Да защитим малтретираните дечица!

  • 3 517
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Подкрепям! От вчера това не ми дава почивка, само за детенцето мисля...

# 76
  • Мнения: 2 070
Мислите ли, че има полза от подобни подписки?  newsm78 Или колкото имаше за увеличаване на майчинските и т.н. Аз съм малко скептична, но бих подписала веднага. Според мен по голям ефект би имал един протест пред парламента и пред всички общини в другите градове, но много от жените не искат да се ангажират. Щом майчинските не можаха да ги мотивират, какво ли ще го направи.  newsm78. Тази държава има нужда от един силен протест с помощта на медиите и хората, сега е много успешно време преди влизането ни е Европейския съюз. Иначе, как да защитим децата си, и как да бъдат защитени деца малтретирани от собствените си родители? Що за свят живеем, после защо хората се изнасяли и се срамували от това, че са българи. Crossing Arms

Че имаше си сериозни последствия от подписката и протестите. Ние цяло сдружение сформирахме, сега ни канаят по работни групи и обсъждания, изказваме се по медии и правим каквото можем. Майчинството вече е 9 месеца, а не 3. За другите положителни крачки провери в темата на НБМ. А иначе подписката и протестите за Иракли, да речем, доведоха до забраната да се строи в тези области 1 година, докато не се уточнят нещатата с това кое ще влиза в "натура" и ще е със статут на защитена местност, ако не се беше вдигнало толкова шум нямаше да се обърне внимание. Ами хората в Попинци, които седяха колко дни, месец май по барикадите и не допуснаха да се извлича злато с цианидна технология в района им и изгониха цяла корпорация?! това са малко и малки крачки, постигнати благодарение на обикновените хора. важното-е-да-повярваш-че-можеш. Няма да ти разказвам, че пък майките, които протестирахме в другите градове също успяхме да направим някои неща... Аз лично не се чувствам зле за нито един час прекаран в студа или жегата по протестите, на които съм ходила, включително и бременна в 6тия месец! И определено винаги е имало полза, макар и малка! /с изключение на антивоенните, когато хвърляхме хартиени самолетчета пред американското посолство/

# 77
  • Мнения: 214
Подкрепям и подписвам с две ръце.
 Peace Peace Peace

# 78
  • София
  • Мнения: 5 604
Всяка благородна кауза за защита на дечицата на България е добре дошла HugПОДКРЕПЯМ ВИ, разбира се!!!
И аз подкрепям всяка инициатива... както вече много пъти казах!

# 79
  • Мнения: 67
Подкрепям всяка инициатива (с каквото мога) Peace

# 80
  • Мнения: 288
   Подкрепям инициативата! Peace Peace

# 81
  • Мнения: 52
Подкрепям с две ръце Peace

# 82
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Абсолютно ЗА!!!

# 83
  • Мнения: 2 663
Подкрепям с 2 ръце!Утре искам да отида до Пирогов да занеса разни неща и да разпитам относно дечицата.Решили сме да се грижим малко или много за тях в бъдеще

# 84
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Сън не ме хваща  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Момичета, ако заковем тази тема, половината страница на клюкарника ще стане в заковани теми.
Аз не мога да махна никоя от другитеSad

Ако се пише в нея често, тя ще си стои все на първа страница.
Ако искате, може да я преместя в друг по-сериозен форум, където може да бъде закована (но няма да се вижда от толкова хора може би).


Темата няма нужда наистина да се заковава... като пишем непрекъснато, ще е на първа страница!

Фрики е била написала писмо в другата тема, но нещо е станало....

Пиша в темата, защото именно тя, стана причина за нещо, което освен, че е неетично, е и много грозно.
Написах писмо, което публикувах в тази тема, за да провокира дискусия, и за да може, ако на някого от сдружението на бъдещите и настоящи майки му хареса, да използва. Също така, както и преди казах, писмото трябваше да бъде написано и допълнено от хора, които се занимават с тази област.
разбрах, че някой го е изпратил. Този някой не съм аз. Нека човека, имал несъобразителността, да не кажа друга дума, да си се извини по каналния ред на сдружението, и да обясни причините, поради които е решил, че може да изпраща писма от името му.
Силно се надявам, че цялата случка е продиктувана от незнание и несъобразителност.



сега ще я помоля отново да го напише.  Praynig

Ще включим идеите и на Crazy chick

Аз не съм юрист, но според мен в една такава подписка или декларация, или както се нарича, трябва да се настоява за промени в Закона за закрила на детето и в процедурата по решаването на подобни казуси. Бюрокрацията при случаи на доказано малтретиране на дете да бъде сведена до минимум и да съществува ефективна и бърза схема сигнал - проверка - съдебно решение - мерки.

Наказанието да е повече от година, защото не ми се вижда редно това да е максималния срок за излежаване, понякога става въпрос за трайно осакатени или психически травмирани деца, все пак.

Това с отглеждането в "семейна среда" също е странно - майката пребива сина си, но по презумпция най-доброто място за това дете е собственото му семейство и затова социалните и го връщат.

Да се уреди въпросът с деца, оставени на произвола на съдбата от родителите си, които обаче не се отказват от тях и по този начин обричат шанса им да бъдат осиновени или настанени в приемно семейство. Да има някаква "давност" на родителските права, да речем - да се губят, ако в продължение на 3-4-5 години не си се грижил и не си се интересувал от детето си. Процедурата по осиновяване също плаче за спешни мерки.

Това няма много общо, но ще го напиша - надбавки за деца да се полагат само на семейства с доказан месечен доход, поне на единия родител или пък с платени осигуровки, или не знам... нещо, което да възспре множенето на малцинствените групи с едничката заветна цел да се докопат до 100 лв. повече на месец. Ето, тази жена... дете след дете - за 18лв. на месец, толкова струва за нея живота им.

Под друга точка може да е настояването за отпускане на повече средства от държавата за Агенцията за закрила на детето. Предвидените такива са крайно недостатъчни, главно за наемането на повече квалифицирани кадри - ако не ме лъже паметта, в момента на 2000 деца се пада 1 служител на Агенцията.

Това се сещам засега. Простете, ако някъде съм сбъркала термин или друго  Embarassed

и на Slavi

Не бях видяла темата и вече писах подобно писмо на БТВ.

Мен лично ме вълнува как така в болниците редовно постъпват деца със синдрома на малтретираност и не се сезират съответни органи. В БТВ “Тази Сутрин” лекарката каза, че това е често явление – недохранени, лоша хигиена, бой и т.н. ?!?!

Няма ли задължаващ механизъм, лекарят веднага да информира органите, няма ли задължителна процедура по проверка и следене след това? Дани още на 2месеца бебе е бил в болница с явни признаци за лошо отглеждане, а социалните си измиват ръцете, че са информирани чак когато е станал 8 м  Shocked
Ако има някакъв подобен механизъм – какъв е той и защо явно не сработва? Очевадно е че това е първата връзка, която се губи Peace

Другата връзка е работата на социалният работник. Кой решава да бъде върнато детето и на база само лична преценка ли става това. Кой контролира това решение? Има ли механизми за следене на реинтеграция на детето в семейството. Говоря за конкретни и задължителни анкети и процедури, ако трябва да се водят докладни или подобни отчитащи дейности. Така че да не се размива всичко с немарливо отношение на един служител, с това че майката си сменяла адреса и подобни дивотии.

Защото е ясно, че този случай ще бъде решен понеже се вдигна твърде много шум. А всички онези деца, постъпващи в Пирогов, за които не е направен репортаж???

ps. и още нещо - аз като данъкоплатец ИЗИСКАВМ в случая с двете деца да има служители, поели ОТГОВОРНОСТТА за допускане на тази ситуация и понесли наказание!!!!
Крайно време е да изискваме от НАШИТЕ институции и точно конкретни лица да поемат ОТГОВОРНОСТ за лошо свършената си работа. Защото, ако аз не свърша моята – няма лоши закони, нито малък бюджет, нито други виновни – АЗ нося вината за своите действия или бездействие!

от темата на Анда А какво можем да направим ние

Наистина ако пишем често, темата ще е на първа страница.
Винаги има полза от подобни инициативи!


Ще помолим Лили

Анда, могат да се отнемат родителските права. Борис Велчев е заявил, че ще се самосезира и ще и отнеме правата върху децата и ще направи всичко за да лежи тя в затвора за максималния срок, който за съжаление е само 1 година, дано наистина го направи Praynig

Много ми е мъчно, цял ден съм разбита, като парцал, на всичкото отгоре суровия видеоматериал и за двете деца ми мина през ръцете и просто не съм на себе си, не мога да се успокоя и цял ден плача, яд ме е , че съм безсилна и не мога  нищо да направя, господи... милите деца  Cry

да ни свърже с човек в БтВ, който ще обърне внимание на подписката и исканията.

Хайде, подготвяме материалите! Hug

Нека някой с повече дар- слово да синтезира нещата и да ги обобщи в една петиция. Явно е,че ТОЗИ случай ще бъде решен, но какво ще стане с останалите?!?!

Кой се включва в помощта?!

Нека да подготвим всичко и да подписваме, даже ще използваме купона на 18-ти за тази цел!

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 05:55 от pipi67

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 823
Мами,страхотни сте.Аз не съм от тези с дар слово,но ще се радвам ,ако участвам и допринеса с нещо да се спрат тези извращения върху невинни дечица.Ще следя непрекъснато развоя на събитията около организацията по въпроса.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Аз също съм ЗА с двете ръце. Ако имате нужда от друга помощ освен Дар слово ще помогна.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Даже когато е готово писмото мисля поне за Бургас де, да го пуснат по СКАТ. ДА го изчетат и коментиран в ефир.   bouquet

# 88
  • Варна
  • Мнения: 634
И аз ви подкрепям,момичета.Ако има писмо веднага го подписвам с две ръце,мога да помоля още доста хора да го направят.Наистина се надявам да постигнем нещо.Горките деца с какво са заслужили подобни майки.

# 89

Общи условия

Активация на акаунт