Кръводаряване и бременност

  • 4 380
  • 15
  •   1
Отговори
  • в стаята
  • Мнения: 469
Моя приятелка дари кръв преди около 3 седмици, но миналата седмица се разбра, че е бременна. Следователно когато е дарявала е била бременна. Според вас може ли това да окаже някакво влияние на плода и изобщо на бременността?

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Няма страшно, не се безпокой

# 2
  • Мнения: 2 818
Според мен не. Може като е дарявала кръв да й е било по-отпаднало, но не може да навреди.

# 3
  • Мнения: 1 733
Не би трябвало да има проблем, но повече да не дарява докато роди Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 273
и аз дарявах кръв преди да разбера, че съм бременна и това не ми е попречило с нещо. Аз съм в 33г.с ,така че не се притеснявайте

# 5
  • Мнения: 35 961
да не се безпокой

# 6
  • Мнения: 2 897
Не би трябвало да има проблем, но повече да не дарява докато роди Simple Smile
Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Няма за какво да се притеснява Peace Някои лекари дори препоръчват кръводаряването като начин на пречистване на кръвта - съвсем сериозно.

# 8
  • Мнения: 3 089
е чак пък толкоз. пиявици тогава да си намятаме  Crazy
не се сърди, моля   bouquet

не мисля, че нещо страшно ще се случи, но на нейно място аз не бих повторила, освен дако не иде реч за много-много близък и важен за мен човек. всъщност, мисля, че от самия кръвен център ще върнат бременна.

# 9
  • Мнения: 8 917
е чак пък толкоз. пиявици тогава да си намятаме  Crazy
не се сърди, моля   bouquet


Не забравяй, че "едно време" са лекували и с пиявици Peace

# 10
  • Мнения: 6 461
Според мен не. Може като е дарявала кръв да й е било по-отпаднало, но не може да навреди.
Peace

# 11
  • Мнения: 2 677
И аз дарих кръв в самото начало на бременността си. Няколко седмици по-късно разбрах всъщност, че съм бременна. Проблеми нямаше!  Peace

# 12
  • Мнения: 6 164
Не, било е в самото начало.

# 13
  • Мнения: 1 581
Не би трябвало да има проблем, но повече да не дарява докато роди Simple Smile
и още 9 месеца след раждането  Grinning  Така ми казаха, когато исках да даря за сина си.

# 14
  • Мнения: 1 030
Не вярвам да има проблем. Още повече, че след като момичето е дарило кръв, то не е имало проблеми като анемия или нещо от рода, иначе не би го направило, нали?
А в началото на бременността, предполагам, че като е съвсем малък зародишът не би навредило, по-скоро в по-късна бременност би било рисковано - нали бременните жени са особена категория хора и дори им се разрешава да не спазват пост дори в строго религиозните общества.

Общи условия

Активация на акаунт