Универсалните подправки - ах, какво злато!

  • 4 104
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Не знам за вас момичета, но аз ползвам постоянно универсални подправки и най-вече Пикантина и Маги - микс от зеленчуци /зелените/. Много съм доволна - всички ястия стават страшно вкусни и не му мисля много - много какви подправки да слагам, че и без това не съм много наясно.Кажете вие от кои универсални подправки сте доволни, че аз само тия си знам, та може да ми помогнете да открия и други такива златни хитринки.

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз тях ползвам, но гледам да е по-рядко, че са доста соленички

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Не ги използвам.Предпочитам или направени вкъщи(отглеждам си някои подправки)или купени,от магазин,но не осолени.Имам Вегета.,и я използвам.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не им харесвам  вкусът на тия универсалии. Ястията добиват еднакъв вкус. Отгоре на това са адски солени, съдържат мононатриев глутамат, който е неполезен и увеличава хапетита. Не ползвам таквоз нещо, обаче щом ви харесва - добър апетит!

# 4
  • София
  • Мнения: 167
И аз не ги харесвам  Confused
Притеснява ме и съдържанието им - пълни са с Е-та  Sad

# 5
  • Мнения: 5 183
Аз пък си ги ползвам най-редовно  Embarassed Mr. Green

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Обожавам ги- тези на Маги и Пикантина. Май на всякъде ги слагам.

# 7
  • Мнения: 152
И аз внимавах с тия Е-та докато бях бременна, но сега вече Пикантина и Вегета са ми първата съставка в манджите.  Peace
И бульончета.  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 403
И аз съм фен на универсалните подправки  Peace

# 9
  • Мнения: 3 499
"Маги вълшебен вкус - букет от градински подправки" - тия са ми любимите, правят ястието наистина вкусно.

# 10
  • Мнения: 732
Не ги използвам  Naughty Предпочитам "истински" подправки Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 546
избягвам да ги слагам. май ползвам вегетина само за пикантни картофки. от пикантината не съм доволна въобще - 3 пъти ми се случи да ми се завъждат буболечки в бурканчето, в което я държа. с вегетината не ми се е случвало засега.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Ползвам основно Маги Вълшебен вкус - 10 зеленука и пилешките им бульони.
Наскоро купих Вегета, но не ми хареса. За мен МАгито остава по-добрият вариант.

От снощи ползвам и универсалният сос на Маги, правих мусака с него. Стана вкусна, но все още нямам много впечатления.  Като го поползвам по-дълго време, тогава ще мога да се изкажа по-обективно.

# 13
  • Мнения: 497
Аз също ползвам Маги _вълшебен вкус, но предимно на пилешко месо, за другите ястия си слагам домашни подправки   chef
А за соленото, ми то като сложиш малко и не става солено, ако изсипеш половин пакетче много ясно, че ще е солено. На мен ми е добре, пък незнам. newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
В началото когато ги пуснаха на пазара аз също прекалявах с тях и все ми ставаха соленички нещата. Но после си изградих някаква мярка като количество и така. Сега си ги ползвам и не ги сменям.
не ги ползвам единствено когато правя някаква точна рецепта, с дадени пропорции и подправки.

Но наред с Магитата си ползвам и всички останали подправки.

Общи условия

Активация на акаунт