Да защитим малтретираните дечица!

  • 3 519
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 985
АЗ СЪМ ЗА! Подписка, петиция, отворено писмо- нямам представа кое е по-добро, но заставам до вас, майчета!

# 61
  • Мнения: 259
Подкрепям напълно  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда мила, кажи ти като юрист, макар и не в тази област - какво е най-адекватно да се направи в случая.
Десита, ако знаех, душо, да съм го подхванала отдавна, ама Confused
Първо законът трябва да се позатегне. Не съм работила в тази сфера, но все си мисля, че не е редно да толерираш "свиждането" на една майка с детето й веднъж в годината и това да я прави Майка, а детето - негодно за осиновяване Shocked И да товариш обществото с издръжката на хиляди домове, а  приятелката ми  да чака 2 години #Crazy, за да си осинови детенце.
Не е нормално да пратиш вкъщи жена, за да се "грижи" за децата си, като току що ти е довела пребито до смът бебе да го спасяваш.
Не е нормално  да установиш, че майка пуска на улицата  2 и 4-годишно дете да си хванат трамвая самички до вкъщи и да предприемеш мерки срещу нея след месеци. Ми за това време тия дечица можеше да са отвлечени, пребити, продадени, изнасилени...да ги пази Господ Praynig
Така че Законът за закрила на детето, СК, НК, всички актове по осиновителните процедури - промяна, и то сериозна. Повече власт на службите за закрила на децата, предвиждане на наказания, пък били те и административни за родители, които посягат на децата си, бързи съдебни производстваза престъпленията срещу деца, държавата ни трябва да стане малко по-полицейска в това отношение. И тая презумпция, че семейната среда винаги е най-доброто - просто не е вярна, уви Sad
Ама кой да направи тези промени? Толкова по-"важни" неща се мислят в момента Twisted Evil
Ех, че се ядосах Close

# 63
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мислите ли, че има полза от подобни подписки?  newsm78 Или колкото имаше за увеличаване на майчинските и т.н. Аз съм малко скептична, но бих подписала веднага. Според мен по голям ефект би имал един протест пред парламента и пред всички общини в другите градове, но много от жените не искат да се ангажират. Щом майчинските не можаха да ги мотивират, какво ли ще го направи.  newsm78. Тази държава има нужда от един силен протест с помощта на медиите и хората, сега е много успешно време преди влизането ни е Европейския съюз. Иначе, как да защитим децата си, и как да бъдат защитени деца малтретирани от собствените си родители? Що за свят живеем, после защо хората се изнасяли и се срамували от това, че са българи. Crossing Arms

# 64
  • по света
  • Мнения: 1 587
Подкрепям с две ръце!!!!

# 65
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ще се подпиша с две ръце Sad

# 66
  • Мнения: 2 125
Подкрепям инициативата и аз. Но в днешният 24 часа пише, че "снощи в Пирогов е прието по-малкото дете на същата майка"...Не ужасно, ами не знам...
.

# 67
  • Мнения: 4 195
имам идея, но в момента имамспешна работа в офиса, довечера ще ви дам моето предложение за действие

# 68
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
  И аз съм "за" с две ръце.

пишете и до се подписваме Praynig
Напълно подкрепям Peace Само кажете какво и как да се направи!

# 69
  • Мнения: 1 209
И аз подкрепям всяка инициатива свързана с промени и подобряване на защитата на правата и здравето на децато ни.
Тази жена е просто за разстрел, една година в затвора и е твърде малко, как може да посегне толкова брутално на малките слънчица. От БТВ разбрах, че тя е малтретирала дори и другите две невинни дечица, които бяха оставени да мизеруват сами в стаята която живееха.

# 70
  • Мнения: 2 891
Каквото трябва ще направя!!! Просто не мога да намеря думи да изкажа възмущението си от този тип хора!!!

# 71
  • Мнения: 3 091
Ще се подпиша.

# 72
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Мислите ли, че има полза от подобни подписки?  newsm78 Или колкото имаше за увеличаване на майчинските и т.н. Аз съм малко скептична, но бих подписала веднага. Според мен по голям ефект би имал един протест пред парламента и пред всички общини в другите градове, но много от жените не искат да се ангажират. Щом майчинските не можаха да ги мотивират, какво ли ще го направи.  newsm78. Тази държава има нужда от един силен протест с помощта на медиите и хората, сега е много успешно време преди влизането ни е Европейския съюз. Иначе, как да защитим децата си, и как да бъдат защитени деца малтретирани от собствените си родители? Що за свят живеем, после защо хората се изнасяли и се срамували от това, че са българи. Crossing Arms
   и аз така мисля   bouquet

# 73
  • Мнения: 9 107
Ще се подпиша.

.......Първо законът трябва да се позатегне. Не съм работила в тази сфера, но все си мисля, че не е редно да толерираш "свиждането" на една майка с детето й веднъж в годината и това да я прави Майка, а детето - негодно за осиновяване Shocked И да товариш обществото с издръжката на хиляди домове, а  приятелката ми  да чака 2 години #Crazy, за да си осинови детенце.
Не е нормално да пратиш вкъщи жена, за да се "грижи" за децата си, като току що ти е довела пребито до смът бебе да го спасяваш.

Не две години - мои близки - 2 семейства - чакаха съответно 4 и 3 години и докато не се отчетоха на директора на дома едните, а  другите извадиха сериозна връзка

# 74
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мислите ли, че има полза от подобни подписки?  newsm78 Или колкото имаше за увеличаване на майчинските и т.н. Аз съм малко скептична, но бих подписала веднага. Според мен по голям ефект би имал един протест пред парламента и пред всички общини в другите градове, но много от жените не искат да се ангажират. Щом майчинските не можаха да ги мотивират, какво ли ще го направи.  newsm78. Тази държава има нужда от един силен протест с помощта на медиите и хората, сега е много успешно време преди влизането ни е Европейския съюз. Иначе, как да защитим децата си, и как да бъдат защитени деца малтретирани от собствените си родители? Що за свят живеем, после защо хората се изнасяли и се срамували от това, че са българи. Crossing Arms
Простест пред парламента не може да се прави в почивните дни, а през седмицата много от нас са на работа.

Общи условия

Активация на акаунт