Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

у дома

Здравейте!
От няколко вечери,когато кърмя Яна,тя се държи доста странно.Дръпва един-два пъти,дразни се и реве Crying or Very sad .Реших да пробвам да се изцедя и едва 10-20 мл.Гърдите ми са доста меки и явно нямам достатъчно кърма вечер Evil or Very Mad .Побвах да и давам Фризолак,но тя отказва категорично-и с лъжичка,и с биберон.Купих такова мляко,защото,такова и даваха в болницата преди да се кача при нея.Явно го е приемала,а сега...Чудя се какво друго адаптирано да взема и дали и към него ще реагира така.Досега не ме е вълнувал проблема с ад.млека,но сега.....Явно ще трябва да пробвам с различни,ами ако и към тях реагира по същия начин.Май ще стане така,че после с тати ще ядем течен шоколад от ад.мляко 1dating
Засега се двоумя между Нан и Аптамил,но незнам дали изобщо съм на прав път Embarassed .Помагайте,моля ви!!! doh
Цитирай

UK, Harlow/София

Остави ги Нан и Фризолак,само запичат.Пробвахме ги.Взимай Аптамил,няма проблеми с него.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Не си на прав път, ако преди това не опиташ други техники за увеличаване на кърмата и да накараш бебето да суче. Чак когато нищо друго не работи (обикновено отиват 2-4 седмици, за да се установи такова нещо), се дохранва с ад. мляко. Иначе има реална възможност бързо и лесно да отбиеш детето, освен ако не е това, което искаш.
Вечер бебетата по принцип са по-склонни към нервност. Опитай се да я кърмиш по-рано и/или по-късно от времето, по което нервничи. Смени позата, в която я кърмиш, смени обстановката (на по-тъмно, на по-тихо и пр.). Прочети някои от статиите за увеличаване на лактацията, ако наистина смяташ, че това може да е проблема - но имай предвид, че меките гърди и неуспешното изцеждане в никакъв случай не са показателни, а много могат да те подведат.
Цитирай

и аз бих ти препоръчала Аптамил!
Цитирай
В началото ще се запича от всички млека,но  постепенно ще се регулира - млеката се произвеждат по еднакви технологии /и от едно и също мляко-краве/.Затова едни майки ще ти кажат,че децата им се запичат от едно мляко,а други - друго!Просто виж кое ще й се хареса най-много и давай само него!
Цитирай

у дома

Цитат на: boo
Не си на прав път, ако преди това не опиташ други техники за увеличаване на кърмата и да накараш бебето да суче. Чак когато нищо друго не работи (обикновено отиват 2-4 седмици, за да се установи такова нещо), се дохранва с ад. мляко. Иначе има реална възможност бързо и лесно да отбиеш детето, освен ако не е това, което искаш.
Вечер бебетата по принцип са по-склонни към нервност. Опитай се да я кърмиш по-рано и/или по-късно от времето, по което нервничи. Смени позата, в която я кърмиш, смени обстановката (на по-тъмно, на по-тихо и пр.). Прочети някои от статиите за увеличаване на лактацията, ако наистина смяташ, че това може да е проблема - но имай предвид, че меките гърди и неуспешното изцеждане в никакъв случай не са показателни, а много могат да те подведат.

Не боо Naughty ,естествено,че неискам да я отбивам.
Сменям пози,кърмя на доста приглушена светлина,сами сме в стаята,тихо е.Чела съм и чета за увеличаване на лактацията и мисля да започна да пия някакъв чай(Хип може би),но ти сама казваш,че ще ми отнеме време,а дотогава Яна гладна ли да я държа вечер.Тя започна и през ноща да се буди,явно е гладна,а досега как хубаво си спеше-цяла нощ,до към 9 сутринта,а сега...Та тя и съвсем малка като беше не е имала такива нощни изяви.Това ми беше идеята,докато ми се увеличи кърмата(дано да стане),да и давам някакво мляко. ooooh!
Цитирай

София

Аптамил
Цитирай

София

Цитат на: buubinka
Не боо Naughty ,естествено,че неискам да я отбивам.
Сменям пози,кърмя на доста приглушена светлина,сами сме в стаята,тихо е.Чела съм и чета за увеличаване на лактацията и мисля да започна да пия някакъв чай(Хип може би),но ти сама казваш,че ще ми отнеме време,а дотогава Яна гладна ли да я държа вечер.Тя започна и през ноща да се буди,явно е гладна,а досега как хубаво си спеше-цяла нощ,до към 9 сутринта,а сега...Та тя и съвсем малка като беше не е имала такива нощни изяви.Това ми беше идеята,докато ми се увеличи кърмата(дано да стане),да и давам някакво мляко. ooooh!

Увеличването на кърмата няма да стане като даваш адапт. мляко, а като кърмиш. Колкото пъти посиска. И през нощта. И не се притеснявай, не я държиш гладна. Кърмата не може да намалее или спре ето така, изведнъж. Това че е нервна, както и боо казва, не значи, че не й стига. Нормално някои бебета са нервни вечер незвисимо дали имаш кърма или не. А това, че е започнала да се буди нощем, също не е показател. Може да има "хиляди" причини - зъбки, да иска да се увери, че мама е там, да се сгуши. Бебето расте и се променя. Много бебета, които не са се събуждали в началото, изведнъж започват да го правят по-късно. И не е просто заради глад. Когато се събуди през нощта - нахрани го.
Успех:)
Цитирай
И моят сладур не искаше Фризолак.След това почнах Нутрилон и до сега си го пие.Доколкото знам млеката се различават по вкусови качества, освен специализираните. Така,че сигурно не го харесва.
Цитирай

Sofia

Ne sam go ma4ila s Frisolac, za6toto sabrah negativni mneniq, davam samo NAN i sina mi /6m/ se 4ustva mnogo dobre - prosto opitai 1-2 razli4ni  ideteto samo 6te si pokaje  Smile
Цитирай

До хладилника, който обичам

Тя започна и през ноща да се буди,явно е гладна,а досега как хубаво си спеше-цяла нощ,до към 9 сутринта,а сега...Та тя и съвсем малка като беше не е имала такива нощни изяви.Това ми беше идеята,докато ми се увеличи кърмата(дано да стане),да и давам някакво мляко. ooooh!

Ауу, аз съм блейка и чак сега погледнах лентичката. Нощното будене най-вероятно се дължи на зъбки, бели като гъбки. Много бебета, спящи като ангели по-рано, започват да се будят при никненето на зъбките. Бързо сукване им помага да заспят по-бързо и безпроблемно - все пак доста ги болят венците и кърменето много им помага.
А чаят за кърма има бърз ефект - 24-48 часа. Под 2-4 седмици имам предвид времето, в което се пробват разни неща и се следи как действат. Иначе с често слагане на гърдата кърмата се увеличава обикновено за 1-3 дена без никакъв проблем. Но помисли дали не ви мъчат зъбките Smile
Цитирай

у дома

Цитат на: boo
Тя започна и през ноща да се буди,явно е гладна,а досега как хубаво си спеше-цяла нощ,до към 9 сутринта,а сега...Та тя и съвсем малка като беше не е имала такива нощни изяви.Това ми беше идеята,докато ми се увеличи кърмата(дано да стане),да и давам някакво мляко. ooooh!

Ауу, аз съм блейка и чак сега погледнах лентичката. Нощното будене най-вероятно се дължи на зъбки, бели като гъбки. Много бебета, спящи като ангели по-рано, започват да се будят при никненето на зъбките. Бързо сукване им помага да заспят по-бързо и безпроблемно - все пак доста ги болят венците и кърменето много им помага.
А чаят за кърма има бърз ефект - 24-48 часа. Под 2-4 седмици имам предвид времето, в което се пробват разни неща и се следи как действат. Иначе с често слагане на гърдата кърмата се увеличава обикновено за 1-3 дена без никакъв проблем. Но помисли дали не ви мъчат зъбките Smile

Ох,дали найстина са зъбки Confused ,като се замисля събужда се точно със силен рев така,както съм чела тук,че е при зъбките,само,че така е през деня,а нощем се събужа и започва да си "бърбори"-не реве  33uu ,а инъче всичко вре в устата(но това e отдавна).
За другото-мисля да пробвам,найстина с чай  thumbs и засега не давам ад.мляко(тя и не го пие де както споменах)
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.