Да защитим малтретираните дечица!

  • 3 520
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мами,страхотни сте.Аз не съм от тези с дар слово,но ще се радвам ,ако участвам и допринеса с нещо да се спрат тези извращения върху невинни дечица.Ще следя непрекъснато развоя на събитията около организацията по въпроса.
newsm10 Peace

# 91
  • Мнения: 410
Сън не ме хваща  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Момичета, ако заковем тази тема, половината страница на клюкарника ще стане в заковани теми.
Аз не мога да махна никоя от другите:(

Ако се пише в нея често, тя ще си стои все на първа страница.
Ако искате, може да я преместя в друг по-сериозен форум, където може да бъде закована (но няма да се вижда от толкова хора може би).
Доста добро решение,да се използва купона за да се дообсъди тази тема Peace
И аз Ви подкрепям момичета Hug


Темата няма нужда наистина да се заковава... като пишем непрекъснато, ще е на първа страница!

Фрики е била написала писмо в другата тема, но нещо е станало....

Пиша в темата, защото именно тя, стана причина за нещо, което освен, че е неетично, е и много грозно.
Написах писмо, което публикувах в тази тема, за да провокира дискусия, и за да може, ако на някого от сдружението на бъдещите и настоящи майки му хареса, да използва. Също така, както и преди казах, писмото трябваше да бъде написано и допълнено от хора, които се занимават с тази област.
разбрах, че някой го е изпратил. Този някой не съм аз. Нека човека, имал несъобразителността, да не кажа друга дума, да си се извини по каналния ред на сдружението, и да обясни причините, поради които е решил, че може да изпраща писма от името му.
Силно се надявам, че цялата случка е продиктувана от незнание и несъобразителност.



сега ще я помоля отново да го напише.  Praynig

Ще включим идеите и на Crazy chick

Аз не съм юрист, но според мен в една такава подписка или декларация, или както се нарича, трябва да се настоява за промени в Закона за закрила на детето и в процедурата по решаването на подобни казуси. Бюрокрацията при случаи на доказано малтретиране на дете да бъде сведена до минимум и да съществува ефективна и бърза схема сигнал - проверка - съдебно решение - мерки.

Наказанието да е повече от година, защото не ми се вижда редно това да е максималния срок за излежаване, понякога става въпрос за трайно осакатени или психически травмирани деца, все пак.

Това с отглеждането в "семейна среда" също е странно - майката пребива сина си, но по презумпция най-доброто място за това дете е собственото му семейство и затова социалните и го връщат.

Да се уреди въпросът с деца, оставени на произвола на съдбата от родителите си, които обаче не се отказват от тях и по този начин обричат шанса им да бъдат осиновени или настанени в приемно семейство. Да има някаква "давност" на родителските права, да речем - да се губят, ако в продължение на 3-4-5 години не си се грижил и не си се интересувал от детето си. Процедурата по осиновяване също плаче за спешни мерки.

Това няма много общо, но ще го напиша - надбавки за деца да се полагат само на семейства с доказан месечен доход, поне на единия родител или пък с платени осигуровки, или не знам... нещо, което да възспре множенето на малцинствените групи с едничката заветна цел да се докопат до 100 лв. повече на месец. Ето, тази жена... дете след дете - за 18лв. на месец, толкова струва за нея живота им.

Под друга точка може да е настояването за отпускане на повече средства от държавата за Агенцията за закрила на детето. Предвидените такива са крайно недостатъчни, главно за наемането на повече квалифицирани кадри - ако не ме лъже паметта, в момента на 2000 деца се пада 1 служител на Агенцията.

Това се сещам засега. Простете, ако някъде съм сбъркала термин или друго  Embarassed

и на Slavi

Не бях видяла темата и вече писах подобно писмо на БТВ.

Мен лично ме вълнува как така в болниците редовно постъпват деца със синдрома на малтретираност и не се сезират съответни органи. В БТВ “Тази Сутрин” лекарката каза, че това е често явление – недохранени, лоша хигиена, бой и т.н. ?!?!

Няма ли задължаващ механизъм, лекарят веднага да информира органите, няма ли задължителна процедура по проверка и следене след това? Дани още на 2месеца бебе е бил в болница с явни признаци за лошо отглеждане, а социалните си измиват ръцете, че са информирани чак когато е станал 8 м  Shocked
Ако има някакъв подобен механизъм – какъв е той и защо явно не сработва? Очевадно е че това е първата връзка, която се губи Peace

Другата връзка е работата на социалният работник. Кой решава да бъде върнато детето и на база само лична преценка ли става това. Кой контролира това решение? Има ли механизми за следене на реинтеграция на детето в семейството. Говоря за конкретни и задължителни анкети и процедури, ако трябва да се водят докладни или подобни отчитащи дейности. Така че да не се размива всичко с немарливо отношение на един служител, с това че майката си сменяла адреса и подобни дивотии.

Защото е ясно, че този случай ще бъде решен понеже се вдигна твърде много шум. А всички онези деца, постъпващи в Пирогов, за които не е направен репортаж???

ps. и още нещо - аз като данъкоплатец ИЗИСКАВМ в случая с двете деца да има служители, поели ОТГОВОРНОСТТА за допускане на тази ситуация и понесли наказание!!!!
Крайно време е да изискваме от НАШИТЕ институции и точно конкретни лица да поемат ОТГОВОРНОСТ за лошо свършената си работа. Защото, ако аз не свърша моята – няма лоши закони, нито малък бюджет, нито други виновни – АЗ нося вината за своите действия или бездействие!

от темата на Анда А какво можем да направим ние

Наистина ако пишем често, темата ще е на първа страница.
Винаги има полза от подобни инициативи!


Ще помолим Лили

Анда, могат да се отнемат родителските права. Борис Велчев е заявил, че ще се самосезира и ще и отнеме правата върху децата и ще направи всичко за да лежи тя в затвора за максималния срок, който за съжаление е само 1 година, дано наистина го направи Praynig

Много ми е мъчно, цял ден съм разбита, като парцал, на всичкото отгоре суровия видеоматериал и за двете деца ми мина през ръцете и просто не съм на себе си, не мога да се успокоя и цял ден плача, яд ме е , че съм безсилна и не мога  нищо да направя, господи... милите деца  Cry

да ни свърже с човек в БтВ, който ще обърне внимание на подписката и исканията.

Хайде, подготвяме материалите! Hug

Нека някой с повече дар- слово да синтезира нещата и да ги обобщи в една петиция. Явно е,че ТОЗИ случай ще бъде решен, но какво ще стане с останалите?!?!

Кой се включва в помощта?!

Нека да подготвим всичко и да подписваме, даже ще използваме купона на 18-ти за тази цел!

# 92
  • Мнения: 410
Опитвам се да побутна темата напред,за да стои на първа страница и да я видят повече хора.
Идеята на pipi67 е добра Peace , да се дообсъди всичко на срещата.Друго е да се коментира очи в очи и всички гласно да си дадат думата.
И аз Ви подкрепям  bouquet

# 93
  • Мнения: 983
Имате и моята подкрепа Peace

# 94
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Момичета, ето проект на писмото до институциите, нека тези, които вече са го правили да кажат как да съберем подписите!

До
Министерски съвет
МТСП
НС на Р България
Агенцията за закрила на детето
Медиите


Уважаеми дами и господа,
Обръщаме се към Вас, провокирани от поредното нехуманно и зверско деяние, извършено върху дете.
Случаят с Даниел Асенов ни разтърси дълбоко и ни накара да се ангажираме публично, да потърсим отговори и реакция.
Тревожното е, че подобни случаи зачестяват. Това говори за слаби звена и в нашето общество и в нашата система. Липсата на контрол и качествена преценка, води до подобни трагедии.
Апелираме към Вас, да бъде подета инициатива за промяна и въвеждане на нови и по-строги критерии както за оценката на подобни случаи, така и за качеството на работа на органите, която я извършват.
Обществото ни страда от липса на ценности и морални устои. Страда от липса на топлота и съпричастност.
Съгласно чл.74 от СК:
“Чл. 74. (1) Когато поведението на родителя представлява опасност за личността, възпитанието, здравето или имуществото на детето, районният съд служебно или по искане на другия родител или на прокурора взема съответни мерки в интерес на детето, като при нужда го настанява в подходящо място.” и съгласно чл. 75 т. 1, ал. 1от СК:
“Чл. 75. (1) Родителят може да бъде лишен от родителски права: 1. при особено тежки случаи по предходния член;.", Стоилка Асенова трябва да бъде лишена от родителски права.
Ние настояваме да се вземат спешни мерки по конкретния случай, и така да се спазят приетите закони, да се намери система, която да бъде ефективна и бърза, най-вече при случаи като този, когато има рецидив.
Нека “родители”, които не са способни да отглеждат децата си, които ги малтретират физически и психически, да бъдат лищени от възможността да повторят злините си, а да се даде шанс на децата, и на хора, готови да дарят любов, да бъдат щастливи заедно!


благодаря на freak_man за бързата реакция и помощта!!!  Hug Hug Hug

# 95
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега чета "24 часа" и не вярвам на очите си  Shocked Според статията има вероятност бащата, който по закон не е такъв да припознае децата и да ги вземе от дома. Така на практика те пак ще бъдат при "майката" Стоилка  #Crazy #Crazy #Crazy Също така дори и след отнемането на родителските права тя ще има право да ги вижда когато поиска  #Crazy
Питам аз какви са тези недомислици в законите ?
Според същата статия отговорност да се стигне до тук имат съседите, лекуващия ги лекар /педиатъра/ и социалните, които са знаели за всичко, което се случва в това псевдо семейство, но никой никога не е алармирал компетентните органи  #Cussing out

# 96
  • Мнения: 1 547
Писмото е много хубаво, но не е ли прекалено общо?? В крайна сметка стана ясно, че на тази жена ще и бъдат отнети родителските права - има ли смисъл да правим подписка за нещо, което е вече факт? Мислех си, че би било добре да се изискват някакви конкретно споменати промени в законодателството и процедурите, инак няма много голям шанс да обърнат внимание на инициативата ни. То всички апелират към действие на институциите, ама много зависи кой какво разбира под "действие"... затова ми се види по-удачно да се апелира не по принцип, а с кристално ясна цел.


Не искам да обидя ничий труд, в никакъв случай! Пак казвам, писмото е хубаво и вълнуващо, но хората, към които е адресирано, едва ли ще схванат деликатната молба в него  Thinking


P.S. Сега видях написаното от jullianna...ми не знам какво да кажа... ясно е, че сегашната законова уредба позволява какви ли не еквилибристики и защитава всички други права, но не и на детето  Sick Така като чета, дори и случаен чобанин от гората може да довтаса и да припознава деца, без да има никакво касателство с тях! Промени в закона трябват - незабавни и конкретни - това е.

# 97
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Писмото е много хубаво, но не е ли прекалено общо?? В крайна сметка стана ясно, че на тази жена ще и бъдат отнети родителските права - има ли смисъл да правим подписка за нещо, което е вече факт? Мислех си, че би било добре да се изискват някакви конкретно споменати промени в законодателството и процедурите, инак няма много голям шанс да обърнат внимание на инициативата ни. То всички апелират към действие на институциите, ама много зависи кой какво разбира под "действие"... затова ми се види по-удачно да се апелира не по принцип, а с кристално ясна цел.


Не искам да обидя ничий труд, в никакъв случай! Пак казвам, писмото е хубаво и вълнуващо, но хората, към които е адресирано, едва ли ще схванат деликатната молба в него  Thinking


P.S. Сега видях написаното от jullianna...ми не знам какво да кажа... ясно е, че сегашната законова уредба позволява какви ли не еквилибристики и защитава всички други права, но не и на детето  Sick Така като чета, дори и случаен чобанин от гората може да довтаса и да припознава деца, без да има никакво касателство с тях! Промени в закона трябват - незабавни и конкретни - това е.

Нали затова пиша, че е проект, хайде, ти беше написала доста конкретни неща, доработи го и пусни нова версия! Съгласна съм, че е общо, но отнякъде трябва да се започне! Hug

# 98
  • Мнения: 1 547
Нали затова пиша, че е проект, хайде, ти беше написала доста конкретни неща, доработи го и пусни нова версия! Съгласна съм, че е общо, но отнякъде трябва да се започне! Hug


Ами за жалост моята "конкретност" се изчерпва с предложенията ми по-назад в темата  Embarassed Нямам необходимите юридически познания, за да се задълбая - страхувам се, че можа да напиша нещо неадекватно или неизпълнимо. Все пак това не трябва да е художествено произведение, а компетентно искане. Не знам дали съм права така да мисля... Нека помогне някой по-образован по отношение на закони, съдилища и петиции, please! Поне да започне и да удари едно рамо с термините и алинеите, нататък мога да се включа.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 941
Имате и моята подкрепа Peace

# 100
  • Мнения: 3 595
Ако бащата, доказано с ДНК и т.н. е наистина техен баща и не е насилник  newsm78 да си ги вземе при положение, че децата му повече не живеят с насилника (четете жена му или майката или бабата или който ще да е). Друг въпрос е как така ще му върнат децата при положение, че той е бил свидетел на всичко това и не е взел мерки и кое доказва, че не (и) той ги е бил... Също така да се вземат мерки срещу лекарите, полицията и соц. работници, които уведомени за подобни издевателства са си затваряли очите.... Тук по общо в случай, че са били уведомени и не са предприели нищо...Същото да важи и за учителките в ясли, градини и училища. Егати безхаберието  #Crazy

# 101
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Подкрепям!!!!! Peace

# 102
  • Мнения: 1 002
Ако бащата, доказано с ДНК и т.н. е наистина техен баща
Не съм много в течение на ситуацията , но
жената е циганка , големите деца са по-мургави и явно са с баща циганин , малките са бели и явно бащата е друг .
По една случайност се заговорих с личната й лекарка , която каза , че жената се вясва от дъжд на вятър и се крие от нея , че е бременна , докато не роди поредното  дете .

# 103
  • Мнения: 2 663
Товас връщането на децата е адската тъпотия, та той в интервю казва, че ще прости на жена си за всичките зверства, за който той не знаел, защото няма иначе кой да гледа другите деца.Не знам дали сте слушали това
http://www.darik.net/view.php?p=article&tid=10&id=97189

# 104
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
И аз подкрепям. За такива "майки" - на площада и да я пребият с камъни.

Общи условия

Активация на акаунт