробности  Hug  Hug  Hug

# 10
  • Мнения: 2 401
Ейййййй мацка, какви са тези 4 опита за амниоцентеза, какво са те правили тези??? 4 пъти ли те дупчиха?

# 11
  • Мнения: 6 164
Д-р Димитрова е   Peace избор!

honey_bee  Shocked

# 12
  • Мнения: X
здравей, със сигурност мога ди ти кажа,че в майчин дом софия за аминоцинтеза те хоспитализират и софиянките за деня и за още 1 или два дена, през тези дни ти бият ношпа инжекции и те гледат на уз.аз мисля,че по добре да останеш за наблюдение.може дйа не останеш ако се подпишеш,че по собствено желание не желаеш да оставаш и те не носят отговорност.успех.даже може би,ще ти дадат профилактично и антибиотик.

# 13
  • Мнения: 731
Здравейте!

И аз правих амниоцентеза при д-р Димитрова през май т.г. Изследването мина добре. Имах две седмици синка и болка от мускулната инжекция с но-шпато и антибиотика, но никакви проблеми с мястото, където ме боцнаха за да изтеглят околоплодната течност. Тръгнах си пеш от болницата и се разходих преди да се прибера. Следващите два дни я давах по-леко просто за всеки случай.

За информация: здравната каса покрива изцяло амниоцентезата от януари 2006 година. Само дето трябва да се лежи 3 дни в болницата. Практика е обаче със софийските майчета да ги пускат у дома след процедурата, като 3 дни по-късно отиват да си вземат епикризата и болничен лист, ако е нужен. Ако възникне какъвто и да е проблем през тези 3 дни просто се отива в болницата - така или иначе се водим там. Генетичната консултация пак си се плаща, и иглата, ако трябва да се купи.

Успех и леко бременеене!

# 14
  • Мнения: 2 401
здравей, със сигурност мога ди ти кажа,че в майчин дом софия за аминоцинтеза те хоспитализират и софиянките за деня и за още 1 или два дена, през тези дни ти бият ношпа инжекции и те гледат на уз.аз мисля,че по добре да останеш за наблюдение.може дйа не останеш ако се подпишеш,че по собствено желание не желаеш да оставаш и те не носят отговорност.успех.даже може би,ще ти дадат профилактично и антибиотик.

Аз пък със сигурност мога да кажа, че миналата седмица в МД  след процедурата нито са ме гледали нито са ми били нещо,  нито са ми дали да подписвам нещо, пратиха си ме в къщи по живо по здраво.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт